18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Możliwości zobaczenia zwłok i sekcji

McNugget • 2018-04-17, 20:05
Cześć, ciekawi mnie czy macie porady dot. tego, gdzie i jak mogłabym zobaczyć zwłoki, a najlepiej sekcję. Jest koło mojego wydziału (ja ze zwierzęcego kierunku ;) ) prosektorium uniwersytetu medycznego, jednak jako jedyny budyek otoczone zostało płotem nie do sforsowania - naprzeciw nie ma możliwości wejścia i obserwacji z okna. Znajomych lekarzy nie mam na tyle bliskich, znajoma na chemii i toksykologii sądowej nie ma mnie jak wkręcić (ale i tak jest bardzo pomocna). Odpowiedni kurs kosztuje 11 tys., a taką kwotą póki co nie dysponuję. Przegapiłam też zaginięcie kolegi (utopił się), a został znaleziony w baaardzo dogodnym miejscu :-| (prawdopodobnie on, jeszcze nie wiadomo)

Sekcje zwierząt robiłam sama, zbieram różne części ich ciał, jednak człowiek to nie to samo. Znajoma z pogotowia twierdzi, że w sumie nic ciekawszego, tylko śmierdzi bardziej. Jakieś porady? (mam nadzieję, że dobry dział - "inne medyczne")

Ah, czy na takie kursy wymagają zaświadczenia o odpowiednim stanie psychicznym? Chodzę do psychiatry+neurolog od prawie 6 lat (czyli jak dobrze wyliczycie z wieku podanego obok od gimbazy), ale sobie prawie nigdy nie zagrażałam.

~PowerBoBass

2018-04-19, 23:11
McNugget napisał/a:

Nie użalam, przynajmniej publicznie ;)



No jednak nie pytana opowiadasz o tym, że jesteś pod opieką psychiatrów od dawna, więc albo się chwalisz albo się żalisz. W obu przypadkach - :idzwch*j:

sa...........os

2018-06-20, 01:33
Poleciłbym Ci inicjatywy pokroju Human Body Exhibition bądź Body Worlds Vital. Mistyczne doświadczenie dla każdego zafascynowanego śmiercią i budową ludzkiego ciała. Szczegóły znajdziesz na sieci.
Ewentualnie jakbyś kiedyś była w Berlinie, odwiedź wystawę Gunthera von Hagensa w Menschen Museum.