18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Norylsk

crossdressphyxia • 2021-07-10, 10:49
Norylsk to rosyjskie centrum przemysłu metalurgicznego, jeden z najdalej wysuniętych obszarów miejskich na świecie. Mieszkańcy muszą się zmagać z wieloma niedogodnościami: trwającymi dwa miesiące nocami polarnymi, lodowatymi wiatrami, ekstremalnie niskimi temperaturami, obfitymi opadami śniegu czy brakiem połączeń drogowych z resztą Rosji. Ze względu na strategiczne znaczenie tamtejszych zakładów przemysłowych, Norylsk jest miastem zamkniętym, do którego wstęp jest możliwy wyłącznie za pozwoleniem ze strony władz. Z uwagi na małą nośność gruntu, wielopiętrowe budynki osadzono na wbitych w glebę palach o długości dochodzącej do 40 metrów. Region Norylska to niegościnna, bezdrzewna tundra. Na początku krótkiej wiosny nieutwardzone drogi w okolicy zamieniają się w nieprzejezdne rzeki błota. Warunki pogodowe i obostrzenia administracyjne nie są jedynymi trudnościami, jakich doświadcza ludność miasta. Lokalne zakłady należące do Nornickiel, jednego z największych producentów niklu i palladu na świecie emitują do środowiska tony toksycznych substancji. Ulice pokrywa czarny śnieg a w powietrzu można wyczuć zapach siarki. Federalna Służba Statystyki Państwowej uznała Norylsk za najbardziej zanieczyszczone miasto w Rosji. Mimo wszystko, duża część mieszkańców uznaje Norylsk za atrakcyjne miejsce do życia – średnie płace są tam znacznie wyższe niż w pozostałej części kraju.

A poniżej trochę klimatu rodem z Fallouta, stricte nie miasto, ale syf, jaki wokół się tworzy.
~Ludomir

2021-07-10, 13:58
Już wiem że gdyby było mi dane zwiedzać ten burdel to w słuchawkach miałbym włączoną jakąś stację radiową z Fallouta :D

Lololoney

2021-07-10, 13:58
~Beny napisał/a:

Zawsze jak widzę filmy i materiały w podobnym tonie, to się zastanawiam czy to jest właśnie obraz tego jacy są ludzie jako gatunek. Przyjść, wyeksploatować ile i co się da i jak już ostatnie ziarnko piasku będzie wyciśnięte do cna, to zostawić to tak jak leży i przenieść się w inne miejsce. I zacząć wszystko od nowa.Właśnie opisałaś czysto "zwierzęcą" stronę natury człowieka... Analogicznie w świecie zwierząt - stado wysuszy wodopój, to szuka następnego. Pastwiska przestają być wystarczające, szukają następnego. Kończy się zwierzyna na danym terytorium, szuka kolejnego... Zwierzęta nie zastanawiają się czy komuś/czemuś szkodzą swym działaniem, liczy się tylko stado - przetrwanie...

beny561

2021-07-10, 17:46
Wysłać ekspedycję naszych najlepszych złomiarzy miesiąc i wszystko wysprzątane :amused:

Wiewór

2021-07-10, 17:55
Powietrze mają lepsze w hucie niklu niż w Krakowie zima.

dancio1978

2021-07-10, 18:18
War...war never changes
...

~Beny

2021-07-10, 18:34
Lololoney napisał/a:

Właśnie opisałaś czysto "zwierzęcą" stronę natury człowieka... Analogicznie w świecie zwierząt - stado wysuszy wodopój, to szuka następnego. Pastwiska przestają być wystarczające, szukają następnego. Kończy się zwierzyna na danym terytorium, szuka kolejnego... Zwierzęta nie zastanawiają się czy komuś/czemuś szkodzą swym działaniem, liczy się tylko stado - przetrwanie...Tak, masz rację, zwierzęta nie zastanawiają się nad szkodami jakie wyrządzają w otoczeniu. Jest jednak jedna różnica, która jest ogromna. Wodopój się odnowi w porze deszczowej, pastwiska odrosną a zwierzyna się odrodzi. Wszystko ma swój ład i porządek w przyrodzie. My, jako gatunek, odskoczyliśmy od tego cyklu i po naszej obecności w danym miejscu mało co się odradza a jeżeli już, to potrzeba na to naprawdę dużo czasu, a i to nie gwarantuje powrotu danego miejsca do wyglądu sprzed naszej 'wizyty'.

Tak, wiem, brzmię trochę jak 'zielony czubek' :roll:

Musashi_Miyamoto

2021-07-10, 20:17
Jakoś po drugiej strony Syberii czyli na Alasce też są miasta gdzie temperatura spada do -60 stopni a warunki zostały opanowane i zagospodarowane do życia a nie wyglądają jak w Norylsku smród, bród i gówno wszędzie... Sranie w banie że ciężkie warunki to nie może to wyglądać uporządkowanie... NIE TO k***A BRUDNE KACAPY i ich zdegenerowany styl życia.

Jedno z nich poniżej jakoś sobie radzi by nie wyglądać jak kacapski syf

https://www.google.com/search?q=strong+winter+in+alaska+city&tbm=isch&ved=2ahUKEwjCt7ynjtnxAhXGxCoKHcP_DmUQ2-cCegQIABAA&oq=strong+winter+in+alaska+city&gs_lcp=CgNpbWcQDFAAWABg9SBoAHAAeACAAQCIAQCSAQCYAQCqAQtnd3Mtd2l6LWltZw&sclient=img&ei=HOTpYMK5C8aJqwHD_7uoBg&bih=937&biw=1920&rlz=1C1GCEB_enPL865PL865

jajko115

2021-07-10, 20:32
niewiem jakie jest żródło tej strony ale krajobraz pasuje do Barentsburg na Svalbardzie
oczywuście pozostałość po Rosyjskim przemyśle wydobywczym rud żelaza.

Lololoney

2021-07-10, 20:35
@Beny
Wbrew pozorom, natura to suka i nie zawsze jest sprawiedliwa...

Beny napisał/a:

zwierzyna się odrodziNo właśnie wiele jest gatunków, które wyginęły i do ich zniknięcia nie przyczynili się ani ludzie, ani katastrofy/warunki klimatyczne etc. - miały pecha...


Beny napisał/a:

My, jako gatunek, odskoczyliśmy od tego cyklu i po naszej obecności w danym miejscu mało co się odradzaZawsze się odradza, tylko może nie w taki sposób jak pierwotnie, przykładem niech będzie chociażby Czarnobyl, niby strefa nienadająca się do zamieszkania dla człowieka, ale nie jest to pustynia, podobnie jak wykluczone strefy we Francji po I wojnie światowej, po atakach bronią chemiczną... Norylsk wygląda jak wygląda, bo tam wszystko tak wygląda, bo w końcu to taka strefa klimatyczna (za ciocią Wikipedią) "Norylsk jest jednym z najbardziej wysuniętych na północ miast na świecie."
Problem tkwi w tym, że to, iż natura sobie poradzi zawsze w rejonach, które człowiek sp***olił, to nie znaczy, że on akurat da radę. I gwoli ścisłości, nie twierdzę, że to dobrze co my wyczyniamy, jako ludzkość, bo jakoś w cywilizowanych krajach da się to wszystko jakoś pogodzić (eksploatacja, z jakimś stopniem ochrony środowiska), ale czy ja, czy Ty nie mamy wpływu co odjebują mózgi z Rosji, Indii, Chin, etc. i tak na serio sami sobie krzywdę robią.

Juzwa

2021-07-10, 21:07
Halman napisał/a:

ciekawe jakie tam mają piwniceA co, chcesz się przeprowadzić?

Nk108

2021-07-10, 21:11
Mateiał tendencyjny, poszukajcie sobie na judupie czy w googlach , tam jest normalne ruskie miasto, tzn brudne czyli ruskie zasyfione , alle niema tam klimatu jak z fallouta.

Alastor30

2021-07-10, 21:43
Od samego patrzenia można popaść w depresję...

lalalama

2021-07-10, 21:45
tyle złomu do opie**olenia ❤️

Sigonek

2021-07-10, 22:09
Jaki Norylsk jak to przebitki z Łodzi są