18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nietypowe latawce

~Velture • 2018-07-24, 08:22
Gdzieś na jakimś festiwalu w kraju najeźdźców zza odry.

inne ujęcie

Pantilion

2018-07-24, 09:03
No to pewnie "Festiwal burdelu i ogólnego rozpie**olu nad Renem"

mateusz1992b2

2018-07-24, 09:26
Zwykly komin termiczny sie zacza odrywac. Nic wielkiego.

Deme

2018-07-24, 09:33
Nawet dookoła powbijane śledzie nie dały rady utrzymać namiotu na ziemi ?

nowynick

2018-07-24, 09:41
eh bo te dzisiejsze namioty to może i szybko się stawia, lekkie i mało zajmujące. Ja tam pamiętam jak brałem NAMIOT made in PRL, ciężki jak sk***ysyn osobny "plecak". Żeby to rozstawić używało się szpilek i śledzi. Huragan by przetrwał a nie taki wiaterek...


To samo z innymi rzeczami z tamtych czasów. Wczoraj byłem w sklepie rowerowym po dętkę. Wpada babka i mówi, że jej się rower chrzani, bo ma już 7 lat staruszek... mój ma przeszło 40 i wiecie co ;)

Ca...........on

2018-07-24, 09:58
No i macie! Wywołaliście wilka z lasu. Jest pierwsza misja ich programu kosmicznego!

rachunekprosze

2018-07-24, 10:14
był to festiwal pt. deichbrand. Klawo wiało.

janlew

2018-07-24, 10:22
Tak mi się w sumie skojarzyło :



Głównie dla tego że Mugole-Naziści ich nie widza a one tam są, czają się między ludźmi:

spoiler

Wiewór

2018-07-24, 10:59
Wygląda jakby Voldemort i śmierciożercy napadli na obóz Hogwarthu :amused:

spinaczel

2018-07-24, 11:54
jak wrócą z kolejki stania po socjal to się zdziwią :D

Piotru70

2018-07-24, 11:59
Owsiak pewnie sobie zwalił gruchę do tego filmiku widząc jaki tam syf na gównostocku.

lvlaras

2018-07-24, 15:58
nowynick napisał/a:

eh bo te dzisiejsze namioty to może i szybko się stawia, lekkie i mało zajmujące. Ja tam pamiętam jak brałem NAMIOT made in PRL, ciężki jak sk***ysyn osobny "plecak". Żeby to rozstawić używało się szpilek i śledzi. Huragan by przetrwał a nie taki wiaterek...



Sam mam współczesne lekkie i budżetowe iglo, a poprawnie zakotwione przetrwało już niejedną wichurę. Wydaje mi się, że po prostu znaczna część biwakowiczów jest leniwa i nie zastosowała odciągów, tylko ewentualnie powbijała śledzie po obwodzie namiotu. Jak znam dzisiejszych niedzielnych turystów to zapewne jeszcze śledzie/szpilki wbite pionowo zamiast pod kątem. W drugim filmiku niebieski namiot ogrodowy o znacznej powierzchni stoi nie naruszony (widoczne porobione odciągi), gdy stojące zaraz obok miniaturowe szybkorozkładlne namioty (czerwony i niebieski) zapierdziela szybciej niż Usain Bolt.


Chociaż trzeba przyznać, że szpilki załączone do mojego namiotu nadawały się jedynie do dłubania w zębach - ale za kilkanaście złotych można kupić komplet porządnych.

P.S. W starszych namiotach musiałeś zawsze założyć wszystkie odciągi - inaczej albo krzywo stały, albo ciekły. Obecne namioty mogą stać praktycznie bez przymocowania do podłoża, więc dużo osób kotwienie wykonuje "byle aby było". Pragnąłbym zwrócić uwagę, że większość latających namiotów to samonośne szybkorozkładańce.

lm65

2018-07-24, 16:44
Co oni krzyczą? w górę, w górę czy jude, jude?

saves

2018-07-24, 22:55
Dmuchawce, latawce, wiatr...