18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Myśl samodzielnie

Dupa_Zza_Krzaka • 2014-01-25, 14:41
Czy tylko mnie ten film przypomina współczesne media, mówiąca nam jak mamy myśleć?



Ukradzione z wykopu, który ukradł z jewtuba

wiesiors4

2014-01-25, 14:46
Większość ludzi i tak wierzy w każde słowo gadającego pudełka, gnijąc przed ekranem jak ziemniaki w piwnicy. A jak się nie zgadzasz w tym co mówią w TV, lub wiesz coś o czym kolorowe pudełko nie mówi to jesteś zacofany spiskowiec!

As...........ds

2014-01-25, 15:02
Pan Freeman się przypomina.


stery_srh

2014-01-25, 18:27
TempT napisał/a:

Czy tylko mnie ten film przypomina współczesne media, mówiąca nam jak mamy myśleć?...


Ja widzę analogię do obecnych rządów (nie tylko w naszym kraju) - media to tylko narzędzie w ich rękach.
Dyrektora szkoły można porównać do rządów - one decydują jak masz myśleć i w co wierzyć. Nauczyciel symbolizuje media, to właśnie one ciągle powtarzają jak masz myśleć i w co wierzyć, pokazują też w reportażach "nietolerancyjnych wrogów postępu". A tych trzech starszych uczniów, prymusów, można porównać do wszelkich służb wewnętrznych i porządkowych.
Tymi uczniami z klasy jesteśmy my - społeczeństwo... Pamiętajmy, że to oni wszyscy są dla nas, a nie odwrotnie. I nas jest więcej.

wubepe

2014-01-25, 18:47
k***a wszystko są w stanie nam wcisnąć. Dosłownie wszystko. Już człowiek nie wie co jest białe, a co czarne. Dezinformacja totalna. Udało się im (komu to nie wiem) zawładnąć naszymi umysłami...

czarnyblack

2014-01-25, 18:48
Nie ogladam telewizji, tego filmu tez nie obejrze, taki ze mnie buntownik.

pi...........ja

2014-01-25, 18:49
-Myśl samodzielnie gimbusie/lewaku/swastykowski łysolu/polityku państwa członkowskiego ZSRE!
-yyy...co?

Jest zapotrzebowanie społeczne, to są media nakazujące.

karinawaw

2014-01-25, 19:26
To ile w końcu jest te 2 + 2 ?

Qbas

2014-01-25, 19:33
Jeden z lepszych krótkometrażowych filmów jakie widziałem. System działa za pomocą mediów, przemocy i strachu. Jedno dziecko sprzeciwiło się mediom, bo wiedziało że to nieprawda. Zastraszanie nie pomogło więc system użył przemocy. Na resztę dzieci podziałał strach i jedno myśleli, ale drugie okazywali żeby uchronić życie. Nikt nie wstał oprócz dziecka

Z chęcią zobaczyłbym alternatywę, w której nie jedno dziecko, a cała klasa sprzeciwia się systemowi. Wtedy nawet przemoc by nie wystarczyła. Przewaga w liczebności : )

Dupa_Zza_Krzaka

2014-01-25, 19:38
karinawaw napisał/a:

To ile w końcu jest te 2 + 2 ?



5

Sadijan

2014-01-25, 20:07
Tak działa religia.

Prawdziwa nauka zawsze pozwala dojść do prawdy.


Piwo dla twórców filmu - świetna alegoria.

NieWiemZeWiem

2014-01-25, 20:11
To pokazuje działanie rządów za pomocą mediów które zazwyczaj w zarządzie mają lewaków. Dodatkowo film pokazuje logikę lewaków. Mówisz im 2+2=4 a oni że 5. Potem krzyczą że jesteś faszystą i biorą ludzi któzy nie wiem jakims cudem mają prof. na początku imienia i mówią tobie, że się mylisz ale jak ty znajdzie inż. prof. zwyczajnego na początku imienia to powiedzą, że go przekupiłeś

Raziel91

2014-01-25, 20:42
Nie wiecie co się stało z Mr Freemanem ? Ostatni filmik opublikował ponad rok temu

habumbabum

2014-01-25, 20:43
piękne nawiązanie do Orwella.

quark

2014-01-25, 20:49