18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Na czerwonym wjechanie powoduje zaje... uderzenie

an...........se • 2018-04-22, 22:12
Cześć Sadole!

Jakiś czas temu wrzuciłem film, który spotkał się z ciepłym przyjęciem, zatem raczę Was kolejnym własnym materiałem.
Po tamtym zdarzeniu (sarna) udało się zrobić reanimację, ale teraz już się to chyba nie kalkuluje.

Krótki opis:

Jechałem z partnerką (zdjęcia cycków nie będzie) ulicą Niepodległości w Częstochowie. Z nieznanych przyczyn z ulicy Równoległej wyjechał samochód marki Fiat (prowadzony przez jakiegoś wymocza, który nawet nie przeprosił za zniszczenie mi auta) powodując kolizję. Finał był szybki: dla niego pińcet, dla mnie gablota zastępcza i najpewniej złomowanie.

Uprzedzam wszelkie komentarze o tym, że 'jak mogłem go nie widzieć?' uprzedzam, że kamera ma szerszy kąt 'widzenia', do tego jest jeszcze słupek i pojazd z mojej prawej, który chce skręcić na warunkowym, więc moja uwaga na nim się skupiła.






Wiewór

2018-04-23, 13:51
analstaircase napisał/a:


Jechałem z partnerką


Jakbyś jechał nowym Mercedesem z salonu to by była przyjaciółka albo partnerka.
Jechałeś starym Fiatem Punto więc to konkubina.

~Velture

2018-04-23, 14:03
Cytat:

Jechałeś starym Fiatem Punto


Kolejny co do okulisty musi iść...

Przecież to punto na czerwonym mu wyj***ło gonga... :homer:

Wiewór

2018-04-23, 14:05
@up rzeczywiście.

Err501

2018-04-23, 15:11
Wina fiata bezsprzeczna...ale Twoja też jest spora...uliczne latarnie są co 50m...a Ty pokonujesz dystans między nimi w czasie poniżej 2 sekund...25m/s to jakieś 90km/h więc koleżko leciałeś po mieście ponad 100km/h, Twoje szczęście, że "pały" były w "lodówce" i pewnie nie mieli suszarki.
P.S. Czemu na profilu masz ustawione, że jesteś kobietą a piszesz "wrzuciłem", "mogłem" - sugerując, że jesteś facetem.

PanAndrzej666

2018-04-23, 15:37
dobrze ,że miałeś policje na miejscu :)

Ja...........ro

2018-04-23, 15:46
Err501 napisał/a:

Wina fiata bezsprzeczna...ale Twoja też jest spora...uliczne latarnie są co 50m...a Ty pokonujesz dystans między nimi w czasie poniżej 2 sekund...25m/s to jakieś 90km/h więc koleżko leciałeś po mieście ponad 100km/h, Twoje szczęście, że "pały" były w "lodówce" i pewnie nie mieli suszarki.
P.S. Czemu na profilu masz ustawione, że jesteś kobietą a piszesz "wrzuciłem", "mogłem" - sugerując, że jesteś facetem.



super, ze nauczyles sie nowych wzorow w szkole o ruchu jednostajnym prostoliniowym, ale teraz wez jeszcze raz do reki ksiazke od fizyki i pie**olnij sie nia w leb.
Uwazasz, ze podczas niekontrolowanego hamowania (ktore rozpoczelo sie setne sekundy przed kolizja, mozna rzec, dopiero w trakcie kolizji) przy predkosci ~100km/h odleglosc od zderzenia do calkowitego zatrzymania pojazdu na serio wynosilaby mniej niz 5m jak to ma miejsce na filmie?
Lecąc "stówe" jak twierdzisz gosciu przelecialby przez ten kraweznik i zatrzymal bokem na slupie albo owinal dookola drzewa 15metrow dalej, nie przed pasami dla pieszych, a meterial ogladalibysmy na hardzie, nie tu.
Na moje oko zatrzymal auto 4-5 metrow od miejsca kolizji bo jechal przepisowo.

GeoXL

2018-04-23, 16:20
- k***A j***nA MAĆ!
- dokładnie :mrgreen:

Widać, że dla dziewczyny to chleb powszedni

aleextra

2018-04-23, 16:40
Daj znać, autko ma szkodę całkowitą? Bo w sumie wygląda na niewielkie uszkodzenia zewnętrzne, ale co pod maską to już inna historia.

Err501

2018-04-23, 17:01
Jaczuro napisał/a:



super, ze nauczyles sie nowych wzorow w szkole o ruchu jednostajnym prostoliniowym, ale teraz wez jeszcze raz do reki ksiazke od fizyki i pie**olnij sie nia w leb.
Uwazasz, ze podczas niekontrolowanego hamowania (ktore rozpoczelo sie setne sekundy przed kolizja, mozna rzec, dopiero w trakcie kolizji) przy predkosci ~100km/h odleglosc od zderzenia do calkowitego zatrzymania pojazdu na serio wynosilaby mniej niz 5m jak to ma miejsce na filmie?
Lecąc "stówe" jak twierdzisz gosciu przelecialby przez ten kraweznik i zatrzymal bokem na slupie albo owinal dookola drzewa 15metrow dalej, nie przed pasami dla pieszych, a meterial ogladalibysmy na hardzie, nie tu.
Na moje oko zatrzymal auto 4-5 metrow od miejsca kolizji bo jechal przepisowo.



Dlatego mamy tyle wypadków w tym kraju...gość jedzie po mieście więcej jak 100km/h (dlatego nie zauważył tego fiata i nie zareagował, przy 50 dałby radę nawet stary dziadek w kapelutku), a drugi mózg pisze, że jechał przepisowo bo zatrzymał się po paru metrach w wypadku...jakby wjechał w betonową ścianę i zatrzymał się na miejscu znaczyłoby, że stał w miejscu, w sensie, że parkował? Jakby się od tej ściany odbił to co, znaczyłoby że zbliżał się do wypadku cofając? Pożyczę Ci książki od fizyki...chcesz? Prawko możesz odnieść do najbliższego starostwa lub wydziału komunikacji. Swoją drogą trochę km za kółkiem już przejechałem... i ściemniać w ten sposób możesz mamie - na pierwszy rzut oka widać, że to nie jest 50km/h i nie jest to 70km/h....

Mortifervs

2018-04-23, 17:01
Jak geometria nienaruszona to chyba nie ma sensu kasować. No chyba że Taniej kupić nowe, niż to naprawiać. =)

Lizodup

2018-04-23, 17:17
SQT

niesamowite
jak do tego doszłeś?

SanicHegehog

2018-04-23, 17:25
Err501 napisał/a:

Dlatego mamy tyle wypadków w tym kraju...gość jedzie po mieście więcej jak 100km/h (dlatego nie zauważył tego fiata i nie zareagował, przy 50 dałby radę nawet stary dziadek w kapelutku), a drugi mózg pisze, że jechał przepisowo bo zatrzymał się po paru metrach w wypadku...jakby wjechał w betonową ścianę i zatrzymał się na miejscu znaczyłoby, że stał w miejscu, w sensie, że parkował? Jakby się od tej ściany odbił to co, znaczyłoby że zbliżał się do wypadku cofając? Pożyczę Ci książki od fizyki...chcesz? Prawko możesz odnieść do najbliższego starostwa lub wydziału komunikacji. Swoją drogą trochę km za kółkiem już przejechałem... i ściemniać w ten sposób możesz mamie - na pierwszy rzut oka widać, że to nie jest 50km/h i nie jest to 70km/h....



Powiedz, że bezczelnie trollujesz, bo nie chce mi się wierzyć, że można być aż takim idiotą. Choćby te skrzyżowanie miało 20m szerokości, a facet do zera wyhamował na 10 metrach, to chciałbym zobaczyć technologię, która pozwala wyhamować z tej wyciągniętej z dupy "stówy" na dziesięciu metrach. Kupiłbym patent i sprzedawał za biliony firmom robiącym heble.

Latarnie są stawiane co 30-35 metrów, a odczucie, że odległość między nimi jest większa, wynika z niskiej długości ogniskowej obiektywu kamery. Więc tak, weź tę książkę z fizyki, otwórz na dziale "optyka" i tłucz się nią w łeb tak długo, aż pojmiesz lub się zutylizujesz.

Szparas

2018-04-23, 18:07
@Err501 jaka stówa? Gdzie ty się takich wyników naliczyłeś? Facet jechał około 60 km/h. Wciąż przekraczał, ale nie jakoś strasznie.

Xennon

2018-04-23, 19:02
Dziewczyna się nie wydzierała, bo miała smoczek w buzi.

QQłka

2018-04-23, 19:12
Piwo za materiał własny, dziwne że auto nie dachowało.