18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

adi_k0 • 2013-05-02, 23:16
Witam wszystkich.

Przedstawiam Wam mały fotoreportaż z dzisiejszej wycieczki do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Jest trochę zdjęć, także jak się komuś nie chce oglądać to niech przewinie dalej.

A więc proszę:

Najpierw samoloty i parę helikopterów

























































Silniki











Oraz kilka innych zdjęć

















ne...........fi

2013-05-02, 23:29
To niezwykle interesujące, dobrze sobie porównać takie osiągalne prędkości i zasięg. Przelecieć Polskę w pół godziny to coś. (zakładając utrzymanie średniej maksymalnych prędkości)

kosmaty69

2013-05-03, 00:56
Może uda mi się tam studiować :)

R41NM4N

2013-05-03, 12:10
Fajna miejscówa na weekendowy wypad. Trzeba będzie się wybrać :D

Fugo

2013-05-03, 15:40
Jak byłem mały to niektóre z tych samolotów widziałem podczas wycieczek na żywo potem modelarstwo było moim hobby Piwko leci.

Brzydkii

2013-05-03, 16:59
Byłem, widziałem. Maszyny będące na zdj są ładnie pomalowane i stanowią około 1/4 wystawy. Reszta to złom który z roku na rok się co raz to bardziej rozpada. Ogólnie jeśli mam być szczery to bardziej zaciekawiła mnie ekspozycja w budynku aniżeli ta nieodrestaurowana kupa blachy bo inaczej tego nazwać nie można. Dobrze pokazuje to 4 zdj od dołu. Te maszyny są w takim stanie, że w kilku odpadły skrzydła...

Pi...........ku

2013-05-03, 18:50
@kosmaty69
Jeśli masz plecy to tak. Chyba że mówisz o cywilnych studiach ( w co wątpię)

Mama mówiła mi że w latach 80 duzo ciapaków uczyło się latac w dbn. Być może latali w/w eksponatami ^^

Gu...........99

2013-05-03, 20:27
WSOSP - piękne czasy. Piwko!

bloodwar

2013-05-03, 20:53
Najbardziej chyba boli, że odrestaurowanie do poziomu "żeby ładnie wyglądał na ekspozycji" (bo o "żeby latał" nie ma chyba mowy) to jest koszt ledwo kilku tysięcy zł - wypisakowac, podkład, farba i już, ale muzeum wygodniej jest sprawiać wrażenie, że koszt jest kilkanaście razy większy i żebrać o dotacje rok w rok niż coś zrobić. Wystarczyłoby wywalić kilka osób z administracji muzeum, zwolnić parę ciepłych stołków i już znalazłaby się kasa na eksponaty, bo to przeciez eksponaty są w muzeach najważniejsze a nie obsługa administracyjna i dyrektorowie!

ju...........nx

2013-05-03, 23:23
Byłem tam po slubowaniu kolegi (nie w WSOSP, w liceum się uczy). Ciekawa miejscówka. Jest tam w kącie jeszcze ta wyrzutnia rakiet plot ?

Psycholciu

2013-05-04, 22:57
aż sie łezka w oku kreci, ze taka kiedyś potężna jednak bron dzisiaj jest bezbronną kupą złomu, ale jak widze te migi i su to jakbym widzial propagandowe filmiki o dumie wojsk korei pln a i tak w ogole tam jest taki samolot mig 23 i nie wyglada wam on podobnie do f14 tomcat? to juz pytanie do znawcow tematu

karrbon

2013-05-04, 23:27
Byłem w Dęblinie jako dzieciak na koloniach w jednostce. Większość z tych samolotów pamiętam, co więcej, one były wcześniej ustawione niedaleko płyty postojowej i nie były tak łatwo dostępne dla chętnych ich ujrzenia. Fajnie że je przenieśli niedaleko pomnika, jest się czym chwalić :)

phaudi

2013-05-08, 23:19
karrbon napisał/a:

Byłem w Dęblinie jako dzieciak na koloniach w jednostce. Większość z tych samolotów pamiętam, co więcej, one były wcześniej ustawione niedaleko płyty postojowej i nie były tak łatwo dostępne dla chętnych ich ujrzenia. Fajnie że je przenieśli niedaleko pomnika, jest się czym chwalić :)


Owszem, część stała przy płycie postojowej, na wysokości hangaru z antkami (an2), jednak część została albo zakupiona przez urząd miasta, albo wypożyczona ( co widać na niektórych zdjęciach).
A dla autora piwo, za pokazanie że moje miasto nie jest taką zapadłą dziurą.
PS: Nigdy nie jedźcie nadwiślanką. Droga dziurawa jak sk-sk-skurczybyk.

sandryk

2013-05-27, 21:46
Moje pierwsze piwo poleciało na bardzo fajny post :mrgreen: