18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Na ratunek przyrodzie

~Angel • 2017-07-18, 10:55
Małe oposiki do kartonu...



... a karton powinien wyj***ć do rzeki :-/

feser

2017-07-18, 22:34
@Thesherk Właściwie posiadanie rozumu i samoświadomości nie czyni nas zbytnio lepszymi. Inteligencja jest jedynie cechą pomagającą nam przetrwać tak jak ptakom skrzydła albo rybom płetwy czy skrzela. Liczą się tylko 'ci' którzy potrafią się jak najszybciej i najlepiej zaadaptować w danym otoczeniu, i warunkach. Owszem inteligencja w tym pomaga, lecz jeśli jebnie w nas w tym momencie asteroida to takie nieporczaki są już od nas o wiele lepsze.

Co do statusu zwierząt na sadolu czy w ogóle, to po prostu zwierzęta są zapewne postrzegane jako 'niewinne'. O ludziach często się słyszy jako o oprawcach. Czy to zwierząt czy innych ludzi. Przykłady - festiwal psiego mięsa w Yulin/Każda wojna. Trudno podać przypadek gdy to zwierzę z premedytacją sprawiało długotrwałe cierpienie ofierze(obcego/swojego gatunku). Choć zapewne coś by się znalazło, mimo tego i tak nie na taką skalę jak u ludzi. Więc moim zdaniem jest to jedną z przyczyn odmiennych reakcji na los zwierząt a los drugiego człowieka.

Clarx

2017-07-19, 03:25
1. Zwierzęta też mają świadomość swojego istnienia, czuję ból i strach - tak jak ludzie.
2. Ludzi jest za dużo a niektórym zwierzętom grozi wyginięcie. Z podobnych powodów nie żal mi np. kotów czy krów, wszystkich sztucznych gatunków masowo hodowanych przez ludzi ale te dzikie powinno się szanować.


Zwierzętami gardzą tylko tępe imbecyle. To o czymś świadczy. Takiemu człowiekowi nie wytłumaczysz dlaczego szanowanie życia zwierząt jest ważne podczas jednego posiedzenia, bo ma pewne braki, musiałby przeczytać kilka książek. To tak jak wierzący nie pojmują procesów które przebiegały na Ziemi przez miliardy lat, dlatego łatwiej im wierzyc że bozia zrobiła świat w 7 dni a człowieka ulepiła z gliny.

Ja ludzi szanuję ale zdecydowaną mniejszość. Uwielbiam ludzi mądrych i kreatywnych.
Więcej jednak podziwu mam dla sikorki albo kosa za oknem, niż sąsiadów którzy chleją wódę, słuchają disco polo a dzieciaki zabrano im do domu dziecka.

Thesherk

2017-07-19, 09:40
Dzięki za odpowiedź!
Rozwiewa to moje wątpliwości i muszę przyznać wam rację.
Pozdrawiam!