18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Na drodze

~_Yarko_ • 2022-06-19, 12:52
Spodziewaj się niespodziewanego.


sothis

2022-06-19, 13:06
Ktoś rozpoznaje co to było?
Ja definiuje to jako przej***ną, niespodziewaną przeszkodę drogową, ale to ciut mało precyzyjne...

AlbertoNihilo

2022-06-19, 13:09
sothis napisał/a:

Ktoś rozpoznaje co to było?
Ja definiuje to jako przej***ną, niespodziewaną przeszkodę drogową, ale to ciut mało precyzyjne...




Koło od jakiejś ciężarówki. Przecież widać wyraźnie.

radek225

2022-06-19, 13:47
Dlatego jak się jedzie, to powinno być pełne kupienie. Po tym jak leży koło wnioskuję, że jest to zapasowe koło, które wypadło z ciężarówki z kosza. Znajduje się ono zazwyczaj za 3 rzędem kół naczepy. Kierowca bombowca nawet nie był świadomy, że coś zgubił. Poza tym kierowca miał około 3 sekund na reakcję od momentu, jak koło stało się widoczne w kadrze, i trzeba było uciekać na prawy pas. W tym roku będą 2 lata, jak połykam TIRem ponad 100.000 km rocznie i miałem 2 takie sytuacje na autostradzie. Na moim pasie leżało koło, a w drugiej sytuacji komuś wypadła kanapa z przyczepki.


andrzejrobert75

2022-06-19, 14:45
To co widać w kadrze,człowiek realnie widzi 1- 2 sekundy wcześniej.

Zbysław

2022-06-19, 14:50
To dziwne dla was że na asfalcie leży koło? Albo że sarna wyskoczy?

radek225

2022-06-19, 15:10
Zbysław napisał/a:

To dziwne dla was że na asfalcie leży koło? Albo że sarna wyskoczy?



Sarna wyskakuje w jednej chwili, koło leżało tam nieruchomo. Będąc kierowcą trzeba umieć przewidywać takie rzeczy, jak koło, butelka, martwy murzyński płód na drodze, czy inne gówno.

Pawehan

2022-06-19, 15:53
Osobówką jest czas na reakcję nawet jak się jedzie 100, czymś większym i załadowanym już trudniej.

Tutaj koleś chyba zasnął za kierownica, bo żadnej reakcji nie widać na tą przeszkodę z jego strony.

Budrys2000

2022-06-19, 15:54
radek225 napisał/a:

martwy murzyński płód na drodze, czy inne gówno.



Taki styl dowcipu to mnie się podoba

:-P

sothis

2022-06-19, 16:40
radek225 napisał/a:

Dlatego jak się jedzie, to powinno być pełne kupienie. Po tym jak leży koło wnioskuję, że jest to zapasowe koło, które wypadło z ciężarówki z kosza. Znajduje się ono zazwyczaj za 3 rzędem kół naczepy. Kierowca bombowca nawet nie był świadomy, że coś zgubił. Poza tym kierowca miał około 3 sekund na reakcję od momentu, jak koło stało się widoczne w kadrze, i trzeba było uciekać na prawy pas. W tym roku będą 2 lata, jak połykam TIRem ponad 100.000 km rocznie i miałem 2 takie sytuacje na autostradzie. Na moim pasie leżało koło, a w drugiej sytuacji komuś wypadła kanapa z przyczepki.



Gdzie zgłaszasz takie znaleziska? Jak na środku jezdni leżała łyżka od koparki (wtf wogole...) zgłosiłem na policję. Są bardziej adekwatne działania? Nie mówię o samodzielnym ściąganiu czegoś, nie jestem kierowca a kogoś nie będę angażował.

radek225

2022-06-19, 17:11
sothis napisał/a:

Gdzie zgłaszasz takie znaleziska? Jak na środku jezdni leżała łyżka od koparki (wtf wogole...) zgłosiłem na policję. Są bardziej adekwatne działania? Nie mówię o samodzielnym ściąganiu czegoś, nie jestem kierowca a kogoś nie będę angażował.



Nigdzie, pojechałem dalej. W przypadku opony byłem zaskoczony jak na filmie, nie było czasu na patrzenie na słupki, na jakiej wysokości autostrady to leży. Natomiast jak jechałem przez Anglię, to na wyświetlaczach wyświetliło się "Caution debris", mrugały światła na pomarańczowo obok wyświetlaczy. I faktycznie, parę kilometrów dalej leżała na moim pasie kanapa owinięta w czarny stretch. Czyli "motorway maintenance" wiedziało o kanapie i jechało ją ściągnąć z autostrady.

baronturbina

2022-06-19, 18:20
sothis napisał/a:

Gdzie zgłaszasz takie znaleziska? Jak na środku jezdni leżała łyżka od koparki (wtf wogole...) zgłosiłem na policję. Są bardziej adekwatne działania? Nie mówię o samodzielnym ściąganiu czegoś, nie jestem kierowca a kogoś nie będę angażował.


Patrol autostrady/zarządca. Podajesz kierunek i kilometr ze słupka (mniej więcej bo jak jedziesz i ominiesz to pare ucieknie:-) )
Oczywiście policję możesz poinformować ale skoro do stłuczki jada 2h…..

Zbysław

2022-06-19, 21:14
radek225 napisał/a:

Sarna wyskakuje w jednej chwili, koło leżało tam nieruchomo. Będąc kierowcą trzeba umieć przewidywać takie rzeczy, jak koło, butelka, martwy murzyński płód na drodze, czy inne gówno.



Raz jadę ciemno a tu hongkongnczyg idzie ulicą

Justynka99

2022-06-19, 21:37
radek225 napisał/a:

Dlatego jak się jedzie, to powinno być pełne kupienie. Po tym jak leży koło wnioskuję, że jest to zapasowe koło, które wypadło z ciężarówki z kosza. Znajduje się ono zazwyczaj za 3 rzędem kół naczepy. Kierowca bombowca nawet nie był świadomy, że coś zgubił. Poza tym kierowca miał około 3 sekund na reakcję od momentu, jak koło stało się widoczne w kadrze, i trzeba było uciekać na prawy pas. W tym roku będą 2 lata, jak połykam TIRem ponad 100.000 km rocznie i miałem 2 takie sytuacje na autostradzie. Na moim pasie leżało koło, a w drugiej sytuacji komuś wypadła kanapa z przyczepki.



ch*ja prawda. Żaden kierowca TIRa nie napisze, że jeździ TIRem. Wszyscy się plują, że to ciągnik siodłowy.

wojtas09999

2022-06-19, 22:02
Miał jakieś 3sekundy od momentu jak było widać koło mimo to brak reakcji