Najpierw ukradł samochód z dzieckiem, teraz dwa ciągniki

Centurion • 2007-12-18, 19:53
Policjanci z Wielunia zatrzymali złodzieja dwóch ciągników rolniczych wartych ponad 40 tys. złotych. Jak się okazało, jest nim ten sam mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu ukradł opla z 5-letnim dzieckiem w środku. Funkcjonariusze odzyskali już skradziony sprzęt. Ustalają teraz, gdzie miały trafić zabrane przez 18-latka maszyny rolnicze.

W poniedziałek do komisariatu w Białej zgłosił się 56-letni mężczyzna, który poinformował policjantów o kradzieży dwóch ciągników rolniczych. Pojazdy znajdowały się w garażu, a pomieszczenia nie były zamknięte. Wartość skradzionego sprzętu właściciel wycenił na kwotę 40 tys. złotych.

Policjanci jeszcze w poniedziałek w przydrożnym rowie, niedaleko gospodarstwa okradzionego rolnika znaleźli jeden z ciągników. Szybko dotarli też do złodzieja. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Biała. Był to ten sam mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu ukradł opla omegę z 5-letnim dzieckiem.

Funkcjonariusze odzyskali już drugi skradziony ciągnik. Złodziej oczekuje teraz w areszcie na decyzję sądu. Policjanci wnioskowali bowiem o jego tymczasowe aresztowanie. (bart)


Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,38994,wid,9499871,wiadomosc.html?ticaid=15054