18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Niszczenie pomnika UPA w Wierzbicy

Websterthe1 • 2015-08-19, 10:08
Patrioci z grupy "Cichociemni" zniszczyli kolejny nielegalny pomnik chwalący morderców z Ukraińskiej Powstańczej Armii. Na pomniku znajdował się napis: W walce za wolność Ukrainy we wsi Wierzbica i z różnych oddziałów UPA zgineło ponad sto osób. Wieczna im pamięć.


mi...........80

2015-08-19, 10:13
Zwykły wandal nie patriota...

a ta Wierzbica to w Polsce?

Aha jak w Polsce to w porządku. Kto k***a stawia te pomniki UPA-kom?

Każdy może sobie postawić pomnik?

TRQPL

2015-08-19, 10:15
Pomnik nie odda. Wandalizm to głupota.

grubystefan

2015-08-19, 10:27
up.
Wandalizm to jest jak ktoś Ci rozjebie przystanek pod domem! Mnie to się tam podoba!

KlinikaAborcyjna

2015-08-19, 10:31
mitrus80

"Wierzbica (dawn. gmina Olchowiec) - gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie chełmskim.Siedziba gminy to Wierzbica."





grubystefan

2015-08-19, 10:33
KlinikaAbrocyjna

To raczej ta Wierzbica w obwodzie Lwowskim :D

_R...........s_

2015-08-19, 10:37
Po pierwsze j***ć banderowców. Po drugie jakim k***a cudem ktoś pomnik tego gówna postawił w Polsce. A po trzecie, na ch*j ta grupka mimo wszystko podciera się nazwą "Cichociemni". Co to za k***a moda na przypisywanie sobie cudzych nazw. Cichociemni już byli, kto nie wierzy niech sobie o nich poczyta. Niech sobie rozpie**alają pomniki ukraińskich nacjonalistów, komunistów i innego gówna, ale niech sobie może swoją nazwę wymyślą, po ch*j robią ferment przy Cichociemnych. Chcą być bohaterami, niech sobie na własną sławę zapracują.

Szczam_na_Zakrystii

2015-08-19, 10:41
No i bardzo dobrze! A ci którzy pisza że wandal czy pojeb sami są pojebami!
Poznajcie historie UPA i co robili a potem się wypowiadajcie!
Może i taki czyn jest mało skuteczny ale na pewno da do myślenia tym którzy przyjdą tam kwiatki położyć czy znicz zapalić.

RottenFetus napisał/a:

Po pierwsze j***ć banderowców. Po drugie jakim k***a cudem ktoś pomnik tego gówna postawił w Polsce. A po trzecie, na ch*j ta grupka mimo wszystko podciera się nazwą "Cichociemni". Co to za k***a moda na przypisywanie sobie cudzych nazw. Cichociemni już byli, kto nie wierzy niech sobie o nich poczyta. Niech sobie rozpie**alają pomniki ukraińskich nacjonalistów, komunistów i innego gówna, ale niech sobie może swoją nazwę wymyślą, po ch*j robią ferment przy Cichociemnych. Chcą być bohaterami, niech sobie na własną sławę zapracują.



A może tu chodzi o to że cichociemni bo zamaskowani i robią takie akcje po cichu?
Z tego co wiem nazwa "cichociemni" nie jest opatentowana.
Gdyby używali naszywek z logo tej formacji czy bezpośrednio do niej nawiązywali wtedy ok ale ja tu widze tylko gościa w kominiarce rozpie**alającego pomnik zbrodniarzy.
Czepiasz się k***a jak mucha gówna.

Cały_Idiota

2015-08-19, 11:07
Nazwanie zwykłych zamaskowanych wandali patriotami to potwarz dla mnie i myślę, że również dla wielu innych Polaków, którzy za patriotów się uważają.
Właśnie przez takich bandytów jak ta umysłowa ameba z filmiku, troglodytów z dwucyfrowym IQ, dresiarzy z łysymi czerepami wycierającymi sobie ryje patriotyzmem i nim uzasadniających akty wandalizmu nie ma w Polsce normalnego postrzegania środowisk patriotycznych. Kibolska hołota zawłaszczyła sobie pojęcie patriotyzmu i je upodliła, skompromitowała.


Sprawy pomników UPA należy załatwiać z władzami lokalnymi, najlepiej w okolicach wyborów. Organizować się, protestować, informować mieszkańców miasta, wsi, pokazywać jedność społeczności w sprawie usunięcia pomniku i taką drogą wymóc na władzach aby pomnik został usunięty.
Ale do tego trzeba mieć łeb na karku, umiejętność współpracy z ludźmi, zdecydowanie w dążeniu do celu, gotowość wyłożenia na taką lokalną kampanię informacyjną własnych pieniędzy i poświęcenia wolnego czasu. Wiele można w ten sposób zdziałać, ale kibolstwo nie ma o tym zielonego pojęcia.

Szczam_na_Zakrystii

2015-08-19, 11:12
Cały_Internet napisał/a:

Nazwanie zwykłych zamaskowanych wandali patriotami to potwarz dla mnie i myślę, że również dla wielu innych Polaków, którzy za patriotów się uważają.



A co żeś takiego wielkiego zrobił panie "wielki patrioto" do tej pory?
Bo jak dla mnie ten gość z filmiku już zrobił więcej niż ty przez całe swoje nędzne życie. No chyba że wliczasz w patriotyzm wypisywanie bzdur na sadolu wtedy ok, naród jest z Ciebie dumny. :szydera:

Co...........ox

2015-08-19, 11:13
Jak dla mnie spoko. Ci którzy narzekają niech sobie poczytają jak ukraińskie wojsko lubiło się bawić bezbronnymi ludźmi i wtedy niech piszą swoje opinię.

Websterthe1

2015-08-19, 11:13
Cały_Internet, Inaczej byś szczekał gdyby rozpie**alał pomnik lenina lub żołnierzy radzieckich, hipokryto.

Cały_Idiota

2015-08-19, 11:18
Szajba_Man napisał/a:


A co żeś takiego wielkiego zrobił panie "wielki patrioto" do tej pory?
Bo jak dla mnie ten gość z filmiku już zrobił więcej niż ty przez całe swoje nędzne życie.



Jeśli zrównujesz patriotyzm z wandalizmem to tak - nic podobnego w życiu nie zrobiłem. I Bogu dzięki.



Websterthe1 napisał/a:

Cały_Internet, Inaczej byś szczekał gdyby rozpie**alał pomnik lenina, hipokryto.



Niszczenie pomników Lenina i UPA przez zamaskowanego osobnika, który wkracza na teren cmentarza i robi tam rozpie**ol skrytykowałbym z równą stanowczością. Pewne pomniki usunąć należy ale nie w taki sposób.

kamuha

2015-08-19, 11:24
nie obsrajcie się wszyscy wyżej. W lewym górnym rogu macie napis wodny NOVOROSSIA TODAY.
przypadek?

Dymekx

2015-08-19, 11:25
Za rozwalenie pomnika brawo ale widzę, że kolega lubi noworosje czyli ruskich co może wskazywać na to, że to rusek w kamuflarzu :D