18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nie będziesz sprzedawać truskawek na moim targu...

Halman • 2021-06-13, 04:40

dobre bo polskie; sprzedawca truskawek (szczypiacy) starł się na gołe pięści z kierownikiem targu (szczypany)... :amused:

więcej konkretnego info

robsonx79

2021-06-13, 19:39
Kosmodysk napisał/a:

U mnie podobnie- warzywniak /sklep w bloku. A obok tego bloku podjeżdża auto i handluje codziennie truskawkami. jeden płaci podatki, wynajem pomieszczenia, drugi prosto od producenta taniej. Ale to jest niszczenie takich sklepów



Gówno, a nie od producenta. To są całe mafie. Wszyscy zaopatrują się w tych samych miejscach - z reguły jest to giełda owocowo-warzywna. Tylko sklep/warzywniak ma swoje koszty i musi to wliczyć w cenę sprzedawanego produktu. A mafia rozwozi z rana kilkunastu szemranych "handlowców" co to niby z rana sami rwali te truskawki, a wieczorem ich ten sam samochód zgarnia z utargiem. To samo jest podczas wakacji ze "studentkami" malującymi tatuaże henną.

goofastfood

2021-06-13, 20:36
35i napisał/a:

Ja bym na Twoim miejscu był bardziej ostrożny w osądach i ograniczaniu się do jednego ugrupowania politycznego. W moich oczach każdy, kto zaczyna zasiadać na Wiejskiej, jest k***ą i złodziejem. Największym moim rozczarowaniem jest Kukiz, na którego trochę liczyłem. Niestety nie zostało w nim nic ze zbuntowanego młodzieńca ("Skóra").


Kukiz spoko. Też na niego głosowałem. Chciał zrobić wielkie zmiany, ale trzeba mieć większość w sejmie, żeby coś zdziałać. W przeciwnym wypadku można sobie poszczekać z mównicy. Co wciąż robi.
Niestety, prawda taka, że ktoś kto chce wprowadzić pozytywne zmiany dla ludzi a nie dla rządzących, nie ma szans dostać się do sejmu. Ewenement, że mu się cudem udało. Teraz musi bawić się w politykę, żeby wprowadzic jakiś drobiazg.

Kondzio0888

2021-06-13, 20:37
Ja właśnie jestem na zbiorach w Hohenkrichen i tutaj jak komus z rajki podpie**olisz truskawke to cie zajebią

JaTylkonaChwile

2021-06-13, 21:25
Kosmodysk napisał/a:

U mnie podobnie- warzywniak /sklep w bloku. A obok tego bloku podjeżdża auto i handluje codziennie truskawkami. jeden płaci podatki, wynajem pomieszczenia, drugi prosto od producenta taniej. Ale to jest niszczenie takich sklepów



ja pie**ole...

idziesz do media expert i kupujesz TV za 3.000zl albo kupujesz taki sam na alledrogo i zaplacisz 2.500zl wraz z wysylką. Ola-Boga! Ojej! Ktos kupil telewizor taniej 0 500zl!

Kiedys dawno dawno temu - kupilem kamerke za jakies 2.500zl w euro-rtv czy jakos tak... . 2 Tygodnie pozniej bylem w malutkim sklepiku z komputerami i zobaczylem ten sam model za chyba 1.400zl :/

Powiem tyle, ze wtedy moja wyplata wynosila okolo 680zl na reke. Tak k***a 680zl. Ludzie sa poj***ni - placza, ze moga kupic truskawki (lub inny towar) taniej? k***a serio?

90% ludzi powinno byc zadowolonych, ze moga kupic taniej, ze moga wynajac fachowca duzo taniej itd. tylko j***ne buraki, janusze placza, ze ktos im psuje biznes. Tak samo jak polscy budowlancy wbili do UKej. Budowlancy angielsy mieli eldorado, przyjechali Polacy i zaczeli robic taniej i lepiej... zaczely sie zale, ze przyjezdzaja i zabieraja im prace bla bla bla... anglicy zjeby w duzej mierze zaczeli mowic : no racja, trzeba wspierac rodakow itd. ale zjeby jakos nie pomyseli, ze za remont lazienki moga zaplacic 5k zamiast 15k

Zasysacz

2021-06-13, 22:11
Po takiej akcji to teraz będą mieli śliwki a nie truskawki :P anto jeszcze nie sezon :P

jeden4sty

2021-06-13, 23:08
BrainOsw napisał/a:

@modoc
h*j ci na p*zde, gościu cwaniakował, że niby targowisko zamknięte, a za nim otwarte sklepy i ludzie, to co on pie**oli k***a, segregacja? wpuszczanie według swojego widzimisię? Jak jest taki prawy to powinien zadzwonić na psy, zaczął się szarpać to dostał na p*zdę, niech się cieszy, że tamci też p*zdy bo po 1 strzale leżałby nieprzytomny. Pozatym skąd wiesz, że to właściciel a nie nawiedzony janusz polaczek cebulaczek co żyje w innej rzeczywistości? Gówno wiadomo a wydajecie wyroki, ja widzę rozj***ne truskawki, które pewnie okularnik rozk***ił, niech płaci za zniszczony towar, nikt nie ma prawa dotykać czyjejś własności.


Jest link z opisem sytuacji, wystarczyło kliknąć i przeczytać, chyba jeszcze k***a nawet największe dzbany czytać potrafią co? Pozdro leniwa mordeczko

:-P

QastroleQ

2021-06-13, 23:28
Krzysztof_Elbląg napisał/a:

W TV mówią że susza jest
ch*j ze śniegi były i teraz leje deszcz,
w TV mówią że susza
to
i ceny w górę
Katole obudźcie się
za peo to już wmawiali poprzez TV ciemnej masie frajerom,
frajerów pełno to kontynują to inni
Tu frajerów jest masa



Jestem wieśniakiem i uprawiam dla was żarcie. Potwierdzam iż jest sucho nieuku j***ny

Wiewór

2021-06-14, 00:07
JaTylkonaChwile napisał/a:

ja pie**ole...
idziesz do media expert i kupujesz TV za 3.000zl albo kupujesz taki sam na alledrogo i zaplacisz 2.500zl wraz z wysylką. Ola-Boga! Ojej! Ktos kupil telewizor taniej 0 500zl!
Kiedys dawno dawno temu - kupilem kamerke za jakies 2.500zl w euro-rtv czy jakos tak... . 2 Tygodnie pozniej bylem w malutkim sklepiku z komputerami i zobaczylem ten sam model za chyba 1.400zl :/
Powiem tyle, ze wtedy moja wyplata wynosila okolo 680zl na reke. Tak k***a 680zl. Ludzie sa poj***ni - placza, ze moga kupic truskawki (lub inny towar) taniej? k***a serio?
90% ludzi powinno byc zadowolonych, ze moga kupic taniej, ze moga wynajac fachowca duzo taniej itd. tylko j***ne buraki, janusze placza, ze ktos im psuje biznes. Tak samo jak polscy budowlancy wbili do UKej. Budowlancy angielsy mieli eldorado, przyjechali Polacy i zaczeli robic taniej i lepiej... zaczely sie zale, ze przyjezdzaja i zabieraja im prace bla bla bla... anglicy zjeby w duzej mierze zaczeli mowic : no racja, trzeba wspierac rodakow itd. ale zjeby jakos nie pomyseli, ze za remont lazienki moga zaplacic 5k zamiast 15k



Tylko to o czym piszesz też ma drugą stronę jeśli jest za duża podaż to dochodzi do szkodliwego zjawiska zwanego konkurencja przez cenę czyli tak jak wygląda teraz cała Polska. Nie ma żadnej jakości tylko rozwój przez najniższą cenę. Przez to płace są beznadziejne i trzeba zatrudniać ludzi na czarno bo wszędzie musisz konkurować chora ceną której się nie da utrzymać.
Dążenie do najniższej ceny na dłuższą metę jest wyniszczające dla wszystkich firm i prowadzi do totalnej patologii na rynku.
Najlepszym przykładem tego na polskim rynku są szkoły nauki jazdy. Branża kompletnie poza kontrolą zniszczyła się konkurencją przez najniższą cenę. Wprowadzili ceny za które nie da się świadczyć żadnej jakości i wypuszczają na polskie drogi kompletnych kretynów którzy nie mają pojęcia o jeździe auten

svenio

2021-06-14, 06:20
Co to za sprzedawanie zlikwiduje się gotówkę i po problemie jedynie do skupu grzecznie zawieść za 2 złote a daje do biedronki po 15 a susza jest była i będzie bo palita śmierdzącym polskim węglem a nie ruskim gazem z Niemiec

Exclip

2021-06-14, 07:37
Krzysztof_Elbląg napisał/a:

W TV mówią że susza jest
ch*j ze śniegi były i teraz leje deszcz,
w TV mówią że susza
to
i ceny w górę
Katole obudźcie się
za peo to już wmawiali poprzez TV ciemnej masie frajerom,
frajerów pełno to kontynują to inni
Tu frajerów jest masa



Z toba na czele, jestes największym z nich, prorok zasrany z internetow..... xD

35i

2021-06-14, 16:42
R7 napisał/a:

Sprzedam opla.



Somsiad ma taniej, tak słyszałem.

Mirek19850509

2021-06-14, 21:16
Co za naród zmowa cenowa 8nzl za kg truskawek drogo dla janusza ,ale jak idzie do marketu wielko powierzchniowego to kupuje sobie perfumki za 300zl za 100ml i jiz nie krzyczy ze drogo i jeszcze sam sie obsluzy na kasie samoobsługowej baran jeden z drugim ,i wysla hajs za granice a pozniej sie dziwia ze infalcja ,a polak rolnik zapieprza zeny rodzine utrZYMAC SPRZEDJAC PO KOSZTACH ZEBY SIE TYLKO ZWROCILO I ICH CISNIECIE W MARKETACH PRZESTANICE KUPOWAC A NIE

alpax

2021-06-15, 00:18
Akurat znam gościa. Handluje czym się da w zależności od sezonu. A to truskawka, a to pamiątki na starówce, a to wata cukrowa, balony. Nie robi tego w detalu .. zazwyczaj pomaga mu w tym cała rodzina + zatrudnione osoby. Czytaj: w zależności od asortymentu 5-15 stoisk.
Jest bezkompromisowy.. jak czuje kasę to potrafi pójść po bandzie i broni swojego źródła dochodu..
Wyrzucili go z targowiska.. oficjalnie bo był chamski (jestem w stanie w to uwierzyć) ale nieoficjalnie bo sprzedawał truskawki taniej od innych. A biorąc pod uwagę to co pisałem wyżej.. nie było to jedno stoisko to się wielu osobom nie spodobało.
Niestety tam gdzie jest kasa nie ma sentymentów.
Targowisko należy do miasta, zarządza nim spółka.. żadni handlarze nie brali jakiś kredytów, żeby je wyremontować jak ktoś głupoty napisał. Zasady są jasne i jednakowe dla wszystkich.. płacisz za miejsce i handlujesz.
Teraz wyobraźcie sobie.. inni handlarze mają kupiony krótkoterminowy towar a pozbyć się go nie mogą bo ktoś ma niższe ceny.. wyrzucają gościa z targowiska.. ale on też ma ten sam krótkoterminowy towar, którego nie spieniężyć, bo go wyrzucili z targowiska. Emocje biorą górę.. i dochodzi do tego do czego doszło..