18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mokro...

TT4 • 2016-10-05, 02:17
...to i ślisko.
Kierowca zmarł na miejscu. Od 0:20.


Guz-00

2016-10-05, 15:21
waloos napisał/a:

@Guz-00 poj***ło Ci się. Nadsterowność to zarzucanie tyłem, podsterowność to wyjeżdżanie przodu na zakręcie.
Jeśli zamienić to w twojej wypowiedzi to reszta się zgadza.

I tak przyznam Ci rację, że ludzie oszczędzają na oponach jak idzie. Wystarczy się kiedyś podczas spaceru przejść i pooglądać ogumienie w kilkuletnich samochodach.
Ja nie twierdzę, że trzeba mieć markę premium typu Michelin, Dunlop, Conti czy inne Pirelli - ale półka średnia np Firestone, Hankook czy Uniroyal spełni potrzeby średniej wielkości samochodu.

A co ludzie mają na felgach? - najtańsze gumy jakie da się zamówić na konkretny rozmiar albo opony które już tak stwardniały, że nawet na tor wyścigowy jako bariera się nie nadają.


Kurde masz racje poj***ło mi się :D Parę godzin siedziałem nad projektem włączyłem sadola na parę minut żeby się odprężyć i masz :D

A sam jeżdżę na kiepskich gumach kiepskim samochodem w kiepskim stanie. Kasy nie ma a jeździć trzeba... Gumy Micheliny Primacy - tyle że stare bo 12 letnie. Słabe są choć i tak lepsze od chińczyków. Na plus jest to że moje subaru ma napęd na cztery łapy, a ja już trochę się bawiłem w jeżdżeniem nim bokiem, więc i tak dość dobrze to chodzi. Mogę śmiało powiedzieć, że umiem więcej od większości kierowców na drodze. Ale najważniejsze jest to, że jestem świadom tego, że mój samochód już by mógł skończyć studia w tym kraju, opony mam nie najlepsze a i hamulce takie se to nie zapie**alam jak głupi... Jak chce się wyżyć to jadę sobie na taką małą wydmę pod radomiem gdzie jest kawałek toru dla terenówek i piach - podriftuje trochę, pół godzinki czy godzinkę i już mnie nie ciągnie do szalenia na ulicy...

ke...........rx

2016-10-05, 19:27
plytki bieznik i szybko pojawia sie efekt aquaplaningu. poza tym po 5 latach ogumienie sie wymienia bo guma traci wlasciwosci przyczepne i sie robi sliska, zwlaszcza na mokrym. a wtedy to zadne umiejetnosci nie pomogą...

ellsworth

2016-10-05, 20:14
bloodwar napisał/a:

Zakłada się lepsze opony na przód po to, żeby się równomiernie starły, jeżeli założysz lepsze na przód to pojeździsz na komplecie jeszcze 2 sezony spokojnie i możesz kupić komplet (za x4 nowe jest zniżka w większości sklepów), jeżeli założysz gorsze na przód to zetrą się jeszcze przed końcem sezonu a te "lepsze" zetrą się w połowie drugiego sezonu i masz x2 wydatek bez zniżki za komplet (albo musisz trzymać jeden rok nowe opony "na darmo" w garażu). A nikt kto ma choćby odrobinę oleju w głowie nie zapie**ala jak szalony na największy deszcz bo wtedy nawet nowe opony z maksymalnym bieżnikiem na wszystkich osiach i komplet bajerów ABS/ESP mogą nie pomóc


Żałosny jesteś. Będziesz dziadował na kilku stówkach ryzykując własne życie dla zniżki na komplet opon? Bardzo nisko się cenisz w takim razie i tym bardziej każdy inny będzie cię tylko niżej cenił.

mateuszsadoltzr

2016-10-05, 20:49
k***a chyba jednak wymienie opony na zimówki.

Czyarni

2016-10-05, 22:06
Chyba zaopatrze sie w te zimowki jak najszybciej

prezio87

2016-10-06, 00:38
nowynick napisał/a:



Bo z tym gazem do dechy przy poślizgu to zasadniczo prawda tylko dotyczy jeżdżonego przez ojca Poloneza czy Dużego Fiata, które miały napęd na tylnej osi ;) .

Dziś od rana pada na Mazowszu jak poj***ne, zjazd z Łazienkowskiej w Czerniakowską wygląda jak szklanka a jakiś debil przede mną wjechał tam z plus minus 100 na liczniku. Dobre miał gumy, nie wpie**olił się na barierkę :(



I co, jak ktoś wpadnie w poślizg tylnonapędowym polonezem to ma dać gaz do dechy? :lodowka: Przeanalizuj ponownie i wyciągnij wnioski :)

xjan

2016-10-06, 01:30
T=mi*N i co ma powierzchnia styku opony do drogi?

Guz-00

2016-10-06, 06:48
@up

To jeszcze przypomnij sobie z fizyki z czego wynika N i będziesz wiedział.

Prozak

2016-10-07, 22:47
Info dla Pana Guz-00!!!
Jak już się mądrzysz to się doucz co to jest nadsterowność i podsterowność bo pier***lisz

Guz-00

2016-10-12, 10:17
Prozak napisał/a:

Info dla Pana Guz-00!!!
Jak już się mądrzysz to się doucz co to jest nadsterowność i podsterowność bo pier***lisz



Jak już pie**olisz to przeczytaj wszystkie posty... Pomyliłem się do czego się przyznałem parę postów wyżej. A pierwszego posta nie zmieniłem bo nie mogę - wyobraź sobie.