18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Moralność u zwierząt

al...........10 • 2012-09-19, 15:40
Frans de Waal przedstawia kilka eksperymentów dotyczących zachowań moralnych u zwierząt.
Na początku jest trochę pierdu-pierdu, więc jak kogoś nużą takie wstępy to sobie trochę przewińcie, np. do 3:30.


Opis z YT:
Cytat:

Empatia, współpraca, sprawiedliwość i wzajemność, troska o dobro innych - te cechy wydają się bardzo ludzkie. Ale Frans de Waal pokazuje nagrania kilku ciekawych doświadczeń behawioralnych na naczelnych i innych ssakach. Pokazują one, jak wiele z cech moralnych zwierzęta dzielą z nami.


Cały materiał to trochę prztyczek w nos dla zwolenników boga-zapchajdziury, który rzekomo pokazał ludziom moralność poprzez 10 przykazań.
Tak tylko wspominam, żebyście mieli o czym pisać w komentarzach :trollencjusz:

bo...........ę

2012-09-19, 16:16
alan10 napisał/a:

Tak tylko wspominam, żebyście mieli o czym pisać w komentarzach :trollencjusz:



Chcesz prawdziwej wojny to wrzuć jakieś anime, rozgość się w fotelu i obserwuj :D

323233

2012-09-19, 16:46
Obrażając Boguśia pokazujesz,że jestes tępy,Boguś stworzył świat na swoję podobieństwo.Biblia pisana była przez jego dziecko.Radzę ci sie ch*ju pomodlić.

buoba

2012-09-19, 17:27
Jak nauka pójdzie dalej tą drogą to już niedługo psy i koty będą miały prawa wyborcze :-D

misio1631

2012-09-19, 17:52
k***a ja przeczytałem moralność u kobiet i myślę przecież miało być o kobietach a nie o murzy.. czarnoskórych

323233

2012-09-19, 17:54
I zrobię jutro rozpie**ol za obrażanie Chrześcijanizmu.

Sase

2012-09-19, 23:00
@misio1631
Niby dorośli a czytać nie potrafią.

infernoth

2012-09-19, 23:51
"Żyjące w środowisku naturalnym dzikie zwierzęta zazwyczaj nie okaleczają się nawzajem, nie onanizują się, nie atakują swojego potomstwa, nie cierpią na wrzody żołądka ani na otyłość, nie praktykują fetyszyzmu, nie żyją w związkach homoseksualnych i nie popełniają morderstw. Natomiast u ludzi mieszkających w miastach wszystkie te zjawiska mają oczywiście miejsce. Czy więc w ten sposób ujawnia się podstawowa różnica między rodzajem ludzkim a innymi zwierzętami? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że tak. Jest to jednak jedynie pozór. W pewnych okolicznościach, a mianowicie w nienaturalnych warunkach niewoli, inne zwierzęta także zachowują się w ten sposób. Zwierzę przebywające w klatce ogrodu zoologicznego demonstruje te same anomalie, jakie znamy doskonale z zachowań naszych ludzkich pobratymców. Tak więc najwyraźniej miasto nie jest betonową dżunglą, lecz raczej ludzkim zoo".

Desmond Morris, Ludzkie zoo

gms

2012-09-19, 23:57
ziewaliście może ? mnie 2 razy sponiewierało, k***a jestem małpa ? :lol:

Siekana

2012-09-20, 00:06
o filmiki z TEDa się pojawiają na Sadisticu. miło :)

mi...........ji

2012-09-20, 00:47
To z listem od filozofa, który pisał do niego o tym że poczucie sprawiedliwości wynaleziono podczas rewolucji francuskiej to ironia jakby ktoś z was nie załapał.

majcino

2012-09-20, 01:25
Bardziej moralne niż moja była o_O

GodHeal

2012-09-20, 03:55
To tylko potwierdza moje głębokie przekonanie na temat tego, że ludzie to ch*je i zwierzęta robią im lipę pokazując, zadawałoby się, typowo "ludzkie" odruchy i mechanizmy.

trane1

2012-09-20, 08:18
Tego X zaj***l z x-factora