18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najpiękniejsze a zarazem najgroźniejsze węże świata - Cz. II

cerastes • 2013-04-07, 22:31
W pierwszej części przedstawiłem Bitis gabonica, teraz dodaje filmik z karmienia.. Zwróćcie uwagę jak szybko zabija jad tego węża.
Akurat nie była bardzo głodna, bo niejednokrotnie po małym poście potrafi złapać w powietrzu wrzucanego do terrarium szczura.





1. Bitis arietans - zwana również Puff adder, bliska kuzynka B. gabonica.. Nazwa angielska wzięła się od bardzo głośnego syczenia, lepiej jednak określa to "fuczenie". Dzięki temu odstrasza naturalnych intruzów. Na 3 zdjęciu wąż w pozycji obronnej, gotowy do ataku. Agresywne i bardzo jadowite węże !!












2. Bothrops insularis - Żararaka wyspowa

Gatunek endemiczny, spotykany jedynie na niewielkiej (3 km2) wyspie Queimada Grande, położonej 30 km od wybrzeży stanu Sao Paulo w Brazylii. Obecnie na wyspie tej występuje niewielka populacja złożona z ok. 5000 węży. Zdarzają się miejsca gdzie na 1m2 można znaleźć 5 węży. Dzięki konieczności przystosowania się do polowania na ptaki, będzące jedyną zdobyczą na wyspie, żararaka ta musiała wykształcić niezwykle silny i szybko dziłający jad, który zabijałby ofiarę błyskawicznie, nie dając jej żadnych szans na ucieczkę. W jego skład wchodzą koagulany, hemoraginy i cytotoksyny, a także duża ilość związków o działaniu neurotoksycznym i miotoksycznym. W doświadczeniach preprowadzonych na zwierzętach jad Bothrops insularis okazał się blisko 5-krotnie silniejszy od jadu żararaki zwyczajnej (Bothrops jajaraca), przypuszczalnie najbliżej spokrewnionej z opisywanym gatunkiem. Żararakę wyspową uważa się za najbardziej jadowitego węża obu Ameryk.

Z tym wężem wiąże się pewna historia. W XVI wieku, podczas sztormu do brzegów wyspy dobił hiszpański okręt. Żaden marynarz który wszedł na wyspę już nie wrócił na statek. Wyspa ta została zapisana na mapach jako przeklęta i nigdy więcej nie była odwiedzana. Obecnie wyspa jest ścisłym rezerwatem przyrody i wejście na jej teren mają tylko naukowcy :)












3. Dendroaspis polylepis - Mamba czarna

Wąż legenda.. Mega agresor, w konfrontacji bardzo szybki, kąśliwy o bardzo mocnym jadzie. Bez szybkiego podania surowicy pewna śmierć. Toksyna jest tak mocna i wstrzykiwana w bardzo dużej ilości że zabija takie zwierzęta jak żyrafy czy nosorożce. Osiąga 4 metry długości. Potrafi pełzać z uniesioną głową na wysokość 1/3 długości swojego ciała. Dlatego zdarzają się przypadki ugryzień w twarz. Doskonale wspina się na drzewa z których również poluje i obserwuje teren. Kiedyś popularna, obecnie rzadką.













i jej kuzynka Mamba zielona - Dendroaspis viridis












5. Bothriechis schlegelii, żararaka Schlegela

występuje od Ameryki Środkowej do Ekwadoru, posiadający silnie toksyczny jad. Osiąga rozmiar żmii zygzakowatej. Jest wężem nadrzewnym, wyspecjalizowanym w polowaniu na ptaki. Pstra jaskrawość doskonale maskuje tego węża wśród bujnej zieleni i kolorowych kwiatów. Żararaka Schlegela jest jedynym wężem polującym na ptaki w locie. Owinąwszy ogonem gałąź nieruchomo zwisa w powietrzu skręcona w spiralę. Nagły wyrzut głowy przed siebie pozwala jej chwytać blisko przelatujące ptaki.










6. Bothriechis aurifer










7. Bothriechis marchi - niektóre egzemplarze dorastając potrafią się przepięknie wybarwić









8. Crotalus durissus terrificus - grzechotnik straszliwy

i jego polska nazwa oddaje całkowicie typ tego węża !

Agresywny, silny i bardzo szybki wąż o straszliwie mocnym jadzie !!
Grzechotniki są najbardziej rozwiniętymi wężami pod względem ewolucji na ziemi. Grzechotka, detektory podczerwieni (jamki na policzkach), "składane" zęby jadowe czyni je wysoce wyspecjalizowanymi gadami.

Ciekawostka.. Trwają zaawansowane prace nad toksyną tego węża. Wyizolowane poszczególne białka toksyny mają właściwości niszczące komórki rakowe..
Szkoda tylko że Polski rząd nie był zainteresowany przeznaczeniem specjalnego grantu na ten projekt. Za to Szwecja z otwartymi rekami i portfelem powitała badania pod tym kątem.








C.d. dryinus



C. durissus cumanensis





9. Calliophis bivirgatus - malezyjski zdradnicowaty jadusek







10. Xenodermus javanicus - Dragon snake

Bardzo bardzo bardzo rzadki gatunek występujący w Malezji.
Niejadowity wąż ale bardzo nietypowy. Przestraszony udaje trupka :) Jedyny ALBINOTYCZNY egzemplarz znajduje się w prywatnej angielskiej hodowli. Wyceniony został na ok 700 000 zł (na ostatnim foto)













10. Dispholidus typus popularnie zwany Boomslang
jeden z węży najtoksyczniejszym jadzie świata .. Wskaźnik LD50 dla tego gat. może wynieść 0.06 mg/kg (mg jadu / kg tkanki powodujący śmierć).. mega toksyna !! Skubany widzi w 3D



11. Azemiops feae



oraz młody



12. Tropidolaemus wagleri

Bardzo fajny wąż. Silnie jadowity ale nie agresywny i chętnie trzymany w okolicach domów przez ludzi na terenach gdzie występuje. Jest uważany za talizman szczęścia. Jednocześnie też spełnia funkcję sanitarną gdyż tępi na swoim terenie wszystkie gryzonie, które są szkodnikami i wektorami groźnych chorób.

Dorastając przechodzą proces przebarwienia.















13. Imantodes lentiferus - niejadowity ale dodałem bo śmiesznie wygląda :mrgreen:










14. Daboia russelii

Jej jad jest śmiertelnie niebezpieczny dla człowieka. U większości ludzi dawka od 40 do 70 mg jest śmiertelna, co czyni ich jad o wiele bardziej efektywnym. Przeciętnie żmija przy ugryzieniu wstrzykuje około 72 mg jadu, przy niektórych egzemplarzach stwierdzono nawet ilości od 150 do 250 mg na jedno ukąszenie, co odpowiada całej zawartości ich gruczołów jadowych.
W Indiach jest uznawana za świętego węża i otaczana opieką. Zdarzały się przypadki kary śmierci na kłusownikach lub handlarzach dzikich zwierząt.





15. Naja pallida - Czerwona kobra plująca.

jedna z najładniejszych kobr. mój ulubiony zdradnicowaty gatunek.










Bonus..

Phyton regius (niejadowity dusiciel, jeden z mniejszych pytonów) - Odmiana barwna rainbow banana

cena rynkowa 120 000 zł






na dziś wystarczy... za kilka dni kolejna cześć



..

Da...........id

2013-04-07, 22:37
Nosz piękne potworki :)

ces

2013-04-07, 22:45
Następnym razem dodaj proszę coś o rozmiarach tych potworków :)

Ork.Fajny

2013-04-07, 22:45
Po ch*j hodować coś czego nawet nie można pogłaskać jedną ręką bez zestawu do reanimacji w zasięgu drugiej ręki...?

je...........ę

2013-04-07, 23:05
Ork.Fajny,


swojego możesz głaskać ile chcesz:) te węże to nie pedały nie lubią być głaskane:)

Entej

2013-04-07, 23:07
Gratuluję pasji.. ja tam gustuję w ptasznikach ale już kiedyś myślałem o jakiejś agamie czy niedużym wężu :) może za jakiś czas się zdecyduje...

chlop

2013-04-07, 23:09
do kolekcji brakuje mi zdjęcia mojej teściowej , jad suka ma niezły .

Ork.Fajny

2013-04-07, 23:17
jestę żydę napisał/a:

Ork.Fajny,


swojego możesz głaskać ile chcesz:) te węże to nie pedały nie lubią być głaskane:)



HaHaHaHa...?

cripkillah

2013-04-07, 23:33
Dobrze, że pod postem też jest guziczek z browarkiem bo by mi sie nie chciało przewijać, żeby Ci dać :amused:

Doomik

2013-04-07, 23:35
szpie**alaj z tym syczącym dziadostwem! NIE MA PIWA! Ja jebie, kiedyś, jak byłem mały i zobaczyłem w lesie jakiegoś węża (pewno zaskroniec czy inne gówno) to myślałem że będę musiał gacie po powrocie zmieniać. Pamiętam, jakby to było wczoraj, ten kilometrowy sprint, fuuu!

tylkoodra

2013-04-07, 23:35
z tego co się orientuję to hodowla węży jadowitych w Polsce jest zakazana, z wyjątkiem węży jadowitych z usuniętymi kłami jadowymi.

ga...........89

2013-04-07, 23:37
z której to k***a strony jest piękne?

Chrzanik

2013-04-07, 23:41
A tam kiciuś sobie chyba na filmiku miałczał. A twój pupilek nie jest jeszcze głodny?

PS. Jak ja się cieszę, że żyję w Polsce gdzie nie ma prawie żadnych jadowitych węży (poza Żmiją Zygzakowatą chyba) i żadne kurestwo mnie nie chce zabić na każdym kroku, jak w jakiejś Australii.

jeziorekpl

2013-04-07, 23:42
Ta mysz jak j***na błagalnie wzrokiem na kamerę patrzyła żeby jej ktoś pomógł :D