18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Mój stary to fanatyk geopolityki

Websterthe1 • 2020-08-10, 16:19
Mój stary to fanatyk geopolityki. Pół mieszkania zaj***ne mapami, schematami i cyrklami. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi kolec czy haczyk od tego j***nego cyrkla, którym ojciec kreśli odległości między Warszawą a Moskwą. Trzeba go wyciągać w szpitalu bo mają zadziory na końcu. W swoim 22 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień temu poszedłem na jakieś losowe badania, to baba z recepcji jak mnie tylko zobaczyła to kazała buta ściągać xD, bo myślała, że znowu kolec w nodze.

Druga połowa mieszkania zaj***na książkami i spiraconymi artykułami, Mackindery, Spykmany, Mahany itp. Co tydzień ojciec robi objazd po wszystkich księgarniach w mieście, żeby skompletować całą serię „biblioteka geopolityki”. Byłem na tyle głupi, że nauczyłem go w internety, bo myślałem, że trochę pieniędzy zaoszczędzimy na tych książkach, ale teraz nie dosyć, że je kupuje to jeszcze siedzi na jakichś forach dla domorosłych strategów i kręci gównoburze z innymi „ekspertami” o najlepsze warianty polityki bezpieczeństwa Rzeczypospolitej itp. Potrafi drzeć mordę do monitora, albo wypie**olić klawiaturę za okno. Kiedyś ojciec mnie wk***ił to założyłem tam konto i go trolowałem pisząc w jego tematach jakieś losowe głupoty typu Bartosiak żre gówno. Matka nie nadążała z gotowaniem bigosu na uspokojenie. Aha, ma już na forum rangę „Taran Bramy Smoleńskiej”, za naj***nie 10k postów."

Jak jest pogoda to co weekend zapie**ala do Suwałk. Od jakichś 5 lat ojciec pie**oli o zagrożeniach i zaletach tego terytorium dla bezpieczeństwa kraju i o planach odbudowy Imperium Lądowego na pomoście bałtycko-czarnomorskim. Wk***ia się, że wojska pancerne źle ulokowane i sojusze mamy zawarte nie z tymi co trzeba, bo jak kiedyś wszystko pie**olnie, a według ojca pie**olnąć musi, to wystawią nas jak w 39 r. Jak się dostałem na studia to stary przez tydzień bredził, że to dzięki temu, że słucham jego wnikliwych analiz i mózg mi pracuje poprawnie, a nie jak lemingowi jakiemuś.

Co sobotę budzi ze swoim znajomym Mirkiem całą rodzinę o 4 w nocy, bo hałasują pakując śpiwory, robiąc kanapki itd. i jadą za miasto ćwiczyć na wypadek wojny hybrydowej albo nuklearnej.

Przy jedzeniu zawsze pie**oli o Rimlandzie, Heartlandzie, dualizmie na Łabie i próbie jego odwrócenia i za każdym razem temat schodzi w końcu na Ośrodek Studiów Wschodnich. Ojciec sam się nakręca i dostaje strasznego bólu dupy durr niedostatecznie pracują nad wykorzystaniem szans tylko kradno, akademiki j***ne w Giedroyciu unurzane hurr. Robi się przy tym cały czerwony i odchodzi od stołu klnąc i idzie czytać Wielką Szachownicę Brzezińskiego, albo Podstawy geopolityki Dugina żeby się uspokoić.

Kilka lat temu sam sobie kupił prezent na święta, koszulkę z napisem – „Przestrzeń to Hardware Geopolityki”. Oczywiście do wigilii nie wytrzymał tylko od razu go rozpakował. Ubrał się w ten swój cały T-shirt i siedział cały dzień w tym dziwadle na środku mieszkania. Później ubierał się w podobne ciuszki i chodził w nich na moje wywiadówki. Bluza z napisem „Masa lądowa Eurazji” umieszczonym na jego wielkim bebzonie, to jego ulubiona.

Jak któregoś razu, jeszcze w podbazie czy gimbazie, miałem urodziny, to stary jako prezent wziął mnie ze sobą na wykład organizowany przez „Klub Sympatyków Geopolityki”, w drodze wyjątku. Super prezent k***o.

Pojechaliśmy gdzieś w p*zdu za miasto, dochodzimy do domu kultury a ojcu już się oczy świecą i oblizuje wargi podniecony. Wyjął już wszystkie ołówki i siedzimy nad kartką i patrzymy na gości w okularach i garniturach. Po pięciu minutach mi się znudziło, więc włączyłem telefon, to mnie ojciec pie**olnął długopisem po głowie, że jeszcze przeze mnie słowa pomyli i jego notatki będą do wyrzucenia. Jak się chciałem podrapać po dupie, to zaraz 'krzyczał szeptem', żebym się nie wiercił, bo pana doktora rozpraszam i potrącam jego rękę, kiedy stara się notować. 6 godzin musiałem siedzieć w bezruchu i słuchać pie**olenia o przepływach strategicznych, pivotach, projekcjach siły i wszelkiego tego magicznego pustosłowia dla matołów mających się za intelektualną elitę narodu. Elita narodu! Przy której politycy i eksperci z wieloletnim stażem, to małe pieski. Elita narodu! Jisas k***a ja pie**olę! Urodziny mam w listopadzie, więc jeszcze do tego było zimno jak sam sk***ysyn, bo dom kultury dla „elit” oszczędzał na ogrzewaniu. W pewnym momencie ojciec odszedł kilkanaście metrów od budynku i się sp***ział. Wytłumaczył mi, że trzeba na zewnątrz pierdzieć, bo jako świadomy obywatel musi dbać o przestrzeń życiową, przynajmniej do czasu aż się nie powiększy.

Wspomniałem, że ojciec ma kolegę Mirka, z którym jeździ na obozy. Kiedyś towarzyszem wypraw survivalowych i geopolitycznych wykładów był hehe Zbyszek. Człowiek o kształcie piłki z wąsem i 365 dni w roku w kamizelce BOMBER. Byli z moim ojcem prawie jak bracia, przychodził z żoną Bożeną na wigilie do nas itd. Raz ojciec miał imieniny Zbysio przyszedł na hehe kielicha. Naj***li się i oczywiście cały czas gadali o geopolityce i geostrategii. Ja siedziałem u siebie w pokoju. W pewnym momencie zaczęli drzeć na siebie mordę, czy generalnie lepiej w najbliższym dziesięcioleciu poradzą sobie Chiny czy Stany Zjednoczone?

WEŹ MNIE NIE Wk***IAJ ZBYCHU, WIDZIAŁEŚ TY KIEDYŚ JAKIE CHIŃCZYKI RAKIETY A2AD MAJO? JEB I LOTNISKOWCA NIE MA!

k***A TADEK STANY W POLSCE NAWET ŻOŁNIERZY MAJO, TWÓJ PANCERFAUST TO IM MOŻE NASKOCZYĆ, CO TY MI O RAKIETACH pie**olISZ JAK TWOJE SKOŚNIAKI OKRĘTY MAJO Z PLASTIKU, WÓD TERYTORALNYCH CIENIASY NAWET NIE OPUSZCZAJO!

BĄBLE ANTYDOSTĘPOWE SZAch*jO PACYFIK, AMERYKANY MOGĄ SIĘ CO NAJWYŻEJ ZESRAĆ! CZERWONY SMOK TO JEST KRÓL WÓD POŁUDNIOWO-CHIŃSKICH, TAK JAK RUSKI NIEDŹWIEDŹ JEST KRÓL HEARTLANDU!

No i aż się zaczęli nak***iać, zapasy na dywanie w dużym pokoju, a ja z matką musieliśmy ich rodzielać. Od tego czasu zupełnie zerwali kontakt. W zeszłym roku zadzwoniła żona Zbysia, że Zbysio spadł z rowerka i zaprasza na pogrzeb. Odebrała akurat matka, złożyła kondolencje, odkłada słuchawkę i mówi o tym ojcu, a ojciec - I bardzo k***a dobrze! Tak go za ten pro-amerykanizm znienawidził.

Wspominałem też o arcy-wrogu mojego starego czyli Ośrodku Studiów Wschodnich. Stał się on kompletną obsesją ojca i jak np. w telewizji mówią, że gdzieś wojna wybuchła, to stary zawsze mamrocze pod nosem, że powinni w końcu coś o tych j***nych akademikach z OSW powiedzieć, którzy za darmo pieniądze biorą, jego pieniądze, a polityka wschodnia jak leżała tak leży. Czasopisma akademickie też przestał czytać, bo miał ból dupy, że ich autorzy o geopolityce jak o pseudonauce piszą, a specjalistów od geopolityki mają za szarlatanów i cwaniaków żerujących na naiwnych frajerach.

Szefem koła naukowego zajmującego się stosunkami międzynarodowymi w mojej okolicy jest niejaki pan Adam. Jest on dla starego uosobieniem całego zła wyrządzonego polskiej myśli geopolitycznej przez Uniwersytety i ojciec przez wiele lat toczył z nim wojnę. Raz poszedł na jakieś zebranie naukowe gdzie występował Adam i stary wrócił do domu z podartą koszulą, bo siłą go usuwali z sali takie tam inby odpie**alał.

Po klęsce w starciu fizycznym ze „zbrojnym ramieniem” uczelni ojciec rozpoczął partyzantkę internetową polegającą na szkalowaniu krytyków geopolityki, OSW, Uniwersytetów bojkotujących jego idoli i Adama na forach lokalnych gazet. Napie**alał na niego jakieś głupoty typu, że Adam był tajnym współpracownikiem UB, albo, że go widział na ulicy jak komuś gwoździem samochód rysował itd. Nie nauczyłem ojca obsługi TOR, więc skończyło się bagietami za szkalowanie i stary musiał zapłacić Adamowi 2000zł.

Jak płacił to przez tydzień w domu się nie dało żyć, ojciec k***ił na przekupne sądy, OSW, Adama, na jak to ujął „anty-polskich i oczerniających geopolitykę, pozbawionych zdrowego, chłopskiego rozumu jajogłowych, typu: Lubina czy Konończuk” i w ogóle na cały świat. Z jego pie**olenia wynikało, że Uniwersytety i OSW jak jacyś masoni rządzą całym krajem, pociągają za sznurki i mają wszędzie układy. Przeliczał też te 2000 na książki, abonamenty czy gadżety geopolityczne i dostawał strasznego bólu dupy, ile on by mógł np. artykułów na „Strategy and Future” przeczytać za te pieniądze.

mygyry

2020-08-10, 20:47
Abstrah*jąc od wszelakiej maści tuz intelektu z jutuba, będąc w Unii Europejskiej i mając dostęp do codziennych wiadomości uważacie, że walka geopolityczna to pic?

Websterthe1

2020-08-10, 20:59
freaky, Cóż mogę powiedzieć, jeszcze wiele rozczarowań przed tobą synu, ale i dużo satysfakcji. Co do głosowania, to mamy demokracje i jest to indywidualna sprawa, nie zrozum mnie źle. To, że nabijałem się z Konfederacji, to nie znaczy, że nie jest korzystne z twojego punktu widzenia na nią głosować. Jeśli jesteś browarnikiem czy innym futrzarzem handlującym z Rosją to ok, warto wtedy wspierać takie ugrupowania. Ale z perspektywy młodego chłopaka wchodzącego na rynek pracy, to czysta naiwność.

Usztafik

2020-08-10, 21:22
W połowie wymiękłem, ch*jowe.

torturant

2020-08-10, 21:26
Websterthe1 napisał/a:

W swoim 22 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu



Pisałeś między wierszami ? CO ci wyciągali i z CZEGO na tych zabiegach. Oczekujemy 10 odpowiedzi.

tfujdiler

2020-08-10, 21:34
Zamiast pie**olić kocopoły skup się na zarabianiu wynajmij jakąś małą norę, skończą się wizyty w szpitalu i farmazony o Twoim starym :) a jeśli nie to skołuj mu jakieś dobre palenie a zobaczysz do jakich wniosków dojdzie ;) palenie otwiera umysł :) tak że już wkrótce możesz ze starym skręcać w garażu rakiety ziemia powietrze ;)

nx

2020-08-10, 22:11
Noside napisał/a:

Mój stary jest fanatykiem LGBT. Całe mieszkanie zaj***ne pedałami...



Szkoda, że jeden otrzymał dostęp do komputera i internetu....

bubek90

2020-08-11, 00:38
Przecież to jest historia dokładnie jak ta z ojcem wędkarzem... gość napisał opowiadanie nr 2 ze zmienioną historia ale fabułą identyczną...

wilkoala

2020-08-11, 02:03
Websterthe1 napisał/a:

freaky, Cóż mogę powiedzieć, jeszcze wiele rozczarowań przed tobą synu, ale i dużo satysfakcji. Co do głosowania, to mamy demokracje i jest to indywidualna sprawa, nie zrozum mnie źle. To, że nabijałem się z Konfederacji, to nie znaczy, że nie jest korzystne z twojego punktu widzenia na nią głosować. Jeśli jesteś browarnikiem czy innym futrzarzem handlującym z Rosją to ok, warto wtedy wspierać takie ugrupowania. Ale z perspektywy młodego chłopaka wchodzącego na rynek pracy, to czysta naiwność.



Nie zgrywaj nam tutaj oświeconego jednocześnie plując propagandą z telepudła, twoja maniera jest irytująca.
Sam wsadziłeś się w szufladkę i innych też chcesz w szufladkach widzieć, jesteś takim samym frajerem jak klauny z LGBT albo barany z ONR.
Za jedno czy jesteś za Peło, czy za PiSdu, czy może Lewica, jesteś dymany w dupe po same kule, więc proszę nie zgrywaj "młodego wiekiem co przejrzał na oczy i widzi".
My się na to nie nabierzemy.

Diggerx

2020-08-11, 04:25
Websterthe1 napisał/a:

, Cóż mogę powiedzieć, jeszcze wiele rozczarowań przed tobą synu, ale i dużo satysfakcji. Co do głosowania, to mamy demokracje i jest to indywidualna sprawa, nie zrozum mnie źle. To, że nabijałem się z Konfederacji, to nie znaczy, że nie jest korzystne z twojego punktu widzenia na nią głosować. Jeśli jesteś browarnikiem czy innym futrzarzem handlującym z Rosją to ok, warto wtedy wspierać takie ugrupowania. Ale z perspektywy młodego chłopaka wchodzącego na rynek pracy, to czysta naiwność.



o k***a POPISowiec i jeszcze ma czelność innych pouczać

ManiacGregor

2020-08-11, 06:18
Noside napisał/a:

Mój stary jest fanatykiem LGBT. Całe mieszkanie zaj***ne pedałami...



Ciekawe rzeczy mówisz. Podziel się, może filmiki jakieś masz? Tyle pedałów w jednym domu... Niebo!

wilkoala

2020-08-11, 15:23
ManiacGregor napisał/a:

Ciekawe rzeczy mówisz. Podziel się, może filmiki jakieś masz? Tyle pedałów w jednym domu... Niebo!



Nie mierz innych swoją miarą, dla jednych "Niebo!", dla innych "Piekło" i szczypało.

PieronJasnySzlag

2020-08-11, 16:20
Websterthe1 napisał/a:

Dokładnie, kiedyś i ja byłem ukąszony uproszczoną wizją świata, sprzedawaną przez różnych mędrców, geopolityków, nawet filmiki tego typu na youtubie oglądałem itd. Jak widać w parę lat i po skończeniu studiów (wiek w profilu nie jest prawdziwy) człowiek nabiera rozumu i krytycznego podejścia do rzeczywistości. Koniec końców wyrasta się z różnych rzeczy, powiem ci coś jeszcze w sekrecie, kiedyś byłem tak głupi, że głosowałem na Janusza Korwina Mikkego, tylko nie mów nikomu. Gdybym obecnie był taki pusty, to pewnie głosowałbym na Konfederacje, Bosaków itp.



Geoplityka i uproszczona wizja świata? Wyrasta się z geopolityki?
To jakby powiedzieć grawitacja to uproszczona wizja przyciągania, wyrasta się z grawitacji...
Negujesz geopiltyke ponieważ mimo obejrzanych wykładów jesteś zbyt głupi żeby ją zrozumieć.
Cała historia ludzkości to geopolityka i nasza przyszłość również będzie podlegała prawom geopolityki.
Oczywiście można nie jeść mięsa, nie nosić pasków ze skóry, pić mleko jedynie bez laktozy i glutenu, oglądać tv i bezrefleksyjnie się oburzać że na Białorusi łamane są prawa człowieka... ale to nic nie zmieni bo wszystko co się dzieje podlega prawom geopolitycznym.

Websterthe1

2020-08-11, 18:11
PieronJasnySzlag napisał/a:

Geoplityka i uproszczona wizja świata? Wyrasta się z geopolityki?



Otóż to, jeszcze nie jesteś w stanie tego dostrzec, albo już nigdy nie będziesz. Swoją drogą całe akapity z twoich wypowiedzi mógłbym w całości wkleić do powyższego tekstu, idealnie by pasowały, jest wszystko: determinizm, uniwersalizm, redukcjonizm, na sekciarstwie skończywszy. Zresztą może go jeszcze rozbuduję, tacy bezrefleksyjni wyznawcy tej ideologii z przełomu XIX i XX w. są bardzo dobrą inspiracją.