18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Na czerwonym wjechanie powoduje zaje... uderzenie

an...........se • 2018-04-22, 22:12
Cześć Sadole!

Jakiś czas temu wrzuciłem film, który spotkał się z ciepłym przyjęciem, zatem raczę Was kolejnym własnym materiałem.
Po tamtym zdarzeniu (sarna) udało się zrobić reanimację, ale teraz już się to chyba nie kalkuluje.

Krótki opis:

Jechałem z partnerką (zdjęcia cycków nie będzie) ulicą Niepodległości w Częstochowie. Z nieznanych przyczyn z ulicy Równoległej wyjechał samochód marki Fiat (prowadzony przez jakiegoś wymocza, który nawet nie przeprosił za zniszczenie mi auta) powodując kolizję. Finał był szybki: dla niego pińcet, dla mnie gablota zastępcza i najpewniej złomowanie.

Uprzedzam wszelkie komentarze o tym, że 'jak mogłem go nie widzieć?' uprzedzam, że kamera ma szerszy kąt 'widzenia', do tego jest jeszcze słupek i pojazd z mojej prawej, który chce skręcić na warunkowym, więc moja uwaga na nim się skupiła.






Anonimowyja

2018-04-23, 19:35
Err501 napisał/a:

Wina fiata bezsprzeczna...ale Twoja też jest spora...uliczne latarnie są co 50m...a Ty pokonujesz dystans między nimi w czasie poniżej 2 sekund...25m/s to jakieś 90km/h więc koleżko leciałeś po mieście ponad 100km/h, Twoje szczęście, że "pały" były w "lodówce" i pewnie nie mieli suszarki.
P.S. Czemu na profilu masz ustawione, że jesteś kobietą a piszesz "wrzuciłem", "mogłem" - sugerując, że jesteś facetem.


Autor nagrania pokonuje 180m w ciągu 10s co daje +-65km/h. No po prostu pirat drogowy.
Jak zawsze, każdy za monitorem by się zachował lepiej, uniknął kolizji i jeszcze naklepał osobę która wymusiła pierwszeństwo. Co więcej, sam nigdy nie popełnia wykroczeń i jest wzorem dla innych do naśladowania.

Justynka99

2018-04-23, 20:48
Nie było żadnych szans tego wybronić, nawet przy świetnych umiejętnościach. Przez dłuższy czas można było podejrzewać, że to auto będzie skręcać w prawo tak, jak pozostali. W momencie, gdy już wiadomo, że pojechało prosto jest już po prostu za blisko.

Aleo

2018-04-23, 21:35
Przypominam że dojeżdżając do skrzyżowania należy zachować szczególną ostrożność.

SanicHegehog

2018-04-23, 22:51
Aleo napisał/a:

Przypominam że dojeżdżając do skrzyżowania należy zachować szczególną ostrożność.


Gdyby każdy zawsze, dojeżdżając do krzyżówki i mając zielone, zwalniał do tempa żółwia, chcąc się upewnić czy jakiś zjeb nie wjedzie na czerwonym i w niego nie uderzy, to sparaliżowałoby ruch w całym kraju. Brawo. Po to są światła, żeby z nich korzystać.

tarcer123

2018-04-24, 11:23
To ja doleje oliwy do ognia i napiszę że wychodziłem cało z podobnych i gorszych opresji. Może dlatego że jeżdżę zawodowo i mam bardzo duże doświadczenie.

Moja zasada: myśl za innych i spodziewaj się wszystkiego.

Od czegoś jest też zapis żeby zachować szczególną ostrożność na skrzyżowaniach. Nawet jeżeli ma się pierwszeństwo.

Fakt że tutaj sytuacja ciężka. WYdaje mi się że nagrywający jechał koło 70 ale to moze być wina kamnerki. Nie mniej jebnąl i tyle w temacie.

dashadow

2018-04-24, 16:55
SanicHegehog napisał/a:


Gdyby każdy zawsze, dojeżdżając do krzyżówki i mając zielone, zwalniał do tempa żółwia, chcąc się upewnić czy jakiś zjeb nie wjedzie na czerwonym i w niego nie uderzy, to sparaliżowałoby ruch w całym kraju. Brawo. Po to są światła, żeby z nich korzystać.



mowa jest o szczególnej ostrożności
sparaliżowany kraj, śmieszne

SanicHegehog

2018-04-24, 18:10
Cytat:

mowa jest o szczególnej ostrożności


Zatem zdefiniuj co to dokładnie oznacza, bo pojęcie jest wybitnie mgliste.

tarcer123

2018-04-24, 21:54
SanicHegehog napisał/a:


Zatem zdefiniuj co to dokładnie oznacza, bo pojęcie jest wybitnie mgliste.



Ze masz zdjac te j***ne klapy po bokach oczu i brac pod uwage ze ktos moze wymusic i byc do tego przygotowany.

Tymczasem wielu januszy zapie**ala bez grama pomyslunku bo maja poerwszenstwo albo zielone swiatlo.