18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Narzekać już umiecie, teraz nauczcie się chodzić. (QVD II)

kapral • 2013-03-27, 13:21


Napisałem już jakiś czas temu artykuł, który spotkał się z dużym odzewem, chyba ze względu na swoją kontrowersyjność. Dziś napiszę drugi artykuł który odpowie wam na pytanie "Dlaczego w kraju jest tak źle?" Materiał nieco retrospekcyjny lecz wciąż rzutujący na naszą szarą, żeby nie powiedzieć zgniłą, rzeczywistość.

W roku 2011 wkręciłem się (znane w mieście nazwisko) do zasiadania w okręgowej komisji wyborczej (czy jak to tam się fachowo nazywało) jako dowodo-sprawdzacz karto-podawacz i głoso-zliczywacz. Wszystko przebiegło sprawnie - na ile sprawnie mogło to w naszym kraju przebiegać, nie licząc tego że kilka tyś wypełnionych kart do głosowania przewoziłem do urzędu miasta prywatnym autem, więc mogłem teoretycznie zbojkotować wybory w kraju. ^^ Oczywiście paniom zasiadającym w komisji brakowało pod wieczór kawy, cukru i ciastek ale rzeczone panie (urzędniczki) jakoś to przy papierosku sobie oplotkowały, delikatnie mówiąc. Nie obyło się bez obrabiania sobie wszystkim dup, poznałem historię życia większości z nich (przy papierosku ofkorsik), nieudolność mężów i kłopoty sercowe córek w wieku licbazy. Generalnie - praca z kobitami w wielu 50+.

Naszkicowałem delikatnie sytuację więc przejdę teraz do tej mniej fajnej części.

Od czasu otwarcia OKW, czyli bodaj o godzinie 7.00, do okolic godziny 11.30, klientami były osoby - delikatnie mówiąc - w podeszłym wieku. Nie przesadzając 90% osoby z grupy emerytalnej. W tym czasie odbywały się 3 msze - największy kościół w mieście znajduje się ulicę dalej, w obrębie komisji również największe osiedle (blokowisko). Myślę sobie "spoko młodzież do kościoła nie chodzi to pewnie po obiedzie przyjdą". Figę. Godzina 16.00 a nadal młodzi się nie stawiają. Naiwnie sądziłem że na piwko wieczorem wyjdą to wpadną sobie "skreślić krzyżyk za Ojczyznę".

Wg moich szacunkowych statystyk:
- 80-90% wyborców to osoby w wieku 70+
- większość z nich to kobiety


Zdarzały się (piękne, serio) sytuacje gdzie przychodziły rodziny z dziećmi i uczyły dzieci co to jest i po co to jest. IMO Patrioci, prawdziwi. Nie ważne na kogo głosowali. Wpadła też "ekipa" podchlanych, alternatywnych małolatów z innego miasta z pretensjami z wejścia że oni chcą głosować bo wzięli papiórek z UM który ich upoważnia do głosowania w tym mieście i oni sobie tego życzą.
Tylko że ich głosy musieliśmy uznać za nie ważne bo popisali po kartach "macie policzyć mój głos oszuści" i temu podobne teksty. (tak mi się wydaje że to ich karty były)

Dodam do tego odnaleziony (chyba jedyny do którego się dokopałem) RAPORT mówiący o wieku wyborców:

18-25 właściwie nie głosowali ani na PO ani na PiS

PO:
największe poparcie uzyskała w grupie między 40. a 59.
41,8 proc. z wyższym wykształceniem.
~80% wyborców PO mieszka w mieście
54,9 proc. wyborców PO to kobiety.

PiS:
38 proc. osób głosujących na PiS to osoby w wieku 40-59.
39,9 proc. wyborców PiS ma wykształcenie średnie lub pomaturalne.
Częściej kobiety niż mężczyźni, stanowią one 52,2
41 proc. wyborców PiS to osoby mieszkające na wsi.

Więc?
Więc widzimy kto rządzi krajem, ludzie starzy, wychowani i odchowani w socjalizmie. Taki rysuje się obraz bo przecież demos i kratos - władza ludu...

W internecie każdy potrafi spinać dupę, a kto pójdzie skreślić krzyżyk?
Mówi się "mój głos nic nie znaczy" - Twoje życie też nic nie znaczy?

Zastanówcie się na najbliższych wyborach czy 10 minut wam zrobi jakąś różnicę, a jeśli nie poszliście głosować mimo że mieliście taką możliwość to szczerze uważam że nie macie prawa wypowiadać się na tematy związane z polityką w naszym kraju.

pozdrawiam.

gupichuj

2013-03-27, 17:19
A tak z ciekawości? Ile dostawaliście za to siedzenie w komisji?

Koniec Świata

2013-03-27, 19:00
W końcu ktoś napisał coś mądrego na temat polityki, bez pie**olenia o Tusku-Komorusku i lewakach.

Kiedyś w "Polityce" był artykuł z wykresami opisującymi wyborców różnych partii. Pamiętam, że na PiS i PSL głosowali ludzie słabiej wykształceni, starsi i niezbyt zamożni. Na PO i RP, SLD głosowało najwięcej osób z wyższym wykształceniem, mieszkańców miast, młodych, klasa średnia itp. Trzeba pamiętać, że frekwencja wynosiła ok. 50%. Ta pasywna połowa po prostu nie wierzy już w politykę. Ja również należę do tej grupy. Czy my, bojkotujący wybory, jesteśmy winni sytuacji w Polsce, czy banda populistów i krętaczy pchających się do koryta?

Faktycznie, zabawne jest to, że wielu tych, którzy tak strasznie ujadają w internecie i namawiają do obalania rządów to ludzie, którzy albo nie mają jeszcze praw wyborczych, albo po prostu nie poszli głosować. Agitują PiS albo Korwina, a potem olewają wybory, po czym szczekają, że w Polsce znowu rządzi PO z Tuskiem na czele i mityczne złowieszcze lewaki.

Może najlepiej byłoby, gdyby politycy byli wybierani przez maszynę losującą z piłeczkami. :roll:

kapral

2013-03-27, 20:08
za około 16 godzin 160 zł, ale to były przerwy i tydzień wcześniej 3 godzinne spotkanie

wypizdson

2013-03-29, 10:37
Czemu ten temat ma tak mało piw? Każdy się garnie do wyzywania polityków, jechania po partiach, narzekania na obecny stan kraju, a nikt nie daje piw na temat związany z głosowaniem?

Nie wiem na ile miarodajne jest Twoje "badanie", ale piwo za sam fakt, że chciało Ci się do tego przyłożyć i włożyć w to trochę wysiłku.

Cytat:


że w Polsce znowu rządzi PO z Tuskiem na czele i mityczne złowieszcze lewaki.



Z całym szacunkiem, ale PO ma do lewicy tyle co... k***a nie wiem, nie chcę mi się myśleć nad poetyckim porównaniem. Nie ma NIC wspólnego z "lewakami".

gupichuj

2013-03-29, 11:16
wyp*zdson napisał/a:

Nie ma NIC wspólnego z "lewakami".


Z prawicą też za wiele wspólnego nie ma.

Koniec Świata

2013-03-30, 09:57
wyp*zdson napisał/a:


Z całym szacunkiem, ale PO ma do lewicy tyle co... k***a nie wiem, nie chcę mi się myśleć nad poetyckim porównaniem. Nie ma NIC wspólnego z "lewakami".



Rozumiem, że nie czytasz komentarzy na Sadolu, w których najprawdziwej prawicowi, najprawdziwiej patriotyczni patrioci wypisują, że Polskę niszczą "lewaki".