18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nieprzekraczalne granice

Sinus • 2016-05-14, 17:43
Z cyklu sadol uczy sadol bawi. O tym jak daleko możemy zawędrować i o tym jakie wszechświat stawia przed nami ograniczenia.


Ogólne polecam cały kanał na YT. Świetne filmy z zakresu kosmologii i fyzyki kwantowej z łopatologicznym tłumaczeniem. Dla językowych patriotów polskie napisy

Ptoon

2016-05-14, 18:17
Jako Prawdziwy Polak mam mało pozytywnych skojarzeń z naszym zachodnim sąsiadem. Ich niewątpliwie wielka historia i kultura jest w mojej głowie degradowana przez "polski pryzmat" i naszą wspólną historię. Młodzi niemcy są bezczelni, głośni i pijani, a ich lewacka polityka napawa mnie obrzydzeniem. Ten kanał to jedna z niewielu dobrych rzeczy, która mi przypomina, że są tam jeszcze normalni ludzie.

grudzin7

2016-05-14, 20:19
I pomyśleć tylko, że gdyby nie religie to nasza cywilizacja osiągnęłaby to samo już kilkaset lat temu... :roll:

szogunek

2016-05-14, 20:42
chyba ogladalem tutaj inny film niz wy wyzej :/

Cyrk

2016-05-14, 20:54
@grudzin7 albo by się rozj***ła w 5 sekund po wynalezieniu bomby atomowej. WSZYSCY ludzie biorący udział w pokojowym rozwiązaniu kryzysu nuklearnego w czasie zimnej wojny byli wierzący. Bądź taki miły i skończ pie**olić na tematy o których nie masz pojęcia.

Swoją drogą autor filmiku też pie**oli, choć się nie zna. Horyzont (rozumiany jako granica w przestrzeni) poo za którym obiekty w kosmosie będą "uciekać" od nas szybciej niż będziemy w stanie sie do nich zbliżać osiągnie rozmiary lokalnej grupy za jakieś 150 biliona (tysięcy miliardów) lat. Do tego czasu nie ma żadnych przeciwwskazań, abyśmy próbowali się dostać gdzieś dalej...

QuovadisSadolu

2016-05-14, 22:00
Jak ktoś lubi klimaty nauki to polecam jeszcze np: Veritasium, Sixty symbols, Minutephysics, Minuteearth, a z polskich np niestety wymarły już kanał Fermioninka

lipnekonto258

2016-05-14, 22:04
Polecam ich film o "uchodźcach" https: //www.yo utube.c om/watch?v =V9_Pjd U3Mpo

Jacy to biedni są muslimy.

j***ne lewaki.

Tassadar

2016-05-14, 22:08
lipnekonto258 napisał/a:

Polecam ich film o "uchodźcach" https: //www.yo utube.c om/watch?v =V9_Pjd U3Mpo

Jacy to biedni są muslimy.

j***ne lewaki.



Gdzieś kiedyś go przytoczyłem tutaj. Potwierdzam. 7 min lewackiego pie**olenia, argumenty na temat używania smartfonów itp. Zawsze mnie zastanawiało jak oni je k***a ładują. Jak zapomnę kabla do ładowarki w delegacji to jestem w dupie a ci idą na lacza pare tysięcy kilometrów i zawsze online.

Davidzior

2016-05-14, 22:21
Ok. A co na przykład z hipotetycznym zakrzywieniem czasoprzestrzeni? Z taką technologią moglibyśmy przemieszczać się niemalże natychmiastowo niezależnie od odległości między punktami A i B.
Jest jeszcze splątanie kwantowe.

grudzin7

2016-05-14, 22:34
Cyrk napisał/a:

@grudzin7 albo by się rozj***ła w 5 sekund po wynalezieniu bomby atomowej. WSZYSCY ludzie biorący udział w pokojowym rozwiązaniu kryzysu nuklearnego w czasie zimnej wojny byli wierzący. Bądź taki miły i skończ pie**olić na tematy o których nie masz pojęcia.



Ludzi zabitych z powodów religijnych można wyliczać w grubych milionach (a może nawet w miliardach?), więc nie pie**ol, że to ateiści by się nawzajem pozabijali.


Logika mówi mi wprost - jeśli koleś jest ateistą (odrzucam choroby psychiczne i inne upośledzenia) to nie bardzo będzie chciał umierać, bo i po co skoro później nic nie ma? Natomiast z wierzącymi jest gorzej - oni myślą, że później też coś jest (ba, nawet jest lepiej niż tutaj!), więc jak umrą to nic strasznego się nie stanie.
Tak więc jeśli któryś z nas tu pie**oli kocopoły, to nie jestem ja. :badyl:

dth

2016-05-14, 22:37
@Davidzior
Splątanie kwantowe niewiele daje. A co do zakrzywiania czasoprzestrzeni to też się nad tym zastanawiałem w czasie oglądania. Chyba nie wzięli tego pod uwagę.

nerusss

2016-05-14, 22:48
Jezus jest ponad to.

skrtrk

2016-05-14, 22:51
Cyrk napisał/a:

Swoją drogą autor filmiku też pie**oli, choć się nie zna. Horyzont (rozumiany jako granica w przestrzeni) poo za którym obiekty w kosmosie będą "uciekać" od nas szybciej niż będziemy w stanie sie do nich zbliżać osiągnie rozmiary lokalnej grupy za jakieś 150 biliona (tysięcy miliardów) lat. Do tego czasu nie ma żadnych przeciwwskazań, abyśmy próbowali się dostać gdzieś dalej...


W filmie jest mowa o użyciu obecnej technologii, więc przeciwwskazania są i to dość spore.

stonefenix

2016-05-14, 23:00
To nie jest tak jak autor twierdzi. Tempo rozwoju podróży między poszczególnymi obiektami w stosunku do osiągnięć naszej cywilizacji rośnie wykładniczo a ekspansja przestrzeni przyśpiesza ale nie w tempie wykładniczym. Mamy realne szanse przy tym tempie panowania nad materią i prawom fizyki dotrzeć na krańce wszechświata w czasie mniejszym niż 100 milionów lat a nawet te krańce przekroczyć. Polecam w tym temacie lekturę Howkinga, który jest geniuszem i opisuje metody możliwości manipulacji czasoprzestrzenią za pomocą obiektów i wielkiej masie. Jedyny problem w całym temacie to co się stanie gdy za pomocą gwiazd neutronowych zakrzywimy czasoprzestrzeń i wpuścimy tam obiekt to co się z nim stanie ? Przetrwa ? czy zostanie zniekształcony i zniszczony ? Ponad to jest jeszcze wieloświat który przewiduje możliwości kontaktu grawitacyjnego między wszechświatami - a co za tym idzie - możliwości przemieszczania się pod pewnymi warunkami między nimi (fizyka kwantowa). A co do multiświata nie zdajecie sobie sprawy aczkolwiek istnieje taka kwantowa możliwość że gdy brany zderzą się nagle (czego nie jesteśmy w stanie kontrolować ani obserwować) możemy wszyscy po prostu zginąć.

Davidzior

2016-05-14, 23:11
dth napisał/a:

@Davidzior
Splątanie kwantowe niewiele daje.



W sumie racja. Do podróży to mało przydatne, ale raczej najlepsze do natychmiastowego przesyłania informacji.