topic

Najwięksi zbrodniarze w historii ludzkości.

226
piwo
kajtula  @ 2012-10-28, 00:19
Wiele osób wymieniając największych zbrodniarzy w dziejach ludzkości ogranicza się do Adolfa Hitlera czy Józefa Stalina. A historia zawiera w sobie wiele, wiele więcej takich osób.

Wasilij Michajłowicz BłochinNazywany "Katem Stalina", naczelnik między innymi NKWD. Członek ochrony samego Stalina, jemu zostały powierzane zabójstwa wyższej wagi. Z jego ręki zginęło łącznie 50.000 osób, poprzez strzał w głowę. Największymi ofiarami byli Lew Kamieniew, Grigorij Zinowjew, Michail Tuchaczewski i Nikołaj Jeżow oraz przypisuje mu się egzekucję pisarza, Izaaka Babla. Był jednym z wykonawców Zbrodni Katyńskiej.

Adolf HitlerBez wątpienia jeden z największych zbrodniarzy w dziejach świata. Niemiecki polityk, kanclerz oraz prezydent Rzeszy. Przypisuje mu się politykę rasową nazistowskich Niemiec. Odpowiedzialny za wywołanie II Wojny Światowej, podczas której zginęło blisko 50 milionów ludzi.

Idi AminByły prezydent Ugandy, dyktator. Chętnie wchodził w konflikty z innymi krajami, z równie wielką chęcią owe atakował. Zapewnił swojemu krajowi wielki kryzys ekonomiczny. Przypisuje mu się od 300 do 600 tysięcy zabójstw, na osobach sprzeciwiających się jego rządom. Na przeciwnikach politycznych oraz nawet na swoich rodakach podejrzanych o sprzeciwianie się mu.

Pol PotDyktator Kamodży, dążył do przemienienia Kambodży w kraj rolniczy. W którym żyli by tylko chłopi. Osoby które mu się sprzeciwiły były zabijane bądź wysiedlane. Wszystkie uprawy z całego kraju, były przeznaczone na eksport w wyniku czego z głodu zginęło 7 milionów jego rodaków. Łącznie podczas jego rządów zginęło 10 milionów ludzi, 3 miliony zostały zamordowane.

Józef StalinZaraz przy Hitlerze, uznawany za największego zbrodniarza w historii. Kolejny dyktator, wybijający swoich rodaków. Historycy przypisują mu łącznie około 50 milionów zabitych osób, podczas jego panowania. Jedną z najsłynniejszych zbrodni jest "Wielki Głód" wprowadzony przez niego na Ukrainie, w wyniku którego śmierć głodową poniosło 17 milionów istnień ludzkich.

Usama ibn Ladin(Osama bin Laden)Przywódca Al-Kaidy, organizacji terrorystycznej. Co prawda nie ma na swoim koncie tylu zabójstw co Hitler czy Stalin aczkolwiek, przeprowadził wiele zamachów terrorystycznych. Toczył wojny religijne, jednym z najsłynniejszych ataków był ten z 11 września 2001 roku podczas którego zginęły prawie 3 tysiące osób.

Ilse KochDziwnie wygląda zdjęcie kobiety, w takim spisie. Jednakże, nie mogło się bez niej obyć. Ilse była żoną jednego z oficerów SS, komendanta obozu koncentracyjnego w Majdanku. Kazała ze zwłok zabitych tworzyć wyroby galanteryjne między innymi: rękawiczki, abażury, okładki książek czy torebki. Przyczyniła się do brutalnych morderstw na wielu więźniach.

Ivan IV GroźnyNajbardziej szalony władca w historii Rosji. Nie bez powodu został mu nadany przydomek Groźny. Był on bezwzględny, przez wielu uważany za wariata. Jego szaleństwo posunęło się do zabójstwa własnego syna. Wydawał rozkazy morderstw również na swoich przyjaciołach oraz ich rodzinach. Przypisuje mu się zlecenie zabójstw na setkach tysięcy ludzi.

Elżbieta BatorySiostrzenica Stefana Batorego. Porywała młode kobiety które w wyniku wyknywanych przez nią tortur, umierały. Wierzyła, że krew młodych kobiet pomoże jej zachować młodość oraz piękność do końca życia. Przypisuje się jej nawet kanibalizm. Z jej rąk i ust zginęło około 650 osób.Drugi mój, tym razem trochę dłuższy artykuł. Takich osób, jest więcej ale zamieściłem te, które wydają się być największymi zbrodniarzami, oraz szaleńcami.

Dziękuję za poświęcenie czasu.
Enjoy.

straatveger 

2012-10-28, 00:20 [link]
Hahaha POL POT teraz tańczy Gangnam :P

TytanowaPyta 

14
2012-10-28, 00:38 [link]
Zapomniałeś o Che Guavarze. Czekam na falę odpowiedzi , gdzie większość będzie udawadniać ,że on nie jest zbrodniarzem mordercą itd. :P

kajtula 

1
2012-10-28, 00:43 [link]
@TytanowaPyta

To nie tak, że zapomniałem. Myślałem czy umieścić go w tym temacie, lecz po prostu "coś" mi mówiło żeby tego nie robić. ;-)

torro 

1
2012-10-28, 01:02 [link]
Nie ma sensu udowadniać, że nie jest się wielbłądem. Wspominać Ernesto Che Guevarę w takim kontekście może tylko ktoś o całkowicie wypranym mózgu przez różnych Pospieszalskich, Ziemkiewiczów, Wildsteinów,Cejrowskich i propagandowe instytucje od zakłamywania historii typu IPN, ktoś nie potrafiący nawet poprawnie napisać nazwiska tego wielkiego rewolucjonisty.
P.S.
Paru nazwisk faktycznie zabrakło na tej liście.Np. Augusto Pinocheta. Ponurego zbira i zbrodniarza odpowiedzialnego za śmierć i tortury setek tysięcy mieszkańców Chile.

BrekiBMW 

3
2012-10-28, 01:07 [link]
Brak najważniejszej postaci. Donek odbiera życie i robi z nas wegetujące rośliny

banshee 

29
2012-10-28, 01:30 [link]
@torro

Równie wyprany mózg trzeba mieć, żeby tu wstawiać Osamę... I uprzedzając falę hejtu; Zadajcie sobie pytanie odnośnie 11.09.2001. Kto na tym najwięcej zyskał?

Stetryczały_Skurwiel

2012-10-28, 01:43 [link]
Hitler tutaj?! On przecież chciał dobrze, a wyszło, jak zwykle :roll:

torro 

2
2012-10-28, 01:59 [link]
@banshee
Masz rację, Bin Laden pasuje tu jak pięść do nosa. W ogóle ta lista jest od czapy.
Gostek "myślał" o umieszczeniu Guevary(dobrze, że nie Robespierra ;-) ), a pominął takie rodzynki jak Vlad Tepes III, zwany Palownikiem, albo Drakulą, krwawy zbir Inkwizycji, Tomas de Torquemada, cesarz Kaligula, czy konkwistador Francisco Pizarro... Zresztą, jeśli chodzi o zbrodniarzy, lista jest długa. To jedno ludzka rasa opanowała do perfekcji...

Godelo23 

9
2012-10-28, 03:49 [link]
Przynajmniej Hitler wyrywał laseczki :D

~Tołdi 

2012-10-28, 05:24 [link]
Zapomniałeś o Mao i warunkowo Che Fujarze

BociaNq 

109
2012-10-28, 06:19 [link]
Gdy zobaczyłem podpisie Osamy Bin Ladena, ze to on stoi za atakiem na WTC to przestałem wieżyc w rzetelność tego artykułu, można scrollowac w dol.

szwagier9

9
2012-10-28, 07:04 [link]
^"wieżyć" taaa
Ja jak przeczytałem twój komĘtarz to przestałem wieRZyć w ludzkość

pomaranczowy4 

2012-10-28, 07:13 [link]
a gdzie mao, chingis chan, napoleon i paru innych "lepszych" od hitlera i stalina ? był jakiś czas temu wykres ale nie mogę znaleźć.

Ręder 

2012-10-28, 07:48 [link]
hitler nie był kanzlerzem ?
   Popularne tagi
autostopem
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]