18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Największa w Europie elektrownia wiatrowa

zielony_kapturek • 2012-09-26, 09:18
Witam, jest to mój pierwszy temat więc jak coś po prostu zjedź scroolem w dół ;-) Zakładam temat bo nie znalazłem.


Niedaleko Częstochowy, w Rębielicach Królewskich znajduje się największa w Europie elektrownia wiatrowa. Józef Antos(jest to moja daleka rodzina) - Urodzony w r. 1932 ślusarz mechanik, przez 25 lat pracował nad konstrukcją największej w Europie elektrowni wiatrowej. Wreszcie w r. 2003 stanęła na wschodnim skraju Rębielic Królewskich potężna konstrukcja stalowa. Ogromny wiatrak z okrągłym skrzydłem został zespawany z setek elementów na miejscu i podniesiony przy pomocy niewielkiej windy. Jego całkowita wysokość ma 54 m, a średnica koła z 280 łopatkami (o powierzchni 300 m kw.) wynosi 32 metry. Ciężar całkowity tej elektrowni to aż 240 ton. Wujaszek oczywiście posiada na to wszystko swoje własne patenty(które stworzył sam)oraz udowodnił że koło może się obracać cały czas tym bardziej że cała konstrukcja obraca się i może korzystać z każdego kierunku wiatru.Niestety brak odpowiedniej prądnicy uniemożliwia czerpanie energii z jego pracy. Elektrownia ta ma wytwarzać prąd już przy sile wiatru 2 m/s, dając wtedy 35 KW. Natomiast przy wietrze 14 m/s (ok. 50 km/h) wytworzy już 2000 KW. Koszty projektu sięgają już ponad kilka milionów złotych. Pamiętam że kiedyś kupił za straszne pieniądze turbinę z kopalni( kolejna ogłosiła upadłość, wyprzedawali co mieli) ale co się później okazało nie pasowała, o zwrocie kasy nie wspominam. Słuchajcie wujek, też chce produkować przydomowe elektrownie ale wciąż brakuje odpowiednich generatorów czy też turbin, więc jeśli czyta to jakiś zapalony i obeznany w temacie technik, napewno znajdzie Józefa Antosa w Rębielicach Królewskich. Wrzucam kilka zdjęć ( Matriały nie moje)





zonk

2012-09-26, 22:37
BongMan napisał/a:

makabrax, dzięki że wytłumaczyłeś temu debilowi, mi zabrakło na niego słów.


Dziękujemy Bogu, wszystkim świętym i całej reszcie że nie musimy czytać twoich mądrości.

Aha nazywanie kogokolwiek debilem jest sprzeczne z regulaminem.

BongMan

2012-09-27, 09:02
SQT napisał/a:

Aha nazywanie kogokolwiek debilem jest sprzeczne z regulaminem.


Idź do moderatora na skargę :emo:
Wspomnij też, że robiłeś to samo.
Cytat:

Co ty pie**olisz. Szolka to jest szklanka cepie.


zonk

2012-09-27, 15:41
Poczytaj co to jest cep, a potem wypominaj.

BongMan

2012-09-27, 19:10
SQT napisał/a:

Poczytaj co to jest cep, a potem wypominaj.


Cytat:

► cep

pogardliwie: człowiek nieokrzesany, tępy, głupi; cepak, cap, kiep


http://www.sjp.pl/cep

Chcesz jeszcze coś dodać?

lllll

2012-09-27, 20:14
BongMan napisał/a:



http://www.sjp.pl/cep

Chcesz jeszcze coś dodać?



Wszystkiego bym się spodziewał, ale, że ktoś cię obrazi na Słowniku Języka Polskiego - nie.


AfroMan25

2012-09-27, 21:37
.Niestety brak odpowiedniej prądnicy uniemożliwia czerpanie energii z jego pracy....super..tyle roboty tylko po co jak nie ma z tego korzysci

zonk

2012-09-27, 23:52
kolego ☻☻☻, szczerze nie spodziewałem się takiego czegoś :lol:

Draiks

2012-09-28, 16:37
Chciałbym widzieć miny "naukofffcóf" jak jebnie im jakiś wulkan i pył zakryje słońce nie przepuszczając promieni słonecznych. Ciekawe co wtedy zrobią z setkami elektrowni słonecznych, które bez słońca gówno dają.

DiesIrae

2012-09-28, 16:40
Złowrogo skrzypi... Którego dnia ta 'turbina' się upie**oli i zrobi pogrom na wsi

Everizon

2012-09-28, 16:53
SQT napisał/a:


j***ną ciemnotę to ty masz w mózgu. Te największe potęgi technologicznie wycofują się z atomu, podczas gdy nasz oświecony kraj chce do tego gówna iść.



Zgłupiałeś czy coś ? Jakie wycofują !! Po pierwsze: obiecują wyborcom ! Po drugie: na zachęte wyłączają niektóre najstarsze !.

Shiza powstała po katastrofie w japonii. Głupie ludziska gadają że atom bee więc, jak to bywa w pokrzywionej demokracji, jasnie rządzący by zachować stołki idą tak jak im ludzie zaśpiewają.

Wyobrażasz sobie: np hutę miedzi czy stali zasilaną wiatrakiem ? Nawet pierdylion wiatraków (działających w obecnej technologii) nic nie poradzi na potrzeby nowoczesnych państw !

piterek098

2012-09-28, 17:03
wiatraki to takie gówno że głowa mała. mają z ekologią tyle wspólnego co pies z szafą. o wiele ekologiczniej taniej i mniejsza praca uzyskuje sie prąd z elektrowni węglowej ,ponieważ tak duża ilość cementu na fundamenty tych wiatraków wydzieli o wiele wiecej co2 niz ele. weglowa. nie mówiąc już o gównie jakie te wiatraki robią w sieci enegetyczniej i jak zależne są od wiatru. ;-)

Ręder

2012-09-28, 17:08
Wieje nudą.

kaper88

2012-09-28, 17:21
a el. węglowe to nie mają fundamentów z betonu, tylko na palach drewnianych stawiają.

Kurczak Bez Kości

2012-09-28, 17:31
2 MW -tyle co standardowa turbina wiatrowa, a ta w dodatku jest droga i zajmuje dużo miejsca, w dodatku szpeci krajobraz. Szacunek dla kolesia, że sam coś takiego zrobił, ale nie jest to ani największa elektrownia ani najmocniejsza



zresztą nazywać jeden wiatrak elektrownią to jak piec od razu kotłownią nazwać