18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Nic takiego się nie stało

~_Yarko_ • 2021-05-30, 22:03

21 maja w miejscowości Christchurch w Anglii.

mar077

2021-05-30, 22:14
A gdzie kotwy mocujace?

cz...........ek

2021-05-30, 22:27
mar077 napisał/a:

A gdzie kotwy mocujace?


Oho, mamy robiła na pokładzie

Lobo24

2021-05-30, 22:27
UP Możesz przetłumaczyć na polski?

Co do filmu to sądząc po reakcji przechodnia u nich całkiem normalne.

NiemiecWaszPan

2021-05-30, 23:06
Typowe budownictwo starych kamienic w UK. Pewnie Polaczek wynajmował. Będzie musiał poszukać sobie nowy skłot...

mar077

2021-05-30, 23:37
czarnybombelek napisał/a:

Oho, mamy robiła na pokładzie



Sądząc po ortografii też naukowcem nie zostaniesz. A skoro mowa o mamie powiedz swojej ze dzis nie wpadnę bo spac mi sie chce :)

plastic

2021-05-31, 01:40
mar077 napisał/a:

Sądząc po ortografii też naukowcem nie zostaniesz. A skoro mowa o mamie powiedz swojej ze dzis nie wpadnę bo spac mi sie chce



nie trzęś. rozlewa się.

bluecat

2021-05-31, 02:07
W Anglii budynki mieszkalne nie są tak obudowane żelbetem jak w Polsce, po prostu rzadziej się go stosuje w mieszkaniówce jednorodzinnej. Cegły układa się w systemie z łącznikami przez dylatację, tworząc przegrodę wentylowaną, Stropy najczęściej są drewniane na belkach POSI lub w jak tej części zniszczonego poddasza nieużytkowego, sufit poprzedniej kondygnacji podwiesza się do pasa dolnego wiązara kratowego z litego drewna w systemie płytek kolczastych, który będąc konstrukcją dachową "spina" ściany obiektu. Ktoś tu jednak zapomniał:

A) o stężeniach wiatrowych w przestrzeni międzywiązarowej, połączonych z konstrukcją ściany szczytowej
B) o wzmocnieniu ściany szczytowej trzpieniami żelbetowymi połączonymi z wieńcem (choć wątpię, że przy takim budynku w ogóle owy by powstał) ze względu na attykowy format ściany szczytowej

Bezpośrednia przyczyna jednak leży po stronie powstałego ciśnienia powietrza przez wiejący wiatr na wnętrze konstrukcji dachowej i wysokie ściany szczytowe tworzące attykę. Ta niczym żagiel łapie muskające powiewy wiatru wzdłuż połaci dachowej.



Antoni mnie nie chciał do komisji smoleńskiej, bo nie rozumiał co mówię

CzerstWybut

2021-05-31, 03:26
bluecat napisał/a:

W Anglii budynki mieszkalne nie są tak obudowane żelbetem jak w Polsce, po prostu rzadziej się go stosuje w mieszkaniówce jednorodzinnej. Cegły układa się w systemie z łącznikami przez dylatację, tworząc przegrodę wentylowaną, Stropy najczęściej są drewniane na belkach POSI lub w jak tej części zniszczonego poddasza nieużytkowego, sufit poprzedniej kondygnacji podwiesza się do pasa dolnego wiązara kratowego z litego drewna w systemie płytek kolczastych, który będąc konstrukcją dachową "spina" ściany obiektu. Ktoś tu jednak zapomniał:
A) o stężeniach wiatrowych w przestrzeni międzywiązarowej, połączonych z konstrukcją ściany szczytowej
B) o wzmocnieniu ściany szczytowej trzpieniami żelbetowymi połączonymi z wieńcem (choć wątpię, że przy takim budynku w ogóle owy by powstał) ze względu na attykowy format ściany szczytowej
Bezpośrednia przyczyna jednak leży po stronie powstałego ciśnienia powietrza przez wiejący wiatr na wnętrze konstrukcji dachowej i wysokie ściany szczytowe tworzące attykę. Ta niczym żagiel łapie muskające powiewy wiatru wzdłuż połaci dachowej.
Antoni mnie nie chciał do komisji smoleńskiej, bo nie rozumiał co mówię



Też jeste ekspertę. Dach był zły i mury też byly złę.

brylant1412

2021-05-31, 07:38
tak to jest jak im domy niewolnicy budowali

juzernik

2021-05-31, 10:46
Wiatr jak wiatr - dachy zrywa, rozpirza samochody, nic ciekawego, głowy nie urywa.

Schabowy2525

2021-05-31, 12:04
Strych bez plantacji :shock: niesamowite