topic

Mocowanie towaru sztuką jest.

205
piwo
InnyName  @ 2018-10-11, 10:54
Gdy mocować się nie chce, gdy mocować nie ma czym, a kręgi okrągłe są, to kręgi, podróżować sobie chcą.


ziomandrzej 

2018-10-11, 11:38 [link]
O co Ci chodzi, przecież podłożyli baliki, żeby się nie stoczyły !

kickyourheadoff 

2018-10-11, 13:44 [link]
Coś takiego powinno być w pierwszym wagonie za lokomotywą metra. Wtedy pan motorniczy nauczyłby się, że wiezie ludzi,a nie kartofle.

NorbiX 

2018-10-11, 13:47 [link]
Na filmie widzimy zaangażowanie materii nieorganicznej w nie cierpiące zwłoki prace budowlane.
P.S.
Czy są zdjęcia zwłok kierowcy?

Szulcu 

2
2018-10-11, 16:05 [link]
A wystarczyło postawić na płasko ;)

LBZ 

1
2018-10-11, 16:09 [link]
Szulcu, No właśnie chciałem zapytać, dlaczego jest to wiezone pionowo. Ma to jakieś zalety czy tylko to wynikło z debilizmu.

InnyName 

4
2018-10-11, 16:47 [link]
LBZ napisał/a:
Szulcu, No właśnie chciałem zapytać, dlaczego jest to wiezone pionowo. Ma to jakieś zalety czy tylko to wynikło z debilizmu.


Jak, żem sobie j***ł na magazynie, to one wszystkie tak przychodzą, w zasadzie to ch*j wie czemu, są specjalne naczepy i wagony pod to z takimi rowkami.
Według mnie to ustawia się je tak, aby łatwiej było rozładować, coby nie było po prostu wpie**alasz się widłami w środek i do góry gada, a jakby były układane na płasko to jednak trzeba byłoby coś podłożyć aby potem k***a mać jakoś to podnieść nie rozpie**alając naczepy.

Jeden taki zwój blachy waży od 3 do 15 ton. Te akurat które ja miałem przyjemność robić były wszystkie z Chin. Chińczycy na mocowanie tego gówna w kontenerach wypie**alali chyba połowę lasu :)
Dodam od siebie, że kantówki i deski z mocowania nie mogą zostać ponownie użyte, gdyż mają swoją zj***ną pieczątkę. Celnicy przy wysyłce towaru nie podbiją papierów jak przy mocowaniu nie znajdą Polskich pieczątek, od taka ciekawostka marnotrawienia materiału :)

Mottomi 

2018-10-11, 17:22 [link]
Szulcu
Ten krag powinien wystawac z drugiej strony, co by ludzia gowy na chodnikach rozbijac

bloodwar 

1
2018-10-11, 20:35 [link]
LBZ napisał/a:
Szulcu, No właśnie chciałem zapytać, dlaczego jest to wiezone pionowo. Ma to jakieś zalety czy tylko to wynikło z debilizmu.


Kręgi metalowe są tak wożone gdyż łatwiej jest je łapać widlakiem a potem rozwijać gdy są "pionowo".

Kręgi betonowe stawia się tak gdyż wtedy łuk amortyzuje naprężenia powstałe przy podskakiwaniu naczepy i unika się pęknięć strukturalnych (których nie widać od razu a które ujawniają się po X latach od transportu na takim kręgu).

Wszelkie podkładki oraz pasy mają swoje homologacje, daty wazności nie bez powodu, gdzies tam jakiś inżynierek obliczył ile razy można bezpiecznie tego użyć, podzielili tą liczbę na pół i dali tyle jako bezpieczną wartość

bleblebator1 

3
2018-10-11, 20:55 [link]
bloodwar napisał/a:Kręgi betonowe stawia się tak gdyż wtedy łuk amortyzuje naprężenia powstałe przy podskakiwaniu naczepy i unika się pęknięć strukturalnych (których nie widać od razu a które ujawniają się po X latach od transportu na takim kręgu).
O to chodzi, co nie :mrgreen:

SinceAge 

2
2018-10-12, 12:51 [link]
jako spedyto śpiesze z wyjaśnieneim. kręgi stawiane są pionowo by nie uszkodzi kręgów stali ( zazwyczaj blachy) na przewoz takich kręgów przeznaczona jest specjalna naczepa zwana coilmulde, zwana w branży transportowej po prostu mulda. posiada ona pólokrągłe wgłębienie w ktore taki krąg sie wkłada. zabezpiecza się to grubymi łańcuchami. na tym filmie gosciu i tak wolno jechał. znam przypadku ze ładują takie kręgi w ilosci sztuk dwa na drewniane (sic!) stojaki i pesudo kierowcy zabiezpieczają to pasami. czyste samobójstwo. przy gwałtownym hamowaniu te pasy strzelają jak paluszki lajkonik miażdżac naczepe kierowcy i czyniąc mu smierc jak to mowi pewien użytkownik tego poratalu. a mulda wyglada tak:


LBZ 

2018-10-14, 19:20 [link]
InnyName, Dzięki za rozjaśnienie :D Codziennie można się czegoś ciekawego dowiedzeić :D
   Popularne tagi
last of us  mikrofale  oscillococcinum  jari-matti latvala  wiśwer  ghazni  wyrzucenie kowboja  mappety  wypalarka cnc  przepychanie liny  margaret tacher  marquese  trzecia rocznica  butchers  hellrasier  faggot  fantasta  zwody  gorefikacje