18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Nie ma oczu, uszu i mózgu ale ma paszcze. A nawet kilka.

Everizon • 2014-09-07, 18:25
Moje nowe "zwierzątko". Nadeszła pora karmienia.



Nawet nie wiecie ile się trzeba namęczyć żeby złapać muchę tak by jej od razu nie zabić.
A czemu nie zabić ? Czemu daję mojemu "paszczakowi" żywe muchy ?
No bo tak....

Jak strawi (24 - 48 h) i otworzy paszczę po nową porcję mięska to zrobię zdjęcie tego co zostało i wstawię w koment.

Muchołówka nie trawi chityny więc powinien ostać się zewnętrzny pancerzyk owada. Tam w jednej z paszcz widać szczątki po poprzednim posiłku. Taki jakiś tam komarowaty coś...

... dobra, tam... k***a.. sam napiszę. Muza miała być sarkastyczna do sytuacji. Ale jest ch*jowa. Zaleca się wyłączenie głośników.

Everizon

2014-09-07, 19:29
Nie mogę już z edytować treści ale podam link i może jakiś ~xxx podrzuci ten link w mój temat.

...

BBC z tym swoim klimatem pokonało mnie na amen :) BBC na sadolu

a no i może jak już to ktoś to wjebie na główną co ? leżą tam znacznie większe gówna...

Black Snake

2014-09-07, 19:59
j***na o.O jak ja miałem to się k***a nie zamykała... i byłem wk***iony. A na muchy jeszcze polowałem jak miałem kameleona :D

Koniu HH

2014-09-07, 20:00
Też mam , w B&Q za 5 funtów rzucili . Ciekawe czy i ileurośnie , wie ktoś? Swojej dałem boczek na próbe bo nie jestem samurajem na kwasie żeby k***a muchy żywcem łapać. Zwłaszcza że na samej wodzie 2razy w tygodniu też przeżyje.

ObiektywnyR

2014-09-07, 20:00
rosiczka to zajebista roślina, kiedyś gdy jeszcze nie miało się kompa, gapił się na nią człowiek godzinami :D

dzidek159

2014-09-07, 20:05
Wszystko fajnie ale ich się nie powinno dokarmiać... taki ryjek otwiera się tylko parę razy po czym obumiera.

BorgBorg

2014-09-07, 20:08
Aż przypomniał mi się taki filmik o muszce. " To se k***a polatałem.. " :D

Rzehooj

2014-09-07, 20:13
Nie wiem czy wiesz... ale te rośliny idzie nakarmić tylko kilka razy (przeważnie 4) bo później "pułapki" zamierają.

matemat

2014-09-07, 20:19
Za tą muzykę powinieneś mieć urwane jaja

Everizon

2014-09-07, 20:25
Rzehooj napisał/a:

Nie wiem czy wiesz... ale te rośliny idzie nakarmić tylko kilka razy (przeważnie 4) bo później "pułapki" zamierają.


dzidek159 napisał/a:

Wszystko fajnie ale ich się nie powinno dokarmiać... taki ryjek otwiera się tylko parę razy po czym obumiera.


Ale wyrastają nowe paszcze. Stare po 1 - 8 razach usychają. No i zamierzam ja trochę wyhodować większą i rozsadzić więc niech żre jak ją karmią.

BorgBorg napisał/a:

Aż przypomniał mi się taki filmik o muszce. " To se k***a polatałem.. " :D


Pamiętam ! :) to było jeszcze w czasach internetu łupanego...

dozek

2014-09-07, 20:38
Shogi napisał/a:

rosiczka to zajebista roślina, kiedyś gdy jeszcze nie miało się kompa, gapił się na nią człowiek godzinami :D



To akurat nie rosiczka a Muchołówka amerykańska

Za mało ma słońca bo ma wewnętrzne klapki zielone (powinna mieć czerwone ale w polsce trudno takie mieć bez doświetlania)

pakozi

2014-09-07, 20:45
Za podkład muzyczny nie ma piwa :(

Everizon

2014-09-07, 20:46
@dozek Wiem, kurde. Boję się że nie przeżyje w takich warunkach bo zbyt mało słońca. Nie będę jej kupował lampy kwarcowej przecież. Taniej będzie kupić nową muchołówkę. (raz na wozie raz w nawozie :) ).

Jest jeszcze opcja przezimowania. Jak przestanę ją podlewać i wsadzę na zimę do pomieszczenia poniżej 10 stopni C to z wierzchu uschnie ale przezimuje i od wiosny wyrośnie znowu. Podobno nawet w lodówce się zimuje muchołówki.