18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nadchodzi obowiązkowa komunikacja "pojazd-pojazd"

Gruby Brzuch • 2014-03-08, 06:49


Departament Transportu USA przekazał w poniedziałek, że zamierza zaproponować,
by wszystkie nowe samochody osobowe i ciężarowe mogły się ze sobą komunikować,
co może pewnego dnia pomóc zmniejszyć śmiertelność w wypadkach nawet o 80%.

Według wstępnego harmonogramu, producenci samochodów będą zobligowani,
by instalować urządzenia łączności w pojazdach,
tak by około roku 2020 urządzenia były stopniowo wdrażane.

Sekretarz ds transportu Anthony Foxx powiedział,
że National Highway Traffic Safety Administration NHTSA rozpocznie prace nad wnioskiem,
by wprowadzić systemy komunikacji pojazd-pojazd w przyszłych samochodach osobowych i ciężarówkach.
Powiedział, że ma nadzieję złożyć propozycję regulacji do czasu
opuszczenia urzędu przez administrację Obamy w styczniu 2017 roku.

NHTSA ma również niedługo zadecydować, czy należy wymagać,
aby w przyszłości samochody miały aktywny system unikania kolizji,
taki jak automatyczne hamowanie, które zatrzymuje pojazd przed uderzeniem stojącego przed nim pojazdu.
Systemy te są obecnie instalowane w wielu luksusowych samochodach.

Greg Winfree, asystent sekretarza ds. Badań i Technologii powiedział,
że kilka firm produkujących samochody już bada, jak można powiązać
systemy pojazd-pojazd z automatycznym hamowaniem.
Przyszłe systemy mogą również objąć samochody komunikujące się z czujnikami wbudowanymi w drogi.
Samochód może ostrzegać znak drogowy o tym, że droga jest pokryta lodem,
a znak może wyświetlać ostrzeżenie dla innych kierowców, powiedział Winfree.
"To jest pierwszy technologiczny krok", dodał.

Scott Belcher, prezes i dyrektor generalny Intelligent Transportation Society of America,
największego krajowego stowarzyszenia reprezentującego firmy transportowe i technologiczne,
w tym największych producentów samochodów i dostawców, chwalił zapowiedzi.
"Wizja "rozmawiających" samochodów, które unikają zderzeń jest na dobrej drodze do stania się rzeczywistością.
I nie mówię tu tylko o samochodach komunikujących się z samochodami,
ale o samochodach komunikujących się z rowerami, ciężarówkami, motocyklami,
a nawet autobusami komunikującymi się z pieszymi.

Jest to element wdrażanego programu Internet Rzeczy.
Wszystkie te urządzenia drogowe i pojazdy będą oczywiście otwarte na hakowanie.

"Ma to znacząco zmniejszyć liczbę ofiar wypadków na drogach naszego kraju
odblokowując nową falę innowacji zaawansowanych systemów zarządzania ruchem
i aplikacji inteligentnej mobilności dających informacje w czasie rzeczywistym
o ruchu, tranzycie i możliwościach parkowania
", powiedział Belcher.

Link od oryginału: link

zakart

2014-03-08, 08:33
Taki samochód, jak będzie mijał na ulicy pojazd na ukraińskiej rejestracji, od razu wyrazi " głębokie ubolewanie" albo "zaniepokojenie", a polski zrobi mu natychmiast laskę albo wjedzie w dupę...

mare30ks

2014-03-08, 08:59
ta jasne, napewno chodzi o zmniejszenie liczby wypadkow :)

strzelec_

2014-03-08, 09:33
Zaraz k***a milion teorii spiskowych się pojawi od pie**olców z sadola i okolic...

saves

2014-03-08, 09:43
@strzelec
Widzę, że uważasz iż jest to kolejna teoria spiskowa. Żadna teoria. To fakt. Rządy będą ograniczać wolności obywatelskie pod płaszczykiem poprawy jakosci życia. A my - jak stado baranów - będziemy temu przyklaskiwać. Inwigilacja zatacza coraz większe kręgi. Kiedyś gadałem z kumplem na ten temat. Wywiązał się dialog:
- Służby nie będą się mną i mi podobnymi interesować, bo dla nich jestemy nikim.
- Wiesz, Wałęsa w latach siedemdziesiątych dla komunistów tez był "nikim".
Dzisiejsze służby uczą się na błędach poprzedników i wolą sprawdzić każdego, bo ch*j wie co z kogo wyrośnie.

Kuriki

2014-03-08, 09:49
Cytat:

Zaraz k***a milion teorii spiskowych się pojawi od pie**olców z sadola i okolic...


Mam coś lepszego :mrgreen:

Wyobraź sobie sytuację, że bardzo się spieszysz, a tu ci system automatycznego hamowania nawala albo dla jaj ci ktoś samochód shackował i dupa- dalej nie jedziesz. Ja dziękuje za taką technologię :-/ No chyba, że będzie baaardzo mało zawodna to wtedy spoko.

tokario88 napisał/a:

I tu kur** widać jak postępuje całkowite ogłupienie ludzkości, jak to wejdzie to pierwsza lepsza kobieta bedzie mogła wyjść z kuchni i prowadzić auto....



Ja tam jestem na "tak". Wyobraź sobie, że kiedyś ta technologia tak rozkwitnie, że w komputerku wprowadzasz pożądaną trasę poruszania, wciskasz przycisk "jedź" i możesz się na tylnym siedzeniu r*chać, a samochód sam będzie kierował. No ale najlepiej by było zostawienie opcji przełączenia na sterowanie ręczne tak na wszelki wypadek :mrgreen:

quark

2014-03-08, 09:53
@strzlec

żyj sobie nadal ze świadomością, że nikt nie interesuje się co robisz, dodatkowo nie zapomnij mieć przy sobie nowego smartfona, przecież on nie zapisuje Twojej lokalizacji, numerów do ktorych dzwonisz ani nie przesyła zdjec które sam pstrykniesz ;) bo kto by sie interesował takim strzelcem?

spiskowe teorie, spiskowymi teoriami ale nie ma ch*ja żeby w dzisiejszych czasach rządy niechciały coraz bardziej inwigilowac swoich obywateli....

Fistach

2014-03-08, 10:37
Dzisiaj samochody jutro rozruszniki serca.

tr3mm0r

2014-03-08, 11:00
Jutro rozruszniki serca pojutrze komunikujace sie sedesy

piterek098

2014-03-08, 12:41
to jest zwyczajnie nowa forma kontroli ludzi. tak samo jak te podskórne chipy i mass media

spiepszaj_dzbanie

2014-03-08, 13:00
Już to widzę: Koło twojego auta parkuje dwóch typów, po pięciu minutach jeden wysiada, wsiada do samochodu obok i po prostu odjeżdża jak swoim... "ale zaraz, rano jeszcze tu stał"

Ra...........py

2014-03-08, 16:04
Jeszcze więcej smogu informacyjnego w powietrzu :hitler:

rigsuit

2014-03-08, 16:22
W p*zdę niech sobie wsadzą te nowinki, samochody przyszłości tak na prawdę to j***ne wózki inwalidzkie...

spiepszaj_dzbanie

2014-03-08, 19:39
@rigsuit
hehe ciekawe porównanie. A jeszcze bardziej ciekawi mnie ich trwałość. Dzisiejsze nowe auta już się rozpadają po kilku latach, a za parę lat pewnie nie będzie można za dużo kierownicą kręcić żeby nie odpadła.

Skyperian

2014-03-08, 22:02
Wystarczy fakt że chcą to wprowadzić na siłę do któregoś tam roku - wcale nie jebie to kontrolą obywatela i ustrojem niewolniczym. Chyba sobie poczytam Hunger Games żeby wiedzieć mniej więcej w jakich warunkach będzie się żyło w przyszłości.