18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nieudana ucieczka motopizdy

fi...........pm • 2018-05-23, 14:54
W ubiegłą niedzielę na drodze wojewódzkiej W977 w okolicach Tarnowa, policjanci drogówki ścigali 26-letniego motocyklistę, który jechał ponad 130 km/h, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, nie zwracał uwagi na wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania. Podczas 4 minutowej ucieczki naruszył przepisy ruchu drogowego, za które mógłby otrzymać 80 punktów karnych. Odpowie przed sądem za jazdę bez uprawnień oraz nie zatrzymanie się do kontroli za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.



InnyName

2018-05-23, 22:07
A szkoda strzępić ryja na te tagi

dziadek8724

2018-05-23, 22:07
Siberian_Meat_Grinder napisał/a:



nie chodzi o zwykłego Janka bez dokumentów. Nie bądź krótkowzroczny. Tu idzie bardziej o nieuchronność kary. Gdyby opuszczali, Janusz by pomyślał: "kurła, mogę latać bez uprawnień i jak będą chcieli mnie zatrzymać - zacznę uciekać. I tak nie będą gonić.".



Bardziej restrykcyjne prawo dla takich przypadków skutecznie by zniechęciło Janka do próby ucieczki. Tylko coś mi podpowiada, że w naszym kraju kwitnącej cebuli to by nie było takie proste, bo jeszcze nie wymyślono przepisu, który Polak nie mógłby obejść.

InnyName

2018-05-23, 22:46
Siberian_Meat_Grinder napisał/a:



nie chodzi o zwykłego Janka bez dokumentów. Nie bądź krótkowzroczny. Tu idzie bardziej o nieuchronność kary. Gdyby opuszczali, Janusz by pomyślał: "kurła, mogę latać bez uprawnień i jak będą chcieli mnie zatrzymać - zacznę uciekać. I tak nie będą gonić.".



Zapytaj Pana Maćka z Gdańska który przeleciał na czerwonym w nocy mając na budziku ponad 200, trójmiasto, aż szczało z zachwytu że ma temat, policja działała, nic mu nie udowodnili, on na FB na Motocykliści trójmiasto jawnie sie tym chwalił i nabijał ze wszystkich.

W dupie to ma :)

nano50

2018-05-23, 22:50
Spiderowski napisał/a:


Ja się zastanawiam co pisze w przeciwieństwie do ciebie.
Tak, policja na drodze publicznej powinna zrobić martixa albo bonda i wywalić kilka magazynków w motocykliste bo jechał ze złą prędkością. Chu. z tego że przy okazji odstrzelili by 12 przypadkowych osób - ale cel uświęca środki, tak panie mądry Abraxus? A może lepiej go z granatnika ustrzelić? A może po prostu atom jebnąć na całe miasto, na pewno ten groźny przestępca nie ucieknie.
Masz logike na poziomie gimnazjum.



Nawet nie wiem czy jesteś trollem czy zwyczajnie cholernie głupi. :badyl:

ziu

2018-05-23, 23:26
Prawdziwa motop*zda. Przed policją sp***olić nie potrafił...

acetylosalicylowy

2018-05-24, 01:38
Miałem nadzieję że owinie się na jakimś słupie na koniec :(

motci

2018-05-24, 08:12
Wyłapać ich wszystkich jak pokek***amony. pie**olona dzicz przesiadla sie z beemek na szlifiery i wyscigi sobie urzadzaja na kazdej jednej prostej, okna nie mozna otworzyc w ciagu dnia, nie wspominajac o nocy, bo jedzie taka k***a jedna z druga i tylko 1, 2,3 odcina i po heblach bo światla/zakręt. Tutaj policmajstry szybko zweryfikowały 'skilla' takiego motozjebka, kilka zakretów, brak dluzszej prostej i szlifiera okazuje się bezuzyteczna w rękach takiego asa przestworzy. Do tego ta zagieta tablica... jebac k***y pradem. Zimne piwko dla niebieskich, tak trzymac!

Wiewór

2018-05-24, 08:49
Voque napisał/a:

Abraxus
Chyba nie wyłapałeś sarkazmu w komentarzu wyżej


Do sarkazmu trzeba trochę inteligencji a to jest Spiderowski.

biosone napisał/a:

@Abraxus czyli jak popelnisz zagrozenie, wykroczenie poprostu mozna cie z miejsca odjebac?


Ucieczka przed policją jest przestępstwem a nie wykroczeniem.

dziadek8724 napisał/a:



Bardziej restrykcyjne prawo dla takich przypadków skutecznie by zniechęciło Janka do próby ucieczki. Tylko coś mi podpowiada, że w naszym kraju kwitnącej cebuli to by nie było takie proste, bo jeszcze nie wymyślono przepisu, który Polak nie mógłby obejść.


Nieuchronność kary a nie jej wysokość działa odstraszająco.

wormgoro

2018-05-24, 08:53
Mógł po prostu nie słyszeć syren w tym kasku.

Zimmerman

2018-05-24, 08:55
Po co on się zatrzymał, przecież to polska policja i tak nie mogą strzelić ani go dotknąć, bo ich wypie**olą z roboty

PieronJasnySzlag

2018-05-24, 14:49
nano50 napisał/a:



Nawet nie wiem czy jesteś trollem czy zwyczajnie cholernie głupi. :badyl:


Ale ja chętnie podyskutuje na logiczne argumenty.
Strzelanie do przekraczających prędkość jest idiotyczne.


Siberian_Meat_Grinder napisał/a:



nie chodzi o zwykłego Janka bez dokumentów. Nie bądź krótkowzroczny. Tu idzie bardziej o nieuchronność kary. Gdyby opuszczali, Janusz by pomyślał: "kurła, mogę latać bez uprawnień i jak będą chcieli mnie zatrzymać - zacznę uciekać. I tak nie będą gonić.".


Masz racje to druga strona medalu. Na szczeście (albo raczej na nieszczęście) żyjemy w czasach dobrze rozwiniętej inwigilacji i nie widzę żadnych przeszkód by z obecną techniką namierzyć kierowce bez konieczności prowadzenia pościgu narażającego innych uczestników drogowych.


Warto tu dać przykład USA gdzie policja pościgi stara się kierować na drogi o mniejszym natężeniu żeby zatrzymać ściganego nie narażając osób postronnych.

wrobel51

2018-05-24, 21:02
Patrząc na zachowanie motocyklisty chyba nie był świadomy tego że go ktoś ściga... Miałem identyczną sytuację (zresztą też pod Tarnowem) jadąc drogą z masą wysepek i braku miejsca do normalnego wyprzedzania. Jadąc w taki sposób nie patrzysz w lusterka tylko przed siebie. Hałas silnika zagłusza syrenę i po temacie. Ja się zorientowałem o pościgu kiedy skończyły się wysepki i radiowóz mógł się ze mną zrównać. Spokojnie zjechałem i na luzie załatwiliśmy sprawę. Tu gość ma przesrane bo zgłoszono pościg i zaangażowano trochę policji...

xl_pro_lx

2018-05-26, 01:41
Normalna jazda nie widzę problemu można dużo szybciej

t1ger_delta

2018-05-26, 17:11
InnyName napisał/a:



Zapytaj Pana Maćka z Gdańska który przeleciał na czerwonym w nocy mając na budziku ponad 200, trójmiasto, aż szczało z zachwytu że ma temat, policja działała, nic mu nie udowodnili, on na FB na Motocykliści trójmiasto jawnie sie tym chwalił i nabijał ze wszystkich.

W dupie to ma :)



Dlatego powinni strzelać :) Dowód na to kto był kierowcą będzie niezaprzeczalny, koroner zatwierdzi.