18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Na kiblu cofanie...

Halman • 2020-05-21, 19:40

...zakończone rozjechaniem.... :-D

grandl

2020-05-21, 23:11
Abstrah*jąc od całej sytuacji jestem zaskoczony jakością nagrania na jakimś zadupiu świata gdzie kamera ma obserwować jakiś zakręt.

Tom9310

2020-05-21, 23:26
A kibel to klaksonu już nie posiada? Czy ciężarówka przekracza ilość decybeli? ;-)

lysybog

2020-05-22, 08:06
bakus1233 napisał/a:

A jednak większość ciężarówek na świecie nie ma kamer cofania.


Zmienia się na szczęście, w cywilizowanych krajach zaczynają być standardem, U mnie jest. Dodatkowo są trzy rejestrujące plus widok wnętrza kabinay. Z innych ciekawostek, to w UK manualne skrzynie biegów praktycznie wyszły z użytkowania.



Wiewór

2020-05-22, 08:19
Ale wiecie, że za bezpieczne cofanie odpowiada cofający?

Dziad_Inżynier

2020-05-22, 19:18
Wiewór napisał/a:

Ale wiecie, że za bezpieczne cofanie odpowiada cofający?



Tych dwóch płaskich ciapków przyznaje ci rację.

Seavitia

2020-05-22, 22:16
Ja pie**ole, jak można być takim debilem... Powiedziałabym, że wręcz zasłużyli na nagrodę Darwina albo chociaż nominację...

Wiewór napisał/a:

Ale wiecie, że za bezpieczne cofanie odpowiada cofający?



Gdy wprowadza "pierwszeństwo pieszych na pasach" proponuje z niego korzystać na całego - szczególnie przed rozpędzonymi ciężarówkami - przepisy będą po twojej stronie, a nam może się trafić materiał na harda.

Smokw

2020-05-22, 22:30
ellsworth napisał/a:

Ile kosztuje najtańsza kamerka? Kilka dych. Ile kosztuje taka ciężarówka? Pewnie z milion albo dwa. Nie mogę pojąć jak można być tak zj***nym, żeby do sprzętu wartego taką kasę żydzić paru złotych na podstawowy system , który umożliwi bezpieczne wykonanie tak elementarnego manewru jak cofanie. To po prostu się w pale nie mieści!



bo ty nie masz patrzeć co masz za zderzakiem, tylko po bokach. nie jesteś w stanie równocześnie ogarniać boków i tyłu. Po za tym sorki ale wejdź na jakąkolwiek strone i zobaczysz że te rzęchy są tanie, a zamontowanie kamerki problematyczne. Sam myślałem nad kamerką, ale w ciężarówce musisz patrzeć na boki. To i tak sa już 4 lusterka i masa kierowców korzysta tylko z dwóch.