18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Na bombę.

de_Sade • 2019-05-15, 22:30
Czyżby powrót choroby wściekłych krów???


muraaas

2019-05-16, 12:10
jbone napisał/a:

-zabiłem kilka tysięcy takich sztuk w Prudniku .później odpuściłem bo za mało płacili.



Ty chory zwyrolu. Dziękuję w imieniu wszystkich którzy lubią opie**olić karkówę na grilu...

Alonso

2019-05-16, 14:40
Rzeźnia, gdzie zamiast elektrycznie ogłuszać topią zwierzęta.
Jak dla mnie bomba.

daviden

2019-05-16, 14:44
Smokw napisał/a:

W jakim świecie Ty żyjesz? W Polsce inspektorki sanitarne biegają po sklepach i salonach kosmetycznych. Sam byłem świadkiem jak przez dwa tygodnie zajmowali się tym że linia kafelek w ubikacji była o 20 centymetrów za nisko, a zakład nie miał nic do czynienia ze "spożywką".



W każdej ubojni jest kilku do kilkunastu lekarzy weterynarii z państwowej inspekcji weterynaryjnej a nie jakieś inspektorki sanitarne.

dunio90

2019-05-16, 16:01
Co k***a kraj to inny sposób na to wygląda. W Irlandii strzelają w cymbał i wiszącej za kopyto na linii, podrzynają gardło. Prosto i szybko. Ale z tym olejem to jakaś podejrzana sprawa. Może jeśli się skóruje ręcznie, jest łatwiej. A jeśli nawijają skórę na bęben to już bez różnicy.

Karboksylator

2019-05-16, 17:13
daviden napisał/a:

W każdej ubojni jest kilku do kilkunastu lekarzy weterynarii z państwowej inspekcji weterynaryjnej a nie jakieś inspektorki sanitarne.



chyba Cię pogięło :)

dziobak90

2019-05-16, 21:08
up

W jakim Prudniku k***a? tutaj ubojni nie ma, idź trolluj gdzie indziej. A tak na serio to basen ze środkiem dezynfekcyjnym, żeby bydło nie roznosiło drobnoustrojów pomiędzy budynkami.

jasiek.kulaga

2019-05-16, 21:20
jbone napisał/a:

blaszana podłoga jest pod prądem,za nią jest basen z gorącym olejem-zwierzę ma się zanurzyć całe by później łatwiej je było oskórować-ciężko się zdejmuje skórę z wołowiny-zabiłem kilka tysięcy takich sztuk w Prudniku .później odpuściłem bo za mało płacili.



Kuba?

Seavitia

2019-05-17, 21:35
jbone napisał/a:

blaszana podłoga jest pod prądem,za nią jest basen z gorącym olejem-zwierzę ma się zanurzyć całe by później łatwiej je było oskórować-ciężko się zdejmuje skórę z wołowiny-zabiłem kilka tysięcy takich sztuk w Prudniku .później odpuściłem bo za mało płacili.




Bzdura do kwadratu. Wrzucenie zwierzecia na zywca do goracego oleju, albo wrzatku sprawiloby, że skóre trzebaby odkrajac kawałeczek po kawałeczki, ze wzgledu na to, ze wszelkie tkanki by MOCNO stwardnialy. Na surowo wystarczy ponacinac tkanke podskorna tam, gdzie faktycznie trzyma ona skore i po prostu sciagnac.

Do tego straty w ilości i jakości mięsa byłyby horrendalne. Jedna z ppodstawowych zasad uboju jest to, że zwierze musi zostac wykrwawione - inaczej szybciutko zacznie sie procez rozkladu. Dlatego tez zwierzeta sa zabijane przez pderzniecie gardla. Dodatkowo przed zarznieciem zwierze jest tez ogluszane. W przypadku duzych zwierzat - krowy, swinie, czy rowniez owce, odbywa sie to za pomoca tzw. pistoletu iglicowego - metalowy bolec wbijany w mózg. Zwierze jest po tym praktycznie martwe, tyle, ze cialo jeszcze do konca o tym nie wie - wiec serce jeszcze bije. A ze jest to uszkodzenie mozgu - to moze sie jeszcze dosc dlugo ruszac