18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

No i się wydało

nowynick • 2018-01-17, 09:48

wiecie jak się głupio człowiekowi robi jak wpisuje w tagi obok siebie Owsiaka i Hitlera?

jakubos

2018-01-17, 20:44
Jakieś linki do źródeł? Jakiś wyrok?
Czy tylko czcze gadanie?

PieronJasnySzlag

2018-01-17, 21:34
pazuzu napisał/a:

ch*j w dupe wszystkim co najeżdżają na WOŚP, robią zajebistą robotę prawie w każdym szpitalu jest sprzęt zakupiony przez nich który ratuje życie.


Tak, sprzęt ratuje życie.
Tak jak pistolet strzela do ludzi,prędkość zabija a każdy zdrowy 25letni murzyn to kobieta z dzieckiem uciekająca przed wojną.

WOŚP było by naprawde szlachetne gdyby wyzbyło się tego podłoża ideologicznego i sk***iałych wyznawco-idiotów broniących świętego jurka jakby był bogiem.

gagatek690

2018-01-17, 21:51
akcja Owsiaka była fajna przez pierwszych 5 edycji- wtedy to faktycznie był spontan i dobra zabawa połączona z robieniem czegoś dobrego. Teraz to przemysł, komercja i polityka. WOŚP to przede wszystkim wolontariusze a nie Owsiak o czym chyba komentujący raczą zapominać. Kasa wcale nie jest taka duża można porównać ją nawet do budżetu przeciętnego szpitala wojewódzkiego. Krzyku co niemiara. Przymus "dobroczynności" w wykonaniu jednostek budżetowych- darmowa praca Policji, Straży, Pogotowia, bezpłatny wynajem pomieszczeń (spróbował by któryś z dyrektorów oddać sali na potrzeby WOŚP za darmo- zagryzą) itp. I co to za teksty że jak ktoś nie popiera akcji to niech nie korzysta ze sprzętu WOŚP? Raz w roku rzucicie zasr.... 10 zł do puszki i uważacie że macie prawo decydowania o tym? A co robicie przez resztę roku? Komu pomagacie? Zainteresował się któryś bezdomnym który obok w śmietniku zamarza? A może zlecenie stałe z ROR na jakieś hospicjum? Setki tysięcy ludzi nie płaci w Polsce podatków( jedni nie zarabiają, inni oszukują na podatkach) ale każdy z nich ma prawo do leczenia w szpitalach które są utrzymywane z moim podatków, podatków Jakiego, podatków Schetyny i Jacka z Koziej Wólki. To może zasadę nie popierasz/nie dajesz - nie leczysz się na tym sprzęcie zastosujemy do wszystkich? Czyli wyznawcy WOŚP nie płacący podatków leczą się TYLKO na sprzęcie WOŚP?

eMJay8086

2018-01-17, 22:41
@jakubos
Google boli?
Poszukaj na kontrowersje.net, będziesz miał wszystko włącznie z sygnaturami akt.
Może spadną Ci klapki z oczu i przestaniesz pie**olić o tej kontroli i transparentności - Juras się opiera jak Begerowa we wrotach stodoły.

ti...........ax

2018-01-17, 22:55
pazuzu napisał/a:

ch*j w dupe wszystkim co najeżdżają na WOŚP, robią zajebistą robotę prawie w każdym szpitalu jest sprzęt zakupiony przez nich który ratuje życie.



Tylko była już akcja że sprawdzili szpital i okazało się że lepią serduszka jak leci. Ze swoją wodą wchodzi i jeb serduszko i mosz wode od Owsiaka. Ale ogólnie mnie to jebie co robią z kasa o ile pomagają.

Halibut

2018-01-17, 23:39
Płacenie na WOŚP to podatek dla idiotów. Podatek na NFZ jest obowiązkowy a debile jeszcze sami się do tego dorzucają podczas corocznej zbieraniny :D
k***a. Owsiak mógłby zasponsorować jakąś wyjebistą prywatną klinikę gdzie leczą jakieś w ch*j ciężkie choroby... a on daje na NFZ. Chociaż w sumie nie, bo wtedy by wyszło na jaw jak śmieszną kwotę on co roku zbiera...

Przyczajonykangur

2018-01-18, 00:00
jakubos,
Gdybyś w istocie sprawdził KRSy tych firm to byś dostrzegł że żona Jurka Owsiaka nie jest wymieniona w składzie zarządu Złotego Melona ani w Mrówce Całej, tłuku. Lecz przyznam że informacja taka iż Jego żona handlowała takim sprzętem obiła mi się o uszy, i zasłyszałem to w mediach, ale moim zdaniem był to jeden z bardziej rażących argumentów przeciw organizacji WOŚP którą co roku wspieram z moich skromnych studenckich funduszy. Nie wyraziłem się o niej negatywnie, ale wręcz poparłem ją kontrargumentacją opluwając opluwających.

SpijaczWymiotów

2018-01-18, 03:10
pazuzu napisał/a:

ch*j w dupe wszystkim co najeżdżają na WOŚP, robią zajebistą robotę prawie w każdym szpitalu jest sprzęt zakupiony przez nich który ratuje życie.


ch*ja robią taka prawda. Dlaczego? Kiedyś podpytywałem znajomych aby wprowadzili podatek zamiast akcji charytatywnych, łupie 1zł na miesiąc za każdą osobę w rodzinie (poza rodzinami, które są biedne). Jak łatwo wyliczysz daje to w roku 12 zł za osobę. Przyjmijmy, ze 30mln osób płaciło by co dało by rocznie 360mln rocznie. Argumenty jakie padały na nie - domyśl się...ale napisze "nie będą mnie okradać złodzieje", "znowu podatek?! nie ma mowy" itp. Ale jak taki wrzuca do puchy 20 zł to nie problem, owsik już nie złodziej...
Pomijam koszty utrzymania tego burdlu...tak koszty bo w czasie tej akcji trzeba zwiększyć liczbę funkcjonariuszy a oni za darmo nie pracują wyobraź sobie i w dodatku płacone mają za nadgodziny. Pomijam mobilizacje firm do sprzątania bo tych orkiestrach bo tony śmieci są, ponaklejane na klatkach naklejki, i inne syfy po młodych ludziach (piwko tu i tam, co szkodzi wypić jedno i wywalić puszkę).
Koszty jakie są z powodu kradzieży - osoby puszki okradają lub są napadane ergo mnóstwo spraw na policji, która zajmuje się pierdołami a płaci podatnik (dojazd policji samochodem itp również dolicz).
Wychodzi na to, że podatnicy dopłacają do tego jeszcze, pieniądze, które można wykorzystać inaczej. No ale nikt chce płacić 1zł charytatywnie co miesiąc, bo to okradanie...

Pokaż mi te liczne szpitale/przychodnie ze sprzętem wośp, bo jestem w stanie zliczyć je na palcach dwóch rąk, ewentualnie jeszcze lewej nogi. Wośp zbiera rocznie powiedzmy 70mln, 1zł dało by 360 mln. Dało by to więcej sprzętu.
A teraz na koniec - gdzie jest 3% całej kwoty jaką zebrał wośp? Kilka lat temu owsiak pokazał przychody i wydatki i magiczne 3% zniknęło, także ten tego... ;-)

SurowaHerbata

2018-01-18, 07:37
Abraxus napisał/a:


Najlepsze przykłady koledzy wymienili. Dorzucę w takim razie swoje.

Mój ulubiony ostatni przypadek (wyjątkowo medialny) to komendant milicji ze Wrocławia.
Krzesełko dostał z nadania PIS. Się okazało, że nie profesjonalista tylko lump i obszczymur. Znaleziony w rynsztoku zapie**olony jak hamerykański bombowiec nad dreznem, ulany i usrany po same pachy w majtkach i skarpetkach.

Kolejny przykład Małgorzata Sadurska. Za bycie wiernym pieskiem kaczej dyktatury dostała stanowisko pierdzistołka w zarządzie PZU za miesięczną kasę w wysokości dwuletnich zarobków polskiego zjadacza cebuli powszedniej. Nie ma pojęcia o finansach i ekonomii. Jej doświadczenie i kwalifikacje do zarządzania PZU jest zerowe.

A tutaj źródełko wiedzy. I to z waszej pisowskiej gazety.

https://dorzeczy.pl/kraj/19457/Teraz-k-my-Na-calego-Puls-Biznesu-PiS-w-rekordowym-tempie-obsadza-stanowiska-w-spolkach.html

Pod spodem najlepsze komentarze pisowskich psychofanów:
"za peło to ich winyj było"
"i dobrze, że dajo naszych bo peło to jeno kradło".

Pisowskie półgłówki nie liczą na zmiany, nie liczą, że ich los się poprawi. Idioci cieszą się, że to "ich" pan będzie ich smagał batogiem po garbie.
Czy jest głupszy naród na świecie?

I jeszcze winycj informacji.
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/pis-pobilo-rekord-obsadzaja-trzy-stolki-dziennie/0182mxt

Zamiast "wystarczy nie kraść" to należy zmienić slogan partii na "teraz k***a my".

Rozumiem, że w tak sk***iałym ch*jowym skorumpowanym i przesiąkniętym nepotyzmem kraju jak Polska są ludzie, którzy wciąż mają nadzieję na normalność. Bo nadzieja podobno umiera jako ostatnia.
Powiedziecie mi tylko k***a proszę ja was bardzo. Jak można dalej wierzyć w szlachetne zamiary PIS w świetle codziennie wyciekających faktów o ich gigantycznych wałach, nadużyciach prawa, lobbingowi, niszczeniu praworządności? Przecież to są fakty niepodlegające, żadnej dyskusji i interpretacji.
Naprawdę trzeba ślepym pisowskim psychofanem akolitą z klapkami na oczach, żeby nie przyjmować tych faktów.



kwiczysz jak typowy lewak co kraść już nie może hehehe
Słuchaj no lewaku jest dużo lepiej niż było a będzie jeszcze lepiej a lewactwo zostanie zdeptane raz na zawsze

Wiewór

2018-01-18, 08:21
Był już taki cwe* co oskarżał Owsiaka o wałki i przegrał w sądzie...

http://24legnica.pl/matka-kurka-winny-i-ukarany-zapadl-prawomocny-wyrok/

SurowaHerbata napisał/a:

kwiczysz jak typowy lewak co kraść już nie może hehehe
Słuchaj no lewaku jest dużo lepiej niż było a będzie jeszcze lepiej a lewactwo zostanie zdeptane raz na zawsze


Czekaj czekaj. Już nie rozumiem? Jak mogę być lewakiem jak jestem przeciwnikiem PIS? Przecież PIS to partia lewicowa? Nie wiedziałeś prawda? Także z nas dwóch to ty jesteś lewusek :-D

Kolejny pisowski psychofan z zaćmą na oczach :amused:

Czy jakiś pisowski lewak może mi wyjaśnić dlaczego nie ma takiego dupo ścisku jak zbieranie hajsu prowadzi Caritas?
Wtedy nagle się okazuje, że państwo ma ponosić koszty społeczne ich akcji. Wtedy padają argumenty, że daję kto chce nie podoba się to nie dawaj... Polactwo to są najwięksi hipokryci na świecie.

Esccax

2018-01-18, 10:29
Ja się tak zastanawiam; wiadomo że PIS robi co może żeby Owsiakowi utrudnić życie, bo to konkurencja dal naszego wspaniałego kleru.
Nie wydaje się wam, że jeżeli by coś na niego było, to by już siedział?
Przecież przez ostatnie 2 lata nasłali na niego każdą możliwą kontrolę, ileś tam spraw sądowych z "matka_k***a" itd. I co?
No gówno, nie udało się.

Wiewór

2018-01-18, 11:42
@up Tak mi się właśnie wydaje. PIS potrafi każdemu zrobić aferę. Na każdego znajdą paragraf. Skoro go jeszcze nie zamknęli to musi znaczyć, że jest czysty jak łza.

BKKWK

2018-01-18, 14:49
SpijaczWymiotów napisał/a:


ch*ja robią taka prawda. Dlaczego? Kiedyś podpytywałem znajomych aby wprowadzili podatek zamiast akcji charytatywnych, łupie 1zł na miesiąc za każdą osobę w rodzinie (poza rodzinami, które są biedne). Jak łatwo wyliczysz daje to w roku 12 zł za osobę. Przyjmijmy, ze 30mln osób płaciło by co dało by rocznie 360mln rocznie. Argumenty jakie padały na nie - domyśl się...ale napisze "nie będą mnie okradać złodzieje", "znowu podatek?! nie ma mowy" itp. Ale jak taki wrzuca do puchy 20 zł to nie problem, owsik już nie złodziej...
Pomijam koszty utrzymania tego burdlu...tak koszty bo w czasie tej akcji trzeba zwiększyć liczbę funkcjonariuszy a oni za darmo nie pracują wyobraź sobie i w dodatku płacone mają za nadgodziny. Pomijam mobilizacje firm do sprzątania bo tych orkiestrach bo tony śmieci są, ponaklejane na klatkach naklejki, i inne syfy po młodych ludziach (piwko tu i tam, co szkodzi wypić jedno i wywalić puszkę).
Koszty jakie są z powodu kradzieży - osoby puszki okradają lub są napadane ergo mnóstwo spraw na policji, która zajmuje się pierdołami a płaci podatnik (dojazd policji samochodem itp również dolicz).
Wychodzi na to, że podatnicy dopłacają do tego jeszcze, pieniądze, które można wykorzystać inaczej. No ale nikt chce płacić 1zł charytatywnie co miesiąc, bo to okradanie...

Pokaż mi te liczne szpitale/przychodnie ze sprzętem wośp, bo jestem w stanie zliczyć je na palcach dwóch rąk, ewentualnie jeszcze lewej nogi. Wośp zbiera rocznie powiedzmy 70mln, 1zł dało by 360 mln. Dało by to więcej sprzętu.
A teraz na koniec - gdzie jest 3% całej kwoty jaką zebrał wośp? Kilka lat temu owsiak pokazał przychody i wydatki i magiczne 3% zniknęło, także ten tego... ;-)



pie**olisz tak pięknie, że aż miło poczytać.

poligon6

2018-01-19, 11:31
Nie daje ani na Caritas ani na WOŚP, już lepiej dać pijakowi pod sklepem dwa złote. Wszelkie te instytucje charytatywne to maszynki do robienia pieniedzy. Można to robić na rympał albo troche sprytniej jak jurek, który ciągnie kase poprzez firmy córki i to nie tylko.

Pierwszą firmą działającą wokół WOŚP była firma „Ćwierć Mrówki”, która należała do Jerzego Owsiaka i Waltera Chełstowskiego. Firma realizowała programy telewizyjne w programie drugim TVP. Firmę tę zastąpiła „Mrówka Cała” należąca do żony Jerzego Owsiaka Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. „Mrówka Cała” zajmowała się wydawaniem płyt, produkcją telewizyjną, a także sprzedażą praw do transmisji Finałów WOŚP i „Przystanku Woodstock”. W trakcie procesu sądowego Owsiak-Wielgucki w 2014 roku firma „Mrówka Cała” została zamknięta, w jej miejsce Jerzy Owsiak założył nową firmę „Jasna Sprawa”.

Następną firmą założoną przez Jerzego Owsiaka był „Złoty Melon”. Firma zajmowała się sprzedażą gadżetów WOŚP, wynajmowaniem powierzchni, szkoleniami i organizacją „Przystanku Woodstock”. W 2004 roku WOŚP odkupiła od Jerzego Owsiaka wszystkie jego udziały w firmie za kwotę 1 mln 555 tys. złotych. Jerzy Owsiak sam siebie zatrudnił na stanowisku dyrektora graficznego spółki „Złoty Melon” i sam sobie wypłacał wynagrodzenie, około 13 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Zapytany o to w Sądzie stwierdził, że nie pamięta, czy jest prezesem „Złotego Melona” i kto go zatrudnił na stanowisku dyrektora graficznego.

Jak wyglądają działania WOŚP i „Złotego Melona” pokazuje przykład z 2015 roku, kiedy to firma „Złoty Melon” utrzymująca się z pieniędzy WOŚP, kupiła na aukcji podczas Finału WOŚP przekazane przez LOT dwa bilety w Elite Club na dowolnej trasie atlantyckiej (lub do Pekinu) wraz z symbolicznymi kluczykami do Dreamlinera. Pieniądze za bilety nie zostały przelane dwa miesiące po aukcji, o czym poinformował Jerzy Owsiak w sprawozdaniu do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Wykorzystał je sam Jerzy Owsiak na lot do Nowego Jorku

Pieniądze zebrane przez WOŚP m.in. podczas Finałów są przetrzymywane przez 1,5 roku. W tym czasie rosną od nich odsetki, które spływają do „Złotego Melona” i przeznaczone są na organizację imprez „kulturalno-oświatowych”, takich jak Finał WOŚP, Przystanek Woodstock i tzw. programy medyczne. Przykładowo ośrodek w Szadowie został zakupiony i wyremontowany z pieniędzy WOŚP, ale opłaty za szkolenia i imprezy integracyjne odbywające się w ośrodku pobiera firma „Złoty Melon” lub „Mrówka Cała”. Firmy te są więc podwykonawcami WOŚP. Dywidendy z działalności tych firm nie są przekazywane w całości na rzecz WOŚP. Piotr Wielgucki dysponuje dokumentem firmy „Złoty Melon” z 2013 roku, w którym kwotę 408 882,28zł przekazano na wypłatę WOŚP, natomiast kwota 700 tys. złotych zysku została w „Złotym Melonie”.

Podobnie jest z „Przystankiem Woodstock”, który organizowany jest z pieniędzy WOŚP. Środki ze sprzedaży płyt, gadżetów i produkcji filmowych trafia do firmy „Złoty Melon” lub do firmy „Mrówka Cała”, należącej do żony Jerzego Owsiaka. Ponadto „Złoty Melon” od początku swojej działalności miał siedzibę przy ulicy Niedźwiedziej 2a w Warszawie, a następnie przy ulicy Dominikańskiej 19c. Oznacza to, że komercyjna spółka, której właścicielem był Jerzy Owsiak miała do dyspozycji darmowe lokum i ludzi oraz (sponsorowany przez WOŚP) biznes w postaci „Przystanku Woodstock”.

Drugim źródłem zasilania spółki „Złoty Melon” są sponsorzy. Firma ta lata 2009-2014 zleciła usługi obce na kwotę ponad 49 milionów złotych. Nie zostało ujawnione jakie dokładnie firmy wykonały te usługi. Jak podał Piotr Wielgucki, wiadomo jedynie, że do 2009 roku wiele zleceń było realizowanych przez firmę „Mrówka Cała”, należącą do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. Następnie były to firmy „Jasna Sprawa” oraz „Feel Mint Production”, należącej do młodszej córki państwa Owsiaków – Ewy Owsiak.

Od 2009 roku wszystkie główne imprezy WOŚP i „Złotego Melona” realizuje agencja „Tabasco”, należąca do Jacka Stachery, wieloletniego współpracownika Jerzego Owsiaka i konkubenta starszej córki państwa Owsiaków Aleksandry Owsiak. Firma „Tabasco” w 2012 roku wygrała przetarg na uroczyste otwarcie lotniska Modlin. Przetarg ten był objęty śledztwem CBA, które stwierdziło szereg nieprawidłowości. Natomiast audyty w Fundacji WOŚP przeprowadza firma, w której 30% udziałów ma Jan Mroczkowski, członek Rady Nadzorczej firmy „Złoty Melon”. WOŚP za audyt płaci 24 tys. złotych, mimo oferty innej znanej firmy audytowej, która proponowała cenę 5000 złotych za wykonanie tej samej usługi.

„Złoty Melon” przez lata wykazywał straty. Zyski firma zaczęła wykazywać, kiedy rozpoczęła organizację szkoleń, takich jak to z 2013 roku. Na wspólnej konferencji prasowej Jerzego Owsiaka z ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem ogłoszono przeprowadzenie serii szkoleń przeprowadzonych przez ludzi z WOŚP dla pracowników służby zdrowia. Decyzja ta zapadła po tragicznej śmierci dziecka, do którego za późno przyjechało pogotowie, a sprawa została mocno nagłośniona w mediach. Jak ujawniło radio RMF FM, do ministerstwa wpłynęła oferta firmy „Złoty Melon” na szkolenie 2800 dyspozytorów pogotowia za kwotę 600 tysięcy złotych. Pojawia się wiec pytanie o zasadność takiego szkolenia, które nie różni się niczym od tych, które w ośrodkach medycznych musi przejść każdy dyspozytor pogotowia.

Kiedy Jerzy Owsiak wytoczył proces blogerowi Matka Kurka (Piotr Wielgucki), ten w swojej obronie złożył wniosek o przedstawienie ksiąg rachunkowych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz firmy „Złoty Melon” i należącej do żony Jerzego Owsiaka firmy „Mrówka Cała”. Sąd przychylił się do prośby oskarżonego i nakazał Jerzemu Owsiakowi przedstawienie przed sądem ksiąg, czego Owsiak nie uczynił. Dostarczono jedynie szczątkową dokumentację wymienionych firm. Podczas rozprawy przesłuchiwano główną księgową Fundacji, która odsyłała w zakresie szczegółowych pytań do dokumentacji, a tej ostatecznie sądowi odmówiono.

Zeznania ujawniły też, że Jerzy Owsiak z WOŚP i „Złotego Melona” otrzymuje miesięcznie 27 tysięcy złotych, a jego żona Lidia Niedźwiedzka-Owsiak podpisywała umowy o dzieło z firmą „Złoty Melon”. Były to kwoty dochodzące nawet do 19 tysięcy złotych za jedną umowę. Oboje wypłacali też sobie premie. Jak podaje Piotr Wielgucki, jedna z takich premii wynosiła nawet 29 tysięcy złotych. Firma „Mrówka Cała” wynajmowała też lokale firmie „Złoty Melon” za kwotę 30 tysięcy złotych, mimo, że WOŚP, do której należy „Złoty Melon”, dysponuje siedzibami wartymi kilkanaście milionów złotych. Łączna kwota jaką „Mrówka Cała” uzyskała z umów z WOŚP i „Złotym Melonem” to 1,3 miliona złotych.

Wszystkie te informacje wykazano ze szczątkowej dokumentacji dostarczonej przez Jerzego Owsiaka do sądu. W czasie trwania procesu sądowego, 16 kwietnia 2014 roku, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak zawiesiła działalność „Mrówki Całej”, a 24 kwietnia Jerzy Owsiak założył nową firmę „Jasna Sprawa”. Firma „Jasna Sprawa” jako profil działalności zarejestrowała: szkolenia edukacyjne, medyczne, produkcja filmowa, muzyczna i gadżetów itp. Właścicielem stał firmy został Jerzy Owsiak, a pełnomocnikiem jego żona. Firma ta stała się więc klonem „Mrówki Całej”.

Wobec tego, że Jerzy Owsiak nie przedstawił ksiąg rachunkowych sąd prawomocnym wyrokiem uniewinnił Piotra Wielguckiego od stawianych mu zarzutów, w pisemnym uzasadnieniu wyroku stwierdzając, że: „Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe”.

dex223

2018-01-19, 19:55
Ale pie**olicie. Rządzący są w stanie oszacować ile zbierze owsiak z dobrowolnego podatku jaki wpłacają obywatele na WOŚP i o taką kwotę mniej przeznaczą z budżetu na szpitale więc tak na prawdę gówno lepiej jest w szpitalach, a płacicie jeszcze więcej.