18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Moto sztuczka...

~DMT • 2022-03-08, 07:30
Bisu nie będzie...


baronturbina

2022-03-08, 07:35
On wcale hamulców nie poj***ł. Motorek mu w auchanie składali wykwalifikowani pracownicy i manetki stronami zamienili.

xXx5226

2022-03-08, 07:39
baronturbina napisał/a:

On wcale hamulców nie poj***ł. Motorek mu w auchanie składali wykwalifikowani pracownicy i manetki stronami zamienili.



Jak pęknie Ci tarcza hamulcowa to właśnie tak to wygląda.

Juzwa

2022-03-08, 08:09
Niestety tylko piździk pofrunął pod ciężarówę.

~DMT

2022-03-08, 08:23
Juzwa napisał/a:

Niestety tylko piździk pofrunął pod ciężarówę.



Przy skręconym karku, nie robi to za wielkiej różnicy...

Janusz_k

2022-03-08, 09:57
xXx5226 napisał/a:

Jak pęknie Ci tarcza hamulcowa to właśnie tak to wygląda.


Ale od czego ma pęknąć? zagrzać jej nie zdążył, przez kałużę też nie jechał, więc po prostu pomylił hamulce i od razu się srogo ukarał.


baronturbina

2022-03-08, 13:37
xXx5226 napisał/a:

Jak pęknie Ci tarcza hamulcowa to właśnie tak to wygląda.


Wymieniaj części w komarze częściej, to nic nie będzie pękać ;-)

xXx5226

2022-03-08, 14:41
Janusz_k napisał/a:

Ale od czego ma pęknąć? zagrzać jej nie zdążył, przez kałużę też nie jechał, więc po prostu pomylił hamulce i od razu się srogo ukarał.



Nie da się pomylić hamulca ze sprzęgłem. Jeździsz motocyklem to rozumiesz. A dlaczego pęka ? Tani zamiennik, wada fabryczna. Zbyt duże zużycie tarczy.

baronturbina napisał/a:

Wymieniaj części w komarze częściej, to nic nie będzie pękać



Rodzice wiedzą że masz tu konto ?

Mrocznyzniwiarz

2022-03-08, 16:02
xXx5226 napisał/a:

Jak pęknie Ci tarcza hamulcowa to właśnie tak to wygląda.



Wątpię. Raczej efekt braku ABS bądź wyłączenia tego systemu i walnięcia po heblach do oporu. Widać, że najpierw Moto zaczyna nurkować od hamowania, a dopiero potem staje dęba. Sporty mają hamulce jak brzytwy i mogą coś takiego zrobić gdy są za mocno użyte. Między innymi przed tym też chroni ABS w nowoczesnych motocyklach sportowych, a mistrzowie prostej i cwaniaczki go dezaktywują poprzez wypięcie bezpieczników.

Janusz_k

2022-03-08, 17:57
xXx5226 napisał/a:

Nie da się pomylić hamulca ze sprzęgłem.



Ale ja o tym wiem ;) co nie zmienia faktu że matoł bo trudno go inaczej nazwać hamował przednim a nie tylnym hamulcem. Pytanie dlaczego, czy mu się popie**oliło bo rzadko jeździ, czy może np: chciał poświrować i 'stanąć' na przednim kole.

Odilla

2022-03-08, 18:07
Po prostu za późno się zorientował że jest ostry zakręt, i wcisnął przedni hebel. Dziękuję dobranoc

Mrocznyzniwiarz

2022-03-08, 18:16
Janusz_k napisał/a:

Ale ja o tym wiem co nie zmienia faktu że matoł bo trudno go inaczej nazwać hamował przednim a nie tylnym hamulcem. Pytanie dlaczego, czy mu się popie**oliło bo rzadko jeździ, czy może np: chciał poświrować i 'stanąć' na przednim kole.



Motocykl to nie rower xD hamowanie tylnym hamulcem powoduje poślizgi i jest skrajnie nieefektywne.
Na motocyklu hamuje się przede wszystkim przednim hamulcem! Tylny hamulec to tylko hamulec pomocniczy, służący do stabilizowania tylnego koła przy ostrym hamowaniu.

kocur

2022-03-08, 20:39
i na wosne tego zyczę wszystkim motowaginą. z wyrazami pogardy wielu pionowych progów zwalniających!

vankmn

2022-03-08, 21:15
Mrocznyzniwiarz napisał/a:

Motocykl to nie rower xD hamowanie tylnym hamulcem powoduje poślizgi i jest skrajnie nieefektywne.
Na motocyklu hamuje się przede wszystkim przednim hamulcem! Tylny hamulec to tylko hamulec pomocniczy, służący do stabilizowania tylnego koła przy ostrym hamowaniu.



szkoda odpowiadac gosciowi co nie ma bladego pojecia o tym co pisze.

Oponka

2022-03-08, 23:30
rozpisali się "znafcy" o hamulcach, a wypie**olnięcie motopiździewca zacne. i bisów było tyle, ile naciśnięć "play". szkoda, że best sadolowego happy endu