18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Nieziemskie zdjęcia

Jesse.Pinkman • 2013-01-22, 23:11
Najbardziej niesamowite według mnie zdjęcia zrobione w przestrzeni kosmicznej. Spora ilość zdjęć znajduje się na stronie NASA ( nasa.gov ), ale także na wikipedii i po wpisaniu angielskich zwrotów także w google image. Można szukać i szukać i znajdywać wciąż coraz lepsze ujęcia a tymczasem parę fotek, które mnie osobiście powalają na kolana:

Na początek Antarktyda widziana z sondy Galileo:


Planetoida 243 Ida i jej księżyc Daktyl


Sonda Galileo połączona z członem IUS[/b] podczas uwalniania z ładowni wahadłowca Atlantis:


Ziemia widziana ze statku Clementine (oficjalna nazwa misji DSPSE):


Ziemia i Księżyc widziane z Galileo


Ziemia widziana z Apollo 16:


Astronauta Harrison Schmitt na Księżycu:


Ziemia widziana z Księżyca:


Olympus Mons, najwyższa góra i jednocześnie wulkan w Układzie Słonecznym, 27 kilometrów:


Mars widziany z sondy Viking 1:


Druga fotka z Vikinga:


Mars, Viking 2:


Tryton, Księżyc Neptuna:


Jak się spodoba to wrzucę następne w komentarzu ale to dopiero jak się wyśpię. Miłego podziwiania.

canon44

2013-01-22, 23:18
Fajnie, że się zajmujesz takim popularyzowaniem kosmosu. Nie przejmuj się hejterami i wrzucaj dalej ;) To też moja dziedzina zainteresowań, zadziwiające jak ludzie niewiele wiedzą na temat osiagnięć w dziedzinach kosmologii/astronomii/kosmonautyki. W Twoich zdjęciach braknie jednego zestawu, bardzo ciekawego moim zdaniem. Niewiele osób jest świadomych tego, że mamy zdjęcia powierzchni Wenus, z radzieckich misji Wenera. Niestety niewiele ich jest, na Wenus panują dosłownie zabójcze warunki.

Stew

2013-01-22, 23:29
Świat jest piękny, kosmos jest piękny! I nie wierzę, że nie ma istot żyjących "gdzieś tam" w kosmosie.

Jednak jesteśmy na tyle popie**olonym gatunkiem, że zamiast eksplorować, poznawać, rozwijać się - wspólnie, ciągle się kłócimy, a co gorsza - sramy we własne gniazdo.

Efekt będzie jeden - rozpie**olimy swój jedyny dom, który nas żywi/ł i był dla nas schronieniem od zawsze. Ja pie**ole... Człowiek - to nie brzmi dumnie (przynajmniej od tej strony, strony autodestrukcji).

mandel9

2013-01-22, 23:56
Dajcie więcej zdjęć najlepiej każdej planety :) Z chęcią bym zobaczył :D

Srasłkasz

2013-01-23, 00:04
Żeby tak po śmierci można było duszą się przelecieć po kosmosie...

PanKupa

2013-01-23, 00:24
Dawaj więcej, ma ktoś może jakieś zdjęcia z Wenus ?

CrazyChocolate

2013-01-23, 00:25
Jest takie miejsce gdzie widać dzień i noc? :D

fhMichaelo

2013-01-23, 00:28
Kurde, człowiek chciałby kiedyś tam polecieć i zobaczyć to wszystko na żywo. No musi być zajebisty widok.

Xumme

2013-01-23, 01:01
Srasłkasz napisał/a:

Żeby tak po śmierci można było duszą się przelecieć po kosmosie...



Chłopie... Żeby tak po śmierci można było duszą się przelecieć po cyckach i wzgórku łonowym jakiejś dobrej dupeczki, która za życia była niedostępna to by było dopiero cos :D

Earth

2013-01-23, 01:03
Od małego lubiłem obserwować kosmos. Szkoda, że żyjemy w czasach, gdy nauka jest jeszcze na tak niskim poziomie, gdy hajs i zbrojenie jest najważniejsze.

pauauek

2013-01-23, 01:17
To ja dodam swoje pare groszy :)

Merkury:


Merkury z sondy kosmicznej Mariner 10. Zdjęcie wykonano 21 września 1974 r.


Mars:
Rejon Ulysses Patera



Zdjęcie wykonane za pomocą Teleskopu Kosmicznego Hubble`a w lutym 1995 r.


Uran:
Miranda - jeden z dużych księżyców Urana. Mozaika obrazów przekazanych przez sondę Voyager 2 (styczeń 1986 r.)


Moge tak bez końca, ale po co? Skoro opisy oraz zdjęcia zajumane z tej strony KLIK!




Autora tego tematu proszę o więcej tych ślicznych zdjęć oraz w miarę możliwości o źródła (chodzi mi o odnośniki z informacjami w celu edukacji) :roll:
(oczywiście sam będe szukał perełek i wrzucał , bo temat naprawde super!)

methos23

2013-01-23, 01:52
Za kosmologie zawsze piweczko !!
Nie ma ciekawszej dziedziny od kosmologii i ufologii :)

k1...........1c

2013-01-23, 01:53
@up
Mars:
Rejon Ulysses Patera ... toz to ku*as jest

demz

2013-01-23, 02:01
Cytat:

Jest takie miejsce gdzie widać dzień i noc? :D



Sam możesz to zaobserwować przy każdym wschodzie/zachodzie Słońca. Inaczej nie idzie, raczej fizycznie nie jest to możliwe.

Okash

2013-01-23, 02:19
Merkury



Jowisz - wielka czerwona plama (większa od Ziemi), zdjęcie z sondy Voyager 1979



Saturn - zdjęcie zrobione sondą Cassini, 29km na pixel (990 x 773)



Neptun - fragmenty planety, zdjęcia zrobione sondą Voyager