18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Nie pojechał do Berlina, bo jest czarnoskóry. "

leaf87 • 2017-06-10, 16:42


"Kierowca autobusu linii Warszawa-Berlin nie wpuścił do autobusu czarnoskórego mężczyzny na Dworcu Zachodnim - taką informację na jednym z portali społecznościowych podała socjolożka Ludwika Włodek. Na miejsce przyjechała policja.

"Wczoraj wieczorem mojego szwagra, który jest z Togo i w związku z tym jest czarnoskóry, czarnowłosy, ciemnooki i generalnie nie wygląda na miejscowego, kierowca (firma Ecolines) nie wpuścił do autobusu Warszawa - Berlin pod pretekstem, że szwagier na pewno ma nóż i jest terrorystą" – napisała na Facebooku Włodek, socjolożka i publicystka. "Oto Polska właśnie wstaje z kolan"

Dodała, że nie wstawili się za czarnoskórym mężczyzną inni pasażerowie. "A wezwana na miejsce policja stwierdziła, ze nie może nic poradzić. "Nie możemy kierowcy zmusić, żeby wziął pana na pokład". Oczywiście szwagier miał bilet i dokument tożsamości" - podkreśliła.

Wołek nie kryje oburzenia. "Oto Polska właśnie wstaje z kolan. Ja tam wolę na kolanach w takim razie" – puentuje swój wpis.

O sprawę spytaliśmy służby. Ewa Sitkiewicz z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji potwierdza, że funkcjonariusze interweniowali w nocy na Dworcu Zachodnim. Nie podała nam jednak szczegółów akcji.

Skontaktowaliśmy się z przewoźnikiem. Na infolinii poinformowano nas, żebyśmy wysłali w tej sprawie zapytaniem drogą mailową. Czekamy na odpowiedź."

UKRADNIĘTE Z TVN24.PL

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,nie-pojechal-do-berlina-bo-jest-czarnoskory-nikt-mu-nie-pomogl,234165.html

Rangraf

2017-06-11, 01:31
No i będzie musiał murzyn iść z buta..., bo chyba nikt go nie podwiezie..

elfis

2017-06-11, 01:35
nie widziałem podpisu pod skargą,
tłusta blondi z miejscowości Dajedupy

ssm

2017-06-11, 04:38
No i git))

epifit

2017-06-11, 07:23
Widocznie nie miał kursu na przewóz rzeczy.

chudy666

2017-06-11, 08:55
socjolożka i publicystka a h*j to kogo obchodzi

essek

2017-06-11, 08:59
Takie coś to przesada. Mała szansa, ale być może ten murzyn był wartościowym człowiekiem. Nie można tak oceniać ludzi po wyglądzie. Kierowcę powinni wypie**olić z roboty.

jubbaday

2017-06-11, 11:43
Ech ...
Na początek to artykuły są o tym że "ktoś ma plotkę że innemu krzywdę zrobili".
Nie wiem na ile wiarygodna jest informacja o zachodnim (bo to jednak TVN) ale
w oryginalnym wpisie nie było poza nazwą firmy ani nazwiska poszkodowanego,
ani jego imienia, godziny odjazdu czy właśnie stacji na której zajście miało miejsce.
Krótko pisząc żadnych informacji o tym, co pozwoliłoby sprawdzić co tam się
na prawdę stało, jeśli w ogóle takie zajście miało miejsce.

A tak logicznie biorąc pod uwagę że taki autobus bierze ok 50 osób to czy ktoś
wierzy, że taka grupka ludzi będzie sobie potulnie siedziała jak kierowca się
z pasażerem kłóci? A jeśli siedziała potulnie to może kłótnia (podkreślam: jeśli
w ogóle miała miejsce) była uzasadniona. Nie ma nic o zachowaniu szwagra
przed zajściem.

Śmierdzi mi to prowokacją jakich było wiele gdy Trump wygrał wybory w USA
a gdy sprawdzano fakty okazywało się że żadne ze zdarzeń miejsca nie miało.

Dużo w artykułach o tym zajściu o komentarzach (które są antyrasistowskie)
a faktów brak. Ja bym się bardzo takimi "doniesieniami" nie gotował. Przypominam
żyjemy w erze podrabianych wiadomości.

DziQ1916

2017-06-11, 15:11
Loaloa napisał/a:

j***ne polactwo. Mam szczerą nadzieję, że TVN narobi smrodu temu cebularzowi i że go wyjebią z pracy. Powinien jeszcze zapłacić pasażerowi sowite odszkodowanie. A sadolowe robactwo jak zawsze trzyma poziom. Poziom dna.



może murzyn zrobiłby sobie za hajs z odszkodowania operacje i pomalował się na miało jak michael jackson

Policeman

2017-06-11, 20:04
A tymczasem w ciapalandach gwałci się małe białe dziewczynki porywane z europejskich krajów, murzyni w środkowej afryce i na południu rżną białych maczetami, poziom agresji wzrósł do takiego poziomu, że biali uciekają z krajów afrykańskich w tempie niespotykanym nigdy wcześniej, czarne "rządy" wzywają ŚWIAT na pomoc, bo sami sobie nie radzą.

Nie, tego w TVN nie ma. Nie ma o ukraińcach, którzy gwałcą Polki, o czymś takim też nie:

Częstochowska policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia 25-letniego mężczyzny przez grupę kilku obcokrajowców. Do zdarzenia doszło w sobotę, 27 maja ok. godz. 2.50 w III Al. NMP w pobliżu Liceum Sienkiewicza. – 25-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego został pobity przez pięciu mężczyzn o ciemnej karnacji skóry


Ale k***a jakiś marginalny incydent z autobusem, który w sumie jest tak opisany, że kij wie o co chodzi, to już news na stronę i zaraz w TV będzie o tym.

mateuszsadoltzr

2017-06-12, 01:10
jak woli na kolana to na co czeka do pały niech klęka swojemu ciapatemu szwagrowi

Krzyniu.x

2017-06-12, 15:05
W tej historii kierowca Jest tutaj bohaterem 8-)

wzl_1946

2017-06-14, 23:30
Murzin z Bażin nie chciał za nadbagaż zapłacić, a lewacka szmata zrobiła z niego ofiarę rasizmu. j***ć lewackie qrwy!

Ti...........ch

2017-06-15, 00:37
Socjolożka?! Dlaczego to na siłę odmieniać? Psychologa też tak odmieńcie - psycholożka, ja pie**ole...

Misiaczello1234

2017-06-15, 09:51
@kolosasz - głupoty pie**olić każdy może, a wnikliwość ludzka w dzisiejszych czasach jest żadna co widać po twoim wpisie. Kierowcą był rusek - firma przewozowa należy do innych wschodnich sąsiadów - pie**ol ze jesteśmy rasistami. Tvnowi za robienie propagandy wielki patriotyczny drągal w kakao.