18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Możliwości zobaczenia zwłok i sekcji

McNugget • 2018-04-17, 20:05
Cześć, ciekawi mnie czy macie porady dot. tego, gdzie i jak mogłabym zobaczyć zwłoki, a najlepiej sekcję. Jest koło mojego wydziału (ja ze zwierzęcego kierunku ;) ) prosektorium uniwersytetu medycznego, jednak jako jedyny budyek otoczone zostało płotem nie do sforsowania - naprzeciw nie ma możliwości wejścia i obserwacji z okna. Znajomych lekarzy nie mam na tyle bliskich, znajoma na chemii i toksykologii sądowej nie ma mnie jak wkręcić (ale i tak jest bardzo pomocna). Odpowiedni kurs kosztuje 11 tys., a taką kwotą póki co nie dysponuję. Przegapiłam też zaginięcie kolegi (utopił się), a został znaleziony w baaardzo dogodnym miejscu :-| (prawdopodobnie on, jeszcze nie wiadomo)

Sekcje zwierząt robiłam sama, zbieram różne części ich ciał, jednak człowiek to nie to samo. Znajoma z pogotowia twierdzi, że w sumie nic ciekawszego, tylko śmierdzi bardziej. Jakieś porady? (mam nadzieję, że dobry dział - "inne medyczne")

Ah, czy na takie kursy wymagają zaświadczenia o odpowiednim stanie psychicznym? Chodzę do psychiatry+neurolog od prawie 6 lat (czyli jak dobrze wyliczycie z wieku podanego obok od gimbazy), ale sobie prawie nigdy nie zagrażałam.

dam1pl

2018-04-17, 20:13
Sama sie rozetnij i pooglądaj... Skoro zbierasz szczątki ciał zwierząt to znaczy, że jesteś lekko jebnięta. Na szczęście i tak Ci nie wpuszczą, bo musiałaby by Cie obowiązywać tajemnica lekarska, a jako, że na szczęście jesteś na wterynarii to nie obowiązuje. Ja prdl co za dauny po tej ziemi chodzą

McNugget

2018-04-17, 20:18
"to znaczy, że jesteś lekko jebnięta" twoje uwaga byłaby może zaskakująca, gdyby nie fakt, że jesteśmy na portalu, gdzie ludzie wstawiają sranie sobie do buzi czy zbiorowe gwałty (to już chyba wyleciało, z tego co widziałam), a ja z różnych przyczyn od dawna jestem pod obserwacją lekarską. Szukam odpowiedzi na pytanie, a nie umoralniania.

Mors_Nigra

2018-04-17, 20:18
@dam1pl tak czytam twój post i taka sama mnie refleksja nachodzi jak Ciebie. Nie mierz wszystkich swoją miarą. Dla niektórych sam jeześ zjebem zasługującym na kulę w potylicę tylko dla tego, ze w ogole wchodzisz na harda. Zreszta mniejsza o to. @McNugget podoba mi się twój tok myślenia! Spoko babka z Ciebie :)

xarmario

2018-04-17, 20:20
pokaż cycki wariatko to zobaczymy co się da zrobić :D

Janiak1771

2018-04-17, 20:22
Właśnie siebie coś uświadomiłem.
Muszę zadzwonić do mamy że znalazłem jej idealną synową.

McNugget

2018-04-17, 20:23
Mors_Nigra, dla niektórych zjebem są ci, którzy zajmują się końmi, bo "śmierdzą", "gryzą" i "są brzydkie", albo ptakami "bo srają", "hałasują" i "są brzydkie". Nie wspominając o tych, którzy na wspomnianą chemię i toksykologię czy na kryminologię się wybierają - jak ktoś robi to samo, ale jest na liście studentów to już gra? To wszystko jest kwestia względna, po niektórych po prostu widać, że ich w domu kultury i tolerancji (o akceptacji nie mówię) nie nauczyli ;)

dam1pl

2018-04-17, 20:25
@mccostam Aha. Co innego oglądać takie filmiki, a co innego chcieć brać w nich udział. Tekst, że żałujesz iż przegapiłaś sytuacje gdy Twoj kolega sie utopił samo w sobie świadczy, że powinnaś być izolowana. Btw dałem Ci spoko radę: sama sie rozetnij. Uf dobrze, że Cie nie wpuszczą na żadną skecje. Mimo to i tak dam Ci rade. Idź na cmentarz i daj grabarzowi flache to może załątwi Ci np czaszkę (tak robili niektorzy zeby miec sie z czego anaty uczyc) wygotujesz z miesa i masz eksponat do kolekcji

@mors Nie bez powodu prosektoria są aż tak chronione. Studiuje na uczelni medycznej no i zdarzały się próby kradzieży zwłok przez róznych popie**oleńców w różnych celach.

McNugget

2018-04-17, 20:31
Mam nadzieję, że twoją specjalizacją nie będzie psychiatria, bo stosowanie jej jako represja to tak troszkę nie te czasy. Uwierz, gdyby trzeba było mnie izolować, to już dawno ktoś by to zrobił.

Specjaliści od tych spraw też są twoim zdaniem jebnięci, bo chcą uczestniczyć? Czy to dwójmyslenie, studencie uczelni medycznej? Nie wierzę, by każdy pracujący w branży kierował się brakiem możliwości innego kształcenia.

No i liczę na jakieś ciekawe odpowiedzi, to co ty piszesz słyszę od dzieciaka od rówieśników (m.in. przez któych w ogóle znalazłam się u jakichkolwiek specjalistów - małe sk***ole), więc efektu daje tyle, co krakanie wron.

dam1pl

2018-04-17, 20:33
@mccostam Oj zdziwiłabys sie. Psychiatryki w Polsce to mega ubogie placówki. Wypuszczają pacjentów jak popadnie.

Co innego robić coś, bo to twoja praca a co innego robic cos bo k***a tak i ch*j. Dobra sp***alam z tego tematu, nie bede gadal z debilami. A co do tej historii z cmentarzem: to twoja jedyna szansa, nikt nie wpusci kogos kto jest pod opieka psychiatry do zwlok ludzkich

McNugget

2018-04-17, 20:38
Przez całe życie oglądało mnie minimum 12 specjalistów (nie tylko psychiatrów), część z doświadczeniami szpitalnymi, wiec musisz mi uwierzyć na słowo :-> (z wyjątkiem jednego o bardzo dobrych/dobrych opiniach)

dam1pl

2018-04-17, 20:41
@up no masz sie czym k***a chwalic. Dobra ostatni posta nara

tips6

2018-04-17, 20:42
Jeśli chodzi o same zwłoki to może praktyki w zakładzie pogrzebowym?

McNugget

2018-04-17, 20:46
Brzmi to bardziej realnie. Czy wymagają tam jakiegoś zaświadczenia innego, niż niekaralność? Problemem jest to, że w ofertach często wymagają bycia płci męskiej i prawa jazdy, a ani jednego ani drugiego nie wykazuję.

Cytat:

Dobra ostatni posta nara


A jednak spokojne i grzeczne odpowiadanie hejterom jest najlepszą taktyką :)

Mors_Nigra

2018-04-17, 20:50
@McNugget dla jego ciasnego umysłu jest to nie do pojęcia, że można się interesować śmiercią i nie być pojebem, z dupy jakieś pseudo argumenty wyciąga właściwie nie wiadomo po co. Jak dla mnie to jego powinni izolować. Izolować z dala od tego forum. Tak, oczywiście patologów nie fascynuje to co robią, to tylko praca, bo każdy normalny człowiek który się tym nie interesuje mysli sobie, wiem, zostanę patologiem będę grzebał trupom w bebechach. To kolejny najświętszy z najświetniejszych który upodobał sobie grzebanie w cudzym życiu bo coś mu nie pasi. Doprawdy żałosne. W sumie to mogłem to napisać lepiej, ale szkoda nawet się specjalnie wysilać na takich jak on.