18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Na rowerze idiota bez szkoły.

de...........nt • 2017-03-02, 12:21
Kraków.
Krótki, acz treściwy film.
W końcu nadejdzie moment, kiedy będzie trzeba montować tablice rejestracyjne na rowery poruszające się po drogach publicznych.


C.Z.E.S.I.E.K

2017-03-02, 12:37
deliriumpermanent napisał/a:

W końcu nadejdzie moment, kiedy będzie trzeba montować tablice rejestracyjne na rowery poruszające się po drogach publicznych.

Mam nadzieję, że tego nie dożyję.
Giepson napisał/a:

Szkoda, że nasze prawo nie jest na tyle dziurawe by możliwe było bezkarne przypie**olenie w takiego matoła który ma pantofelka zamiast mózgu ...


Ależ jest to możliwe, wystarczy tylko aby:
- nie było świadków zdarzenia (w tym gości z kamerkami),
- matoł z pantofelkiem zamiast mózgu nie widział/zapamiętał Twojej rejestracji (najlepiej jakbyś miał tablice "za szybami"), ewentualnie nie przeżył.

Giepson

2017-03-02, 12:38
Szkoda, że nasze prawo nie jest na tyle dziurawe by możliwe było bezkarne przypie**olenie w takiego matoła który ma pantofelka zamiast mózgu ...

W............R.

2017-03-02, 12:44
Jeden i drugi siebie warci, bo nerwus w puszce mógłby odjąć nogę z gazu i nie robić awantury klaksonem.

Dla wyjaśnienia dam Wam dwie pary sytuacji do rozważenia - która jest właściwym zachowaniem.

1a) Rowerzysta wymusza pierwszeństwo, kierowca samochodu nie zatrzymuje się, jest wypadek.
1b) Rowerzysta wymusza pierwszeństwo, kierowca samochodu zwalnia, nie ma wypadku.

2a) Kierowca samochodu wymusza pierwszeństwo, rowerzysta nie zatrzymuje się, jest wypadek.
2b) Kierowca samochodu wymusza pierwszeństwo, rowerzysta zwalnia, nie ma wypadku.

Plus dodajcie sobie do tego jeszcze pary sytuacji do wyboru w każdym przypadku -- czy warto robić z tego awanturę, czy nie.

Przepisy przepisami, ale ich przestrzeganie bądź łamanie ma mniejsze znaczenie niż narażanie ludzkiego życia, prawda?

krzyks

2017-03-02, 12:47
Podsumujmy:

Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym: 10 pkt
Niezastosowanie się dosygnałów świetlnych: 6 pkt
Nakaz jazdy ...P-8d: 5 pkt

Razem 21 pkt
Ustrzelił oczko 8-)

kokos_123

2017-03-02, 12:59
krzyks napisał/a:

Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym: 10 pkt


Po pierwsze wyprzedzanie ( pojazd nie stał ), po drugie pieszy opuścił już pasy i nikt na nie nie wchodził więc nie przyczepisz mu tego, tylko wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem 10 pkt 200 zł
tak wiem też 10 punktów, ale róbmy to porządnie
Do tego przejazd przez podwójną ciągłą i miejsce wyłączone z ruchu


Co do sytuacji, jest to up Gen. Leopolda Okulickiego, skrzyżowanie z Kupały
świeżo wyremontowana droga ( wcześniej jest zjazd, więc rowerzyście pewnie nie chciało się hamować i tracić prędkości )
jest tam 50 km/h, ale nie ma ścieżki rowerowej, ani nawet porządnego chodnika dalej za światłami, a idioci jeżdżą tam po 90km/h + duży ruch ciężarówek.
Jak jestem na rowerze to nigdy tamtędy nie jeżdżę ( zbyt niebezpiecznie )
Choć sam odcinek jest teoretycznie fajny do jazdy ( droga idzie w dół i jest równa + teoretyczne 50 km/h )

Co do rowerzysty, to co mogę powiedzieć, samo wybranie tej trasy już mówi wiele, nie wspominając o jego zachowaniu

longlong7

2017-03-02, 13:05
pie**olnieci pedalarze, OC obowiazkowe dla nich i prawo jazdy

~Velture

2017-03-02, 14:10
Cytat:

Jeden i drugi siebie warci, bo nerwus w puszce mógłby odjąć nogę z gazu i nie robić awantury klaksonem.


pie**olnij się w kolano bo na głowę to już za późno.

-Roger-

2017-03-02, 16:47
czego ten sk***ysyn trąbi tak

kaiwaciol1

2017-03-02, 17:03
Trza było jebnąć. Niby "pro", a kultury zero.

KoniecZartow

2017-03-02, 17:03
Taki sam zj***ny łeb jak ten z rowerowej Częstochowy. Ktoś kiedyś będzie miał gorszy dzień i takiego ch*ja rozjedzie :roll:

UBcjaPOLSKA

2017-03-02, 17:09
Frajerzy zaj***ni, znawcy prawa, poczytajcie ustawę:
Art. 130. 1. Policja prowadzi ewidencję kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Określonemu naruszeniu
przypisuje się odpowiednią liczbę punktów w skali od 0 do 10 i wpisuje się do tej ewidencji.

I h*j, do tej pory gra, nie?

A było k***a na prawku co to jest kierowca?

No to k***a odsyłam frajerstwo do art 2 w którym są różne pojęcia dot. ustawy PRoD (prawo o ruchu drogowym frajerzy).

Czyście k***a słyszeli o jakimś rowerzyście który dostał punkty karne?! Chyba, że se k***a wymyślił, albo jakiś cwany policjant zobaczył frajera takiego jak wy, co pewnie jeszcze z mordą wyjechał i go przecwe*ił na pktach.

Więc gl&hf.


tl;dr Kierujący rowerm nie jest kierowcą w rozumieniu Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Frajerzy.

Ps. kierujący to nie to samo co kierowca.

kokos_123 napisał/a:

krzyks napisał/a:
Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym: 10 pkt

Po pierwsze wyprzedzanie ( pojazd nie stał ), po drugie pieszy opuścił już pasy i nikt na nie nie wchodził więc nie przyczepisz mu tego, tylko wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem 10 pkt 200 zł
tak wiem też 10 punktów, ale róbmy to porządnie
Do tego przejazd przez podwójną ciągłą i miejsce wyłączone z ruchu