18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Może frytki do tego?

~Angel • 2020-10-08, 19:16


Niestety frytek nie będzie :lol:

zubek25

2020-10-09, 00:20
pie**ole zeby jeden sie zawiesil a tu dwa kacapy stoja patrza az sie ognisko rozpali a tamten to doj***l do pieca :-D

Liton

2020-10-09, 00:20
WishMe napisał/a:

Pamiętaj chemiku młody wlewaj zawsze olej do wody... nigdy na odwrót



Kwas do wody.

A olej z wodą możesz sobie mieszać do woli - dostaniesz mleko..

Seligos

2020-10-09, 01:34
Dlatego obecnie każdemu nowemu, młodemu kucharzowi mówię na dzień dobry : nie wbijaj sobie noża w żadną część ciała, nie wkładaj rąk do gorącego oleju, jak olej zacznie się palić to wykasuj sobie z głowy słowo "woda", używaj mózgu - w każdej dziedzinie życia.

polakwrocek

2020-10-09, 02:11
octave25 napisał/a:

No to się pochwaliłaś wiedza. Do gaszenia oleju służy koc przeciwpożarowy.
Tu masz:



Tzn można gaśnicą dookoła psikać , byle nie pie**olnąć strumieniem w olej bo rozbryzgi eksplodują.

bakus1233

2020-10-09, 02:25
octave25 napisał/a:

No to się pochwaliłaś wiedza. Do gaszenia oleju służy koc przeciwpożarowy.
Tu masz:



Tylko szukanie szmaty, moczenie jej w wodzie i później dokładne wykręcenie z wody zajmuje cenny czas. Myślisz, że takie pomieszczenie wyposażyli w gaśnice, które się do tego nie nadają? Przecież w tym pomieszczeniu największe ryzyko pożaru wynika właśnie z takich sytuacji jak na filmie.

silwerbalk

2020-10-09, 02:34
I włanśie dla tego murzyni nie są od myślenia..... Od myślenia jest biały a murzyn ma wykonywać polecenia białego dla własnego dobra..... Ogólnie to widać jakie jednostki pracują w MC donaldzie czy KFC.... Przez 10 sec patrzą jak olej się jara

Karboksylator

2020-10-09, 06:33
jak tylko gość się zastanawiał nad ogniem, to od razu wiedziałem co odjebie.

Tryper

2020-10-09, 08:17
zwierzak30 napisał/a:

Aż mi się przypomniało zdarzenie z Bury St. Edmunds,gdzie onegdaj pracowałem.
Powód pożaru ten sam.Gość opróżnił fraja ale nie zgasił palnika.
Zgadnijcie czym gość jeździł?
Zawieszenie pełna hydraulika,nagłośnienie 2500W na stronę.Maska dzielona w połowie,otwierana Hydraulicznie na siłownikach.
Tak,znałem go. Stan umysłu jaki nasuwa mi się na myśl o nim.
Pacjent.



ch*j nas to.

chico35

2020-10-09, 20:56
dziwne że ansul nie odpalił

PixLord

2020-10-10, 02:41
octave25 napisał/a:

No to się pochwaliłaś wiedza. Do gaszenia oleju służy koc przeciwpożarowy.
Tu masz:



Gaśnica chemiczna służy do gaszenia olejów (kategoria pożarowa "F".

Można też ewentualnie pianką lub proszkiem, ale nie polecam.

eniGGma

2020-10-10, 09:07
Szkoda, że ryja sobie nie podpalił ten osobnik. Ale z drugiej strony już by tam nie pracował ...

baribalu

2020-10-11, 07:27
chico35 napisał/a:

dziwne że ansul nie odpalił



Odpalenie ansula to masz minimum tydzień restaurację zamkniętą, bo mniej więcej tyle czasu zajmuje wysprzątanie całej kuchni. Zapaliły się resztki oleju na grzałkach, z otwartych drzwiczek wnioskuję, że chłopak filtrował olej, ale zapomniał wyłączyć grzałek (aczkolwiek w nowszych konstrukcjach są specjalne pływaki, które z automatu wyłączają grzałki, gdy poziom oleju spadnie poniżej pewnego poziomu - mógł być uj***ny i się zablokował). Najprościej w takiej sytuacji odwrócić ciąg oleju i zalać grzałki olejem, wcześniej je oczywiście wyłączając i odciąć dopływ powietrza, powinny być pod ręką szczelne pokrywy. Wiele razy ratowałem w ten sposób idiotów, bo im się nie chciało czyścić dostatecznie często oleju i nagle w połowie zmiany sobie przypominali o filtrowaniu, przy czym pływak już dawno uwalony resztkami ze smażenia i za chiny ludowe nie chciał się ruszać.