18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Moto p.... pojeb...

~Velture • 2018-06-13, 10:51
k***a nie wiem czy dać do fotek czy absurdów :shock:

Gość uległ wypadkowi na motocyklu i jego stopa została rozpie**olona konkretnie.

Lekarze powiedzieli, że nie będzie nigdy mógł na niej chodzić i czy zgadza się na amputację.
Nasz pojeb zapytał tylko czy może ją zatrzymać... jak pomyślał tak zrobił.




Po ch*j mu własna stopa? Postanowił ze znajomymi... JĄ ZJEŚĆ :shock:



(luźne tłumaczenie)
Cytat:


Dwa lata temu miałem wypadek motocyklowy. Lekarzom udało się poskładać moją stopę ale powiedzieli, że nigdy nie będę mógł na niej chodzić. Zgodziłem się na amputację. Poprosiłem lekarzy abym mógł ją zatrzymać. Podpisałem papiery i ją dostałem. Z pomocą przyjaciół ugotowałem część mojej stopy.



Ugotowana została bez sosu z dodatkiem limonki, cebuli i papryki.
Cytat:

Więc ja i moi przyjaciele zawsze żartowaliśmy sobie, że jakby się dało w jakiś etyczny sposób zjeść ludzkie mięso to byśmy spróbowali. Pewnego dnia nadarzyła się taka okazja i ją wykorzystaliśmy



(tłumaczone luźno)
Cytat:

Z nogi wyszły ok 2-3 uncje mięsa więc nie starczyłoby dla dużej grupy osób. Jeden ze znajomych się wycofał, co jest całkowicie zrozumiałe.




Cytat:

Smakowało jak bizon ale bardziej żylaste. Bardzo mięsne i troszkę tłuste. Jeden ze znajomych musiał wypluć bo nie mógł pogryźć.




k***a niezły typek :krejzi:


Źródło

Howie

2018-06-14, 23:21
Co za idiota!!! Smażyć na patelni mięso ze stopy??!! Zero wiedzy kulinarnej... Takie marnotrawstwo

Przecież tego typu mięso jest zbyt twarde na smażenie, może po rozbiciu jak schaboszczaka jakoś by to przeszło. Tak samo było by z łydką. Grilowania też bym nie polecał. Co innego gdyby to było udo.

Takie mięso powinien np. dusić pod przykryciem 1,5 h, ale jak chciał bez sosu to powinien wrzucić do piekarnika na co najmniej godzinę.
Szkoda mięsa

okrutnyCham

2018-06-17, 15:07
lepiej pie**olnąłby sie stopą w łeb

Wiewór

2018-06-18, 14:16
Najpierw powinien moczyć w solance ze trzy dni, żeby zmiękło. Później zamarynować w przyprawach i ziołach na cały dzień. I nie grillować tylko dusić na wolnym ogniu nawet cały dzień.
Zero wiedzy kulinarnej.

Obrzydliwe to jak Pawłowicz jedząca sałatkę.

~_Killa_

2018-10-03, 09:23
Fajne podejscie na luzie. Tez kiedys dyskutowalam zawziecie na temat jedzenia ludzkiego miesa i sprzeczalam sie zawsze w jaki sposob bym skonsumowala takowy kawalek padliny. Gdyby cos takiego mi sie przytrafilo rowniez bym dziabla kawal, zawsze mnie intrygowalo, brawo dla pana!