18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nasza rodzima motopizda na Zakopiance

Krak • 2018-07-26, 19:48
Wszystko na własne i Wasze życzenie :]

AnalnyKsiaze

2018-07-27, 00:06
@up motocykl mógł jechac 300km/h , to kierowca audi ma się upewnić o możliwości zmiana pasu ruchu, kierowca motocykla jechał swoim pasem, zresztą widać że kierowca audi tez 70km/h nie jedzie... wina kierowcy audi. Dziekuje dobranoc.

decode21

2018-07-27, 00:20
AnalnyKsiaze napisał/a:

@up motocykl mógł jechac 300km/h , to kierowca audi ma się upewnić o możliwości zmiana pasu ruchu, kierowca motocykla jechał swoim pasem, zresztą widać że kierowca audi tez 70km/h nie jedzie... wina kierowcy audi. Dziekuje dobranoc.Gdyby tą moto-p*zdą był Jarosław Wałęsa to bym się z tobą zgodził, POwców żadne zakazy nie obowiązują bo mają swoich sędziów na telefon. A tak to jesteś zwykły troll.

Profx5015

2018-07-27, 02:29

Sytuacja wygląda w ten sposób: Audi rozpoczęło manewr wyprzedzania Passata i chciało go zakończyć wracając na prawy pas. Przed wykonaniem zjazdu kierowca wrzucił kierunkowskaz. Na zdjęciu widać moment zapalenia się lampki i jest to moment, kiedy Audi jest na równi z Passatem. A motocykl jedzie prawidłowo swoim pasem. Na tym odcinku drogi jest ograniczenie do 70 km/h, które motocykl ewidentnie łamie, co jest wydaje się bezpośrednią przyczyną zajścia, bo tak duża prędkość nie pozwala mu na zarejestrowanie prawidłowo sygnalizowanego manewru zjazdu na prawy pas Audi. W zasadzie jego prędkośc jest tak duża, że zanim kierunkowskaz mignie 2 raz ten zdążył już wyprzedzić Passata przeciskając się w w lukę między samochodami. Zrobił to widząc, że Audi trzyma się blisko linii, a decyzję o wyprzedzeniu Passata musiał podjąć znacznie wcześniej (ponieważ nie zwolnił), licząc się z tym, że będzie musiał się przeciskać pomiędzy 2 samochodami na lewym i prawym pasie.
Moim zdaniem jest to niezachowanie szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania przez motocyklistę i złamanie art.3 narażając innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, oraz znaczne przekroczenie prędkości, ponieważ zakładam, że Audi również 70 przekracza, no i nie upewnił się, czy może bezpiecznie wykonać manewr na drodze.

pawrzy

2018-07-27, 02:46
Profx, manewr zjazdu nie został prawidłowo zasygnalizowany ponieważ wraz z skręcaniem został włączony kierunkowskaz. Najpierw się trzeba zasygnalizować a dopiero później skręcać

eMJay8086

2018-07-27, 08:55
Dzięki temu dwukułkowemu zjebowi musiałem wracać do domu z Krakowa objazdami przez wioski...

sterydall

2018-07-27, 09:40
Ladne wyprzedzanie na przejściu

Profx5015

2018-07-27, 09:59
@pawrzy jak sobie obejrzysz dokładnie film to najpierw jest sygnalizacja, a dopiero potem zjazd. Na zdjęciu Audi jedzie prosto i wrzuca kierunkowskaz, po czym dopiero skręca.

shdx

2018-07-27, 10:38
@Profx5015 Włącz sobie prędkość filmu 0.25 i dokładnie widać, że momencie zapalenia się kierunkowskazu kierowca audi zaczyna manewr.

lm65

2018-07-27, 11:00
Dobrze, że powstrzymał tego bandytę na motorku.

BigCohones

2018-07-27, 11:45
Na bank biegły z zakresu ruchu drogowego wyda opinię, że główną przyczyną było niedostosowanie prędkości motocykla do warunków panujących na drodze. Pobocznymi powodami może być późne informowanie o zamiarze zmiany pasa przez audi. Ale to nie zmieni że upie**olą motop*zdę.
I dobrze bo należało mu się. Zapie**ala pomiędzy autami ze 150km/h więc ryzykuje życie swoje i innych.

waloos

2018-07-27, 13:24
bluza, jeansy i białe buciki - idealny strój na moto, żeby sobie pozapie**alać pomiędzy samochodami.

Eh co za debil. Takich to mi nie żal w ogóle. Gdzie oni mają instynkt samozachowawczy? Przecież to jest do przewidzenia, że jeśli kierowca usłyszy i zobaczy szybko jadący motocykl, to będzie chciał zjechać i zrobić wolny lewy pas. Gość nawet będąc w połowie wyprzedzania tego passata dał kierunek w prawo.
Myślę, że gdyby jechał sam to tego wypadku by nie było - a że jechał z kumplem i chciał pokazać, że on utrzyma jego tempo, to się zwyczajnie rozk***ił.


kosmerf

2018-07-27, 14:21
eMJay8086 napisał/a:

Dzięki temu dwukułkowemu zjebowi musiałem wracać do domu z Krakowa objazdami przez wioski...Jeśteś pewny? Przecież to się stało na trasie Myślenice - Kraków a nie z Krakowa? W 2 sekundzie mija znak gdzie kończy się Głogoczów a zaczynają Mogilany.

Sosna84

2018-07-27, 14:24
Weź sie k***o babilońska nie zesraj z tymi motop*zdami. Sam pewnie tylko rowerek na 4 kółkach masz, albo nawet taki prawicowy - bez pedałów, biegowy jak dla trzylatka.
Ale... w piwnicy ciasnej, ciemnej i mokrej to nawet na ręcznym ciężko ci jeździć, bo swojego mikrofiutka nie znajdziesz :D

Sonal

2018-07-27, 15:15
Ach Wy wszyscy zjeby - co ma użycie kierunkowskazu do zmiany pasa ruchu? Widzę, że szerokie grono pedałów, którzy uważają, że kierunkowskaz uprawnia do bezwarunkowej zmiany pasa ruchu.
Uważajcie, żeby Wam saszetki spod pachy nie wypadły jak się będzie trzęśli.
Motocyklista jedzie swoim pasem ruchu, a audi nieostrożnie zmienił pas ruchu.
I mimo, że nienawidzę motocyklistów i rowerzystów na drogach - winny kolizji jest tylko kierowca tego starego audi.


Krzaktak

2018-07-28, 13:30
Ktoś tam zapytał czy motocyklista nie musi zmieniać pasa by wykonać manewr wyprzedzania.
Więc ja zapytam dlaczego miałby k***a mieć? Co, na drodze jednokierunkowej, jednopasmowej z automatu jest jakiś zakaz wyprzedzania?
Jeżeli zachowa bezpieczną odległość od wyprzedzanego pojazdu (która w wypadku wyprzedzania samochodu nie jest określona konkretną długością), to może to zrobić poruszając się tym samym pasem, co więcej, wbrew "mundrościom" milionów ekspertów, może to zrobić nawet gdy pasy ruchu rozdzielone są linią ciągłą.


Kodeks ruchu drogowego, roz. 3., odd. 4., art. 22.
"1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.

(pkt. 2. i 3. dotyczą zmiany kierunku jazdy, więc się ich tutaj nie stosuje)

4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.

5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru."

W najgorszym wypadku, jeżeli udowodnią kierowcy motocykla przekroczenie prędkości, to dostanie on za to mandat, ale wina kolizji leży po stronie kierowcy audi i ch*j. Nauczcie się oglądać za siebie przy zmianie pasa zamiast patrzeć tylko w przeważnie ch*jowo ustawione lusterka, to zdziwicie się ile mniej kolizji będzie nagle na naszych drogach.