18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

No kurwa, wymusi na mnie!

krzyks_04.0 • 2018-04-01, 20:52
Na szczęście zdążył się zatrzymać przed skrzyżowaniem :amused:


Di...........ar

2018-04-01, 21:23
Zgodnie z przepisami kodeksu ruchu drogowego, linka holownicza powinna mieć od 4 do 6 m. Co więcej - musi być oznakowana na przemian pasami białymi i czerwonymi albo zaopatrzona w czerwoną lub żółtą chorągiewkę.

Ta linka może kiedyś miała wymagane barwy, ale chorągiewka załatwiła by sprawę. Ponadto nie wiem, czy w przypadku tych pojazdów nie jest wymagany hol sztywny, bo chyba jednak podchodzi to pod holowanie ciężarówki.

Pomijam bezmyślność kierowcy holującego.

KoMo_TDi

2018-04-01, 21:24
pewnie mu sie przypomniało, jak się za gówniaka udawaną linę rozciągało przed autami :D

krzyks_04.0

2018-04-01, 21:33
KoMo_TDi napisał/a:

pewnie mu sie przypomniało, jak się za gówniaka udawaną linę rozciągało przed autami :D



Też tak robiłeś? :krejzi:

Essent

2018-04-01, 21:47
No k***a debil! :kawa:

rufuskask

2018-04-02, 00:05
Diar napisał/a:

Zgodnie z przepisami kodeksu ruchu drogowego, linka holownicza powinna mieć od 4 do 6 m. Co więcej - musi być oznakowana na przemian pasami białymi i czerwonymi albo zaopatrzona w czerwoną lub żółtą chorągiewkę.

Ta linka może kiedyś miała wymagane barwy, ale chorągiewka załatwiła by sprawę. Ponadto nie wiem, czy w przypadku tych pojazdów nie jest wymagany hol sztywny, bo chyba jednak podchodzi to pod holowanie ciężarówki.

Pomijam bezmyślność kierowcy holującego.



Sztywnego holu musimy używać tylko jeżeli holowane auto ma niesprawne hamulce lub układ kierowniczy. Nie liczy się ani masa pojazdu ani czy jest zarejestrowane jako pojazd osobowy/ciężarowy. Teoretycznie seicento może nawet tira pociągnąć na lince dopóki ten może hamować i skręcać.

ZajętyPelikan

2018-04-02, 00:52
rufuskask napisał/a:



Sztywnego holu musimy używać tylko jeżeli holowane auto ma niesprawne hamulce lub układ kierowniczy. Nie liczy się ani masa pojazdu ani czy jest zarejestrowane jako pojazd osobowy/ciężarowy. Teoretycznie seicento może nawet tira pociągnąć na lince dopóki ten może hamować i skręcać.



A tam czepiasz się... Pierwsza kobieta na tym portalu, która jako tako ogarnia przepisy... może nie do końca poprawnie, ale Jej niewiedza w tym zakresie nikomu krzywdy by nie zrobiła.

hanney

2018-04-02, 02:39
@ZajętyPelikan

I tak nie zaliczysz

SpijaczWymiotów

2018-04-02, 05:34
Diar napisał/a:

Zgodnie z przepisami kodeksu ruchu drogowego, linka holownicza powinna mieć od 4 do 6 m. Co więcej - musi być oznakowana na przemian pasami białymi i czerwonymi albo zaopatrzona w czerwoną lub żółtą chorągiewkę.

Ta linka może kiedyś miała wymagane barwy, ale chorągiewka załatwiła by sprawę. Ponadto nie wiem, czy w przypadku tych pojazdów nie jest wymagany hol sztywny, bo chyba jednak podchodzi to pod holowanie ciężarówki.

Pomijam bezmyślność kierowcy holującego.



Ja pomijam głupotę osoby nagrywającej...znak D-1 po prawej, powinni prawko zabrać automatycznie.

~Velture

2018-04-02, 06:44
@up
Oczywiście z tym prawkiem to masz na myśli kretyna co holował...

ft...........tx

2018-04-02, 08:10
Nic nowego 2 idiotów wymusza bo mogą* i 3 idiota który uważa że powinien. Wyjdą cebularze i będzie cebuloburza aż się im dresy spocą.

Tulkas

2018-04-02, 08:46
ledwo uderzył już na policję dzwoni

Shotterr

2018-04-02, 09:39
rufuskask napisał/a:


Teoretycznie seicento może nawet tira pociągnąć na lince dopóki ten może hamować i skręcać.



Nie może. Jak już idziemy przepisami to masa całkowita pojazdu holowanego nie może przewyższać masy pojazdu holującego. A jak dobrze pamiętam to nawet nie może być równa.

Catar

2018-04-02, 11:17
@up
tylko w razie holowania pojazdu w sposób wykluczający potrzebę kierowania nim lub użycia hamulców

.Piotrek

2018-04-02, 11:42
rufuskask napisał/a:



Sztywnego holu musimy używać tylko jeżeli holowane auto ma niesprawne hamulce lub układ kierowniczy. Nie liczy się ani masa pojazdu ani czy jest zarejestrowane jako pojazd osobowy/ciężarowy. Teoretycznie seicento może nawet tira pociągnąć na lince dopóki ten może hamować i skręcać.


Jeśli silnik jest wyłączony to nie działa wspomaganie kierownicy i hamulców, więc de facto uznaje sie ze te dwa uklady sa niesprawne.