18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

NIE WIEM, ALE SIĘ WYPOWIEM - dlaczego ludzie tak robią?

~Polimaty • 2018-05-09, 18:33
Dlaczego dookoła nas jest tak wielu ekspertów skoków narciarskich, ratownictwa wysokogórskiego i zakupu helikopterów bojowych? Okazuje się, że nauka dość dobrze przebadała ten temat.


doredo

2018-05-09, 20:09
Najlepsi są ci internetowi lekarze! :D Niby takie braki w kadrze, ale grup altmedowych na facebooku jak grzybów w Kłodzku. Na każdej po 30 tysięcy madek nie mających pojęcia jak poprawnie skleić wyrazy w zdanie, ale za to posiadających wiedzę z każdej specjalności medycznej kilkukrotnie przewyższającą wszystkich światowych profesorów na raz :-)

Imb

2018-05-09, 20:21
@doredo

Może i altmedzi wała wiedzą, ale przynajmniej nie są opłacani przez bigpharmę :krejzi:

doredo

2018-05-09, 20:31
:amused:
Najlepsze w tym argumencie jest to, że ukazuje ich braki w podstawach liczenia. Te ameby doszukują się idącej w googole kontroli każdego uniwersytetu, wydawnictwa, laboratorium, oraz dosłownie każdego pracownika szeroko rozumianej służby medycznej na świecie tylko po to, żeby sprzedać jakieś relatywnie tanie szczepionki chroniące przed chorobami, których leczenie przynosi zyski wielokrotnie większe niż w przypadku profilaktyki :) I oczywiście przy okazji wytykają pazerność środowisk naukowych, a nie widzą nic dziwnego w kupowaniu za grube pieniądze strukturyzatorów wody od swoich altmedowych guru :mrgreen:

Wiewór

2018-05-10, 08:44
Efekt Krugera-Dunninga – w psychologii zjawisko polegające na tym, że osoby niewykwalifikowane w jakiejś dziedzinie życia mają tendencję do przeceniania swoich umiejętności w tej dziedzinie, podczas gdy osoby wysoko wykwalifikowane mają tendencję do zaniżania oceny swoich umiejętności. - 99% sadola.

SpeedyG

2018-05-10, 09:10
Up jest jeszcze ten wykres- ludzie nie wiedzący nic w danej dziedzinie są najbardziej pewni własnych umiejętności, bo twierdzą że wiedzą wszystko (choć tak naprawdę nie wiedzą nic w tym temacie), a im więcej człowiek zdobywa umiejętności tym bardziej twierdzi że za mało w tej dziedzinie wie (chociaż jest w niej ekspertem).

D3Ton

2018-05-10, 13:14
Brakuje tej pasty o autorze ;)

mar173

2018-05-10, 13:19
Niezły materiał, wysoki poziom świadomości.

Sz...........jk

2018-05-10, 13:40
@SpeedyG

To jest prawda jak cholera. Pamiętam siebie jako gimnazjalnego informatyka :D , a później jak człowiek się w to wgryzł i się z tym zapoznał dogłębnie to okazuje się, że ciągle mało wiem. ;)

Szparas

2018-05-11, 00:34
Bardzo podoba mi się to, że ten materiał trafił na sadola, gdzie każdy jest ekspertem ;-)