18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Mój kraj, taki piękny...

petru23 • 2014-10-10, 13:16
Taki oto artykuł znalazłem. Jako że na Sadolu są sami doktorzy nauk politycznych i najlepiej na świecie zorientowani w stosunkach międzynarodowych to jak najbardziej dobrze trafiłem.
Dotyczy niby całej UE ale Polska ma tu dużo do powiedzenia. Pozwolę sobie skopiować tekst. Najlepsze na końcu

"Rosja wprowadza embargo na reeksport warzyw przez Polskę

Rosja wpro­wa­dzi­ła em­bar­go na re­ek­sport wa­rzyw i owo­ców przez te­ry­to­rium Pol­ski. Mo­skwa oskar­ża pol­skich pro­du­cen­tów, że pod przy­kryw­ką re­ek­spor­tu wy­sy­ła­ją do Rosji swoje pro­duk­ty. W 2013 r. war­tość eks­por­to­wa­nej żyw­no­ści do Rosji wy­nio­sła ok. 1 mld euro, pod­czas gdy cały eks­port rol­no-spo­żyw­czy ukształ­to­wał się na po­zio­mie 20 mld euro.

Na początku sierpnia Rosja, w odpowiedzi na nałożone na nią sankcje, wprowadziła roczny zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady oraz Norwegii. 1 sierpnia Rosja wprowadziła embargo na niektóre owoce i warzywa z Polski.

Komisja Europejska uruchomiła nadzwyczajny system wsparcia dla producentów owoców i warzyw, który miał na celu stabilizację rynku po wprowadzeniu embarga przez Rosję. W ramach tych działań 18 sierpnia odblokowano 125 mln euro na rekompensaty za wycofanie z rynku niektórych szybko psujących się owoców i warzyw. Kwotę oszacowano na podstawie wielkości eksportu do Rosji.

Jednak w połowie września KE zawiesiła ten mechanizm, bo wstępne wnioski o rekompensaty przekroczyły poziom 125 mln euro, a niektóre wnioski budziły zastrzeżenia, bo dotyczyły wielkości produkcji kilka razy większej niż średni roczny eksport UE do Rosji. Ponad 85 proc. wniosków o wsparcie pochodziło z Polski. Rzecznik komisarza ds. rolnictwa Roger Waite potwierdził, że wątpliwości dotyczą polskich wniosków."
źródło - onet.pl

Wali mnie to czego tak na prawdę to dotyczy, gdzie ile i za co. Ale to, co zrobiła Polska rozpie**oliło system. Kradniemy we własnym kraju, naciągamy i oszukujemy Państwo w kwestii ulg, dotacji, opłat itp ale jednak było nam mało (chociaż jak Kuba bogu tak bóg Kubie). Polscy rolnicy mieli dostać hajs w ramach rekompensaty to przekombinowali i uj***li łeb projektowi, bo pazerność jest już naszą narodową tradycją.

cys23

2014-10-10, 13:50
Pewnie w 80% przypadkach było tak:
'Sunsiad ma a ja nie bede mioł? Zocha, łap za długopis i pisz do tej łuni!

4h...........ch

2014-10-10, 13:51
Szczerze, kiedyś nie byliśmy w UE i jakoś wszystkim się lepiej żyło bez dopłat z UE. Na dopłatach do rolnictwa nikt nie zarabia, bo UE jednocześnie nakazuje ogrom zmian niemal co rok. Firmy z dopłat UE -> niemal cały zysk idzie do Apple, 90% firm które powstały od razu kupują Maci bo już stary komp jest za słaby aby prowadzić sprzedaż skarpetek :homer:

Świętujemy 25 lat wolności, a powinniśmy świętować 10 lat okupacji przez UE.

BlckSn

2014-10-10, 14:05
Pewnie sami hodowcy cebuli

Xx...........oJ

2014-10-10, 14:14
A może by tak jakieś źródło?

ulifont

2014-10-10, 14:14
4hitch
Przed wejściem do UE, żeby dostać jakąkolwiek robotę to musiałeś mieć w ch*j znajomości, nawet zeby klatki sprzątać, teraz też strasznie ch*jowo z robotą, ale mimo wszystko łatwiej ją dostać.

Rax

2014-10-10, 14:35
@up takie lewackie scierwa jak ty tylko tak mysla - zeby wszystko bylo latwiej i najlepiej zagwarantowane przez panstwo
idz dawac dupy za talerz zupy gdzie indziej, tu jest Polska
w sumie sie nie dziwie zes potrzebowal znajomosci zeby sprzatac klatke, chocby chomikowi mojej siostry... umrzyj ;)

p.s. pertu23 a wiesz moze kto najbardziej ucierpial na gierkach UE z rosja?
Polacy, (zaraz przed Litwą) na sume ponad 1.100.000.000 dolarow - miliard sto milionow USD czyli 870.000.000 euro

wiec jak sie ma strata 870mln euro Polakow do 125mln euro do rozdania miedzy wszystkich?

och*jales debilu? rolnicy pazerni??? ty glupi ch*ju, jak wyciagasz takie wnioski, to wsadz sobie je z powrotem w dupe

...bo jakis komisarz ma watpliwosci, nosz k***a

mare30ks

2014-10-10, 14:36
poleskie cebulaki-polaczki postanowily wykorzystac okazje to teraz ch*ja dostana

Rax

2014-10-10, 14:42
nastepny k***a, sami jestescie cebulaki j***ne

rolnicy zli, a unia cacy

jeszcze k***a zrodlo onet, no ja pie**ole :D zalosni jestescie

idz na pole jeden z drugim co nigdy dupy sprzed kompa nie podniesli i pokarz jakie scierwo z ciebie jest, grabi k***a nie potraficie dobrze trzymac

nie raz spiewaliscie "co nam obca przemoc wziela - szabla odbierzemy" ale w internecie trzeba pojechac na "cabulaka" bo to k***a modne wy szmaty lase na piwa

ulifont

2014-10-10, 14:52
Twoje konto Rax powinno zostać zablokowane, nie potrafisz używać innych słów tylko obrażać! Wydaje mi się, że ch*ja wiesz jak było przed rokiem 2004 i teraz się mądrzysz. W ogóle typowy z ciebie przedstawiciel rasy prawicowej, czyli po prostu chodzący błąd genetyczny. Skończ jakąś szkołę, wyprowadź się z domu i próbuj myśleć.

IOI

2014-10-10, 15:00
nie uj***li leb, tylko przedluzyli czas oczekiwania na rekompensaty. napewno jakies dostana tylko przez to ze wyj***li wnioski z kosmosu to unijni 'specjalisci' sprawdza na ile ludzie chca ich naciagnac.

Rax

2014-10-10, 15:08
@ulifont jestem po studiach, z domu wyprowadzilem sie w wieku 18 lat zaraz po skonczeniu liceum, a myslec nie musze probowac, dzieje sie to samoistnie, w przeciwnienstwie do ciebie wiec skoncz te nietrafione komentarze

i wracaj przed tvn gdzie wszystkich o pogladach wolnorynkowych nazywa sie prawicowymi pryszczatymi kucami k***ina

nie bede sie pie**olil w poprawnosc, bo debilom takim jak ty nalezy zajebac homonto i zaorac wami asfalt

jestem tego pewien ze jestes zwyklym gowniarzem wypranym przez propagande, czytam to miedzy twoimi wierszami, wiec zamknij pysk gnoju i sluchaj, moze wyciagniesz jakies wnioski, a jak nie to lepiej po prostu umrzyj, bedzie lepiej dla swiata

reszte opisuje me motto ponizej

ulifont

2014-10-10, 15:34
Wiesz, że jakby to była prawda to oznaczałoby, że jesteś po prostu niepełnosprawny umysłowo, którego należałoby jak najszybciej ubezwłasnowolnić bo zrobi krzywdę komuś lub sobie. W wieku 18 lat się wyprowadziłeś? Chyba k***a do babci, albo rodzice opłacali ci mieszkanie, więc mi nie pie**ol, pewnie w życiu nie pracowałeś. Typowy kuc co nie zna życia.

Rax

2014-10-10, 16:25
troluj dalej ;) pojechalem ci bo mi sie nudzilo w pracy, a tak na marginesie to dla przyjemnosci, lubie tepic plebs, ale juz znalazlem sobie zajecie, takze na dzisiaj ci wystarczy