18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najbardziej polski teledysk.

ryb3czek • 2014-03-25, 00:34
Piękny teledysk o otaczającej nas rzeczywistości.
:lodowka:

deadcanspeak

2014-03-25, 19:30
Naprawdę niektórzy nie widzą tutaj żadnej satyry Polskiej małomiasteczkowości, którą chociażby zajmował się Mrożek? Szkoda tylko, że forma dość oczywista (chociaż jak widać po komentarzach to chyba jednak nie) i już używana wcześniej, konwencja podobna do "Wojny Polsko-ruskiej", jednak jakby nie było trafna poniekąd. Poza tym: 0:36, naprawdę nie zauważyliście niczego dziwnego w tym wersie? Teledysk pokazuje co innego niż tekst wskazywałby, to już sugeruje przecież cel - wyśmianie, pokazanie naszej rzeczywistości w krzywym zwierciadle. Jest jeszcze parę innych rzeczy tego typu.

Aha, no i nie mówię, że się jaram, po prostu zauważam jakiś cel tego wszystkiego, a nie jak niektórzy z miejsca nazywają gównem, nie zastanawiając się nad realnym znaczeniem piosenki. Szkoda, że nie piszecie jeszcze, że strasznie fałszuje...

Ki...........ut

2014-03-25, 19:45
zastanawiająco mało ludzi zauważa w tym celowy pastisz, zadziwiająco mało ludzi rozpoznaje tu Masłowską, która bądź co bądź jest jedną z bardziej znanych polskich pisarek,nie zdawałem sobie sprawy że tak mało ludzi jest na bieżąco z polską literaturą, choć patrząc na statystyki dotyczące czytelnictwa w tym kraju, dziwić to nie powinno.

Insaner

2014-03-25, 20:57
Przez moment pomyślałem, że to trzeci odcinek Krainy Grzybów ;)

ellsworth

2014-03-25, 21:14
wiesiors4 napisał/a:

Jak zarobić na idiotach:
1. zrób gówniany hit
2. do gównianego hitu wklej beznadziejny teledysk
3. wrzuć na youtube, a idioci przekazując dalej "dla brechty" napychają Ci kieszeń monetami.


:homer: Zapoznaj się na początek z pojęciami pastisz, groteska, satyra, parodia. Może coś ci się rozjaśni. To nie jest 'gówniany hit', tylko starannie zrobiona parabola stylistyczna, do której wykonania trzeba się dobrze znać na rzeczy.

maksi130

2014-03-26, 00:13
Brzmi jak Masłowska. Nie wiesz kto to? To k***a lej te cole, bo jak nie to k***a, to tam wejdę, a tego byś nie chciała.

Browarowy-Potwór

2014-03-26, 00:16
Przy jej dziełach musicie, jak na polskim, ruszyć łbem i zinterpretować. Nie zrozumiałeś tego co oglądasz? Usiądź wygodnie, skup się i obejrzyj jeszcze raz. Dopiero po piątym razie, jeśli dalej nic nie dotarło, to hejtuj i bluzgaj, pewnie faktycznie nie ma to sensu. No chyba, że jesteś idiotą, wtedy nie ważne ile razy odtworzysz, i tak nie zrozumiesz.

pi73rmaster

2014-03-27, 00:08
Kiedyś oglądałem wywiad z Masłowską. Babka jeśli chodzi o sposób, styl i samą treść wypowiedzi jest kilka poziomów poniżej większości dzieci z podstawówki. Ja rozumiem, że ludzie są różni, ale jako pisarka(marna, niemarna) powinna chociaż się wypowiadać na poziomie przeciętnego janusza.