18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Nieudany przemyt

suborg • 2021-08-04, 18:58



Ktoś za to beknie

bandit27

2021-08-05, 04:39
Res0r napisał/a:

Trochę się to nie klei. Jedna taka walizka powinna ważyć coś koło 20 kg brutto (jak byłyby tam upchane ciuszki) ale to lot wygląda na lot czarterowy tak więc bez limitu. Walizek rozłożonych na płycie lotniska jest jakieś +- 50 szt. co daje spokojnie 1 tonę a nawet 1,5 tony. Co tam robi ten typ z nożem i dlaczego na lotnisku, w samolocie jest z nożem i kto go tam wpuścił. Ja przez bramki nie przejdę obcinaczkami do paznokci. Typ prosi o otworzenie bagażu tak jak by nie był pewny co tam jest i byłby jednym z pasażerów.
Ja tam nic nie wiem ale podobno kartele robią dywersyfikację przesyłek aby w jednym strzale nie leciał budżet małego państewka. Lepiej wysłać kilka transportów z mniejszymi ilościami z czego i tak pewnie co najmniej 90% dociera. Ktoś powiedział że ładunek przekracza wartość samolotu - proszę Cię koleżko - prawdopodobnie przekracza wartość tej linii lotniczej i to kilkukrotnie.
Warto zaznaczyć że towar z "fabryki" jest czysty (można uznać za skoncentrowany) a ten co dociera do konsumenta jest zwatowany kilkukrotnie tak więc to co jest na obrazku powinno się pomnożyć razy 3 a i tak konsumenta kopie.
Były już udokumentowane historyczne strzały gdzie na kutrze było kilka ton towaru, ale to raczej się nie zdarza. Ludzie, którzy przewożą po kilkadziesiąt kg są tani, a wartość towaru nierzadko przekracza egzystencję całego drzewa genealogicznego przemytnika.



Waliz na zdjęciu jest 24, a pracownicy mają osobne bramki. Sam robię na lotnisku i kolega normalnie wniósł scyzoryk bez problemu. Typ z filmu pewnie jest ze straży granicznej czy coś to oni normalnie mają przy sobie noże, multitoole itd.

CzerstWybut

2021-08-05, 05:53
Pilot sobie przepie**olił żywot za jakiegos gamonia

suborg

2021-08-05, 07:42
Coś mi się wydaje że towar i tak trafi do właściciela w niewyjaśnionych okolicznościach. Nie takie ilości odzyskiwali.

Prosty

2021-08-05, 08:13
i ktoś za to zdechnie :mrgreen:

killua

2021-08-05, 08:16
Wpłynął biały wieloryb ;)

beeveer

2021-08-05, 10:15
Co do wątpliwości gościa z nożem. Lecąc Z Johannesburga do Berlina bez problemu wsiadłem tam do samolotu ze spora kosą w plecaku, o której normalnie zapomniałem. Dopiero przy przesiadce w monachium ochrona grzecznie spytała czy jestem jakiś poj***ny, widząc z czym próbuję się wpie**olić do samolotu. na szczęście był tam fly without cry i za kilkanaście eurasów odesłali mi kosę do domku. Wszędzie tam, gdzie pracują czarni/ciapaki i mają też ciemne kierownictwo - wszelkie procedury leżą .

oleyu

2021-08-05, 14:24
Nie, my nie wiemy skąd się to wzieło

Budrys2000

2021-08-05, 22:05
beeveer napisał/a:

Co do wątpliwości gościa z nożem. Lecąc Z Johannesburga do Berlina bez problemu wsiadłem tam do samolotu ze spora kosą w plecaku, o której normalnie zapomniałem. Dopiero przy przesiadce w monachium ochrona grzecznie spytała czy jestem jakiś poj***ny, widząc z czym próbuję się wpie**olić do samolotu. na szczęście był tam fly without cry i za kilkanaście eurasów odesłali mi kosę do domku. Wszędzie tam, gdzie pracują czarni/ciapaki i mają też ciemne kierownictwo - wszelkie procedury leżą .



Kiedyś w Izraelu cofnęli mi zajebisty korkociąg do wina, też zapomniałem przepakować, nie dali się przekonać że to prezent, wartość emocjonalna itp. ;-)

bamboocha

2021-08-06, 23:00
Tutaj samolot i 5 ton a z drugiej strony stateczek i >100 :D

Sigonek

2021-08-07, 17:43
Cynk na samego siebie i w tym samym momencie przechodzą trzy takie dostawy. Wszyscy zadowoleni, niech żyje walka z wiatrakami.

mazga50

2021-08-09, 14:38
bandit27 napisał/a:

Waliz na zdjęciu jest 24, a pracownicy mają osobne bramki. Sam robię na lotnisku i kolega normalnie wniósł scyzoryk bez problemu. Typ z filmu pewnie jest ze straży granicznej czy coś to oni normalnie mają przy sobie noże, multitoole itd.



25. Taka "walizeczka" może ważyć nawet 50kg. , ale stawiam na 40-45kg.
25 x 40kg = 1000kg