18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Młody Polak zaatakowany kastetem w Szkocjii

~DMT • 2017-12-16, 05:01


Cytat:

Polski uczeń zaatakowany kastetem w szkole - powodem było jego niebrytyjskie pochodzenie. Jak się okazuje prześladowanie na tle narodowościowym było na porządku dziennym w życiu czternastolatka.

Do tego okropnego ksenofobicznego ataku doszło 4 grudnia w szkole średniej Coatbridge High School w Szkocji. Jak relacjonują lokalne media uczeń z Polski przez cały okres edukacji w tej placówce (do szkoły zapisał się w 2015) był prześladowany przez innych. Jego dręczycielom nie podobało się jego pochodzenie.

"Jestem nazywany "polish ba**ard" lub "polish c**t" w zasadzie każdego dnia" - czytam w relacji na łamach "Daily Record". "Każdego dnia ktoś się pyta czemu nie wrócę do swojego cholernego kraju".

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że czternastolatek niemal całe swoje życie mieszkał w Szkocji i z tego powodu czuje się w zasadzie bardziej Szkotem, niż Polakiem. "Mogę mieć polskie nazwisko i polskich rodziców, ale żyje w tym kraju od kiedy skończyłem trzy lata. Nic na to nie poradzę, że urodziłem się gdzie indziej. Dlaczego to miałoby być powodem, aby się nade mną znęcać?" - pyta retorycznie.

O całej sprawie wielokrotnie były informowane władze szkolne, ale niestety nic się nie zmieniło. Jak widać potrzeba było jawnych dowodów rękoczynów i reakcji mediów, aby coś w tej drgnęło. 4 grudnia czternastolatek, którego personalia dla dobra sprawa zostały utajnione, został brutalnie zaatakowany. Niczym nie sprowokował swoich oprawców. Napastnicy użyli kastetu, którym mocno poranili swoją ofiarę. Później w mediach społecznościowych pojawiły się groźby. Karalne. Dzieciak boi się wracać do szkoły, na scenę wkroczyła policja, ruszyło dochodzenie. To nie jest już przykład szkolnej chuliganki, tylko zwykłego zaszczucia i prześladowania, które może skończyć się tragedią..

Co na to władze szkolne? Wobec zarzutów, które pojawiły się w mediach, dyrektor placówki wystosował gładki komunikat, w którym podkreśla, że w jego szkole nie ma miejsca na ksenofobię i rasizm, a nauka uczniów odbywa się w atmosferze tolerancji i szacunku.

Inne zdanie na ten temat ma ojciec poszkodowanego. Według jego wersji jego synowi nie tylko nie udzielono pomocy lekarskiej na miejscu, ani nie zawiadomiono policji. Zadzwoniono jedynie do niego, aby zabrał swoje dziecko ze szkoły. Jego wersję potwierdza rzecznik North Lanarkshire Council.



źródło

kr...........81

2017-12-16, 05:58
ja pie**ole te brytyjskie cioty zaczynają przeginać niech sobie więcj przerw na herbatkę robią to im przejdzie

Hose88

2017-12-16, 06:21
krisman1981 napisał/a:

ja pie**ole te brytyjskie cioty zaczynają przeginać niech sobie więcj przerw na herbatkę robią to im przejdzie


Szkockie cioty wolą atakować Polaka. Czemu? Bo za "polaczka" nie będzie konsekwencji, gdyż jest biały. Natomiast jeśliby traktowali w ten sposób czarnych czy śniadych, to wyj***li by ich z hukiem przy gromkim ryku lewackich mediów. Ogólnie to j***ć cały zachód, on już i tak tonie i we własnym i obcym gównie.

silvsky

2017-12-16, 06:47
14 lat to dobry wiek żeby zacząć ćwiczyć jakiekolwiek kontaktowe sporty polecam rugby, karate (Full contactk) lub zapasy i się mały kolega na pewno obroni!!

CoJaTamKurwaWiem

2017-12-16, 07:03
silvsky napisał/a:

14 lat to dobry wiek żeby zacząć ćwiczyć jakiekolwiek kontaktowe sporty polecam rugby, karate (Full contactk) lub zapasy i się mały kolega na pewno obroni!!



!4 lat!?!?!?!?
Moj syn za rok w tym wieku bedzie juz mial 8 lat taekwondo za soba.

tarcer123

2017-12-16, 07:08
Up a i tak wszyscy go klepia jak blacharz bezwypadkowa igle z niemiec. :amused:

mygyry

2017-12-16, 08:01
MaszAyahuaskę napisał/a:

O całej sprawie wielokrotnie były informowane władze szkolne, ale niestety nic się nie zmieniło. Jak widać potrzeba było jawnych dowodów rękoczynów i reakcji mediów, aby coś w tej drgnęło.


Gdyby był czarny to za samo krzywe spojrzenie, by szkotów zawiesili a dyrektora wyj***li za rasizm w szkole a że jest biały i na domiar złego Polakiem to sam sobie winny od taka polityka, mógł chociaż powiedzieć, że jest gejem...

Fragless

2017-12-16, 08:12
Mnie to już wk***ia. Też mieszkam w UK prawię dekade i nie rozumiem czemu brytole się do nas przypie**alają. W przeciwieństwie do "mocno opalonych" nie narzucamy im swojej religii, nie budujemy swoich kościołów, nie chcemy wprowadzać jakichś swoich kontrowersyjnych praw i nie biegamy po mieście w szmatach na głowie. Większość polaków jakich tutaj poznałem to spokojni, uczciwie pracujący ludzie. Owszem, nazjeżdżało się tutaj tej hołoty od "JP, CHWDP, KRZYWO" i tych co są u nas na bakier z prawem, ale też nie odpie**alają do tego stopnia żeby zaraz robić na polaków pogrom. Brytyjczycy to chyba moja najbardziej znienawidzona nacja na tej kurewskiej planecie. Posiedzę tu jeszcze trochę i sp***alam do kraju, bo dosyć mam tego fałszywego, poj***nego społeczeństwa.

KrisXman

2017-12-16, 08:18
Skąd te siwe włosy na głowie 14 latka

garota

2017-12-16, 08:49
I na ch*j siedziecie za granicą debile? Mojemu bratu metalową pałą wyj***li w łeb, również w szkocji, usyłaszał tylko "fucking foreigner". Oczywiście dostał w łeb z zaskoczenia po czym p*zdeczki sp***oliły. A wy nadal dzieci wywozicie do krajów w którcy nienawidzą was najbardziej. Bardziej niż murzynów i arabów. Przykre ale zasługujecie na to.

domat1

2017-12-16, 10:07
No przepraszam, pierw płacz, że naszych tak traktują za granicą, a w kraju łoooo niedobrzy imigranci (ukraińcy, ciapate, niemcy itd.)
Do tępych chui nie dociera, że jak wyjeżdża za granicę do pracy, szkoły, mieszkać jest imigrantem.
Chcesz szacunku, szanuj innych.

Jak Angole głosowali za Brexitem, to był duży odsetek za wśród polskiej głosującej imigracji (wystarczy poczytać wpisy na polskich forach z tego czasu).

Mamałyga

2017-12-16, 11:33
Ciekawe co na to feministki i OMZRiK

RedIsGood

2017-12-16, 11:55
"– Działał publicznie, bez racjonalnego powodu. Miał pełną świadomość tego co robił – tak sędzia sądu rejonowego Warszawa-Wola uzasadniła wyrok 10 miesięcy więzienia dla Piotra R. Skazany pobił we wrześniu 2016 roku w tramwaju profesora Uniwersytetu Warszawskiego, bo ten rozmawiał ze swoim towarzyszem po niemiecku."

"Obcokrajowiec chciał wejść do autobusu na Woli. Został pobity i zwyzywany przez siedmiu mężczyzn. Sprawcy właśnie usłyszeli zarzuty."

"W piątek sześciu młodych mężczyzn, którzy w maju tego roku pobili studentów z Turcji, Słowacji i Czech na bulwarach nad Brdą, usłyszy wyroki. Skończy się na karach pozbawiania w zawieszeniu i 500-złotowych grzywnach."

"Z poważnymi obrażeniami do szpitala trafił student z Turcji przebywający na UMK w ramach międzynarodowej wymiany.

Czytaj więcej: http://www.nowosci.com.pl/torun/a/pobicie-obcokrajowca-w-toruniu-to-bylo-chuliganstwo-czy-rasistowski-atak,10809130/"

"Skandaliczne sceny na warszawskich Bielanach. Dwaj Polacy pobili tam obywatela Etiopii. Obcokrajowiec trafił do szpitala. Sprawę zgłoszono policji, która zatrzymała napastników. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Przyznali się do winy i wyrazili skruchę za to, co się stało. Nie potrafili wytłumaczyć, dlaczego to zrobili."

"Tramwaje Warszawskie poinformowały, że do zdarzenia doszło w sobotę, około godz. 20.40. Na przystanku na moście Poniatowskiego, z tramwaju linii 9, wyszło dwóch obcokrajowców. Jeden z nich został dwukrotnie uderzony w twarz przez nieznanego mężczyznę."

"W Lublinie doszło do kolejnej napaści na tle rasistowskim. Na ciemnoskórego Nigeryjczyka napadł niespełna 30-letni mężczyzna"

"Jak informuje policja, mężczyźni w wieku 25 i 35 lat zatrzymali go, gdy przechodził ulicą. Starali się coś mu powiedzieć, ten nie znał języka polskiego i nie zrozumiał, o co im chodzi. Wówczas napastnicy rzucili się na niego z pięściami i zaczęli bić go po twarzy. Poszkodowanemu udało się uwolnić i uciec. Gdy oddalił się na bezpieczną odległość wezwał policję.

Czytaj więcej: http://www.expressilustrowany.pl/artykul/836875,lodzianie-napadli-na-brytyjczyka-pobili-go-bo-nie-mowil-po-polsku,id,t.html"

"Przed wrocławskim sądem stanie dziś 27-letni Robert R. Prokuratura zarzuca mu pobicie Solomona D, obywatela Ghany. Do zdarzenia doszło w styczniu. Sąd musi rozstrzygnąć m.in., czy do napaści doszło na tle rasistowskim.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/309797,wroclaw-do-sadu-za-pobicie-obcokrajowca,id,t.html"

"Kilkanaście dni temu w Warszawie doszło do brutalnego pobicia 31-letniego Pakistańczyka, który nocą wracał z imprezy ze swoim kolegą, Polakiem (napastnicy go nie tknęli). W lutym, także w stolicy, ofiarą napaści padł chilijski pianista, stypendysta ministra kultury, bo oprawcy nie spodobała się jego ciemna karnacja."



:-/
Więcej mi się nie chce wklejać ale jest tego od ch*ja. Nie ma co pie**olić. Rasizm i nienawiść na tle narodowościowym jest wszędzie - szczególnie popularny wśród kibolstwa i tzw "patriotów". Jeśli Polak spotka niemieckich "patriotów" dostanie wpie**ol - podobnie od brytyjskich, czeskich czy rosyjskich. Za co? Za jajco. Za historię, za wymysły, za propagandę, za pamięć dziadków, dla zabawy, "bo ci pokażemy". Wszędzie prawicowcy mają tak samo zj***ną mentalność dlatego prawica nigdy nie będzie rządzić światem gdyż te tłuki pie**olone pozabijają się nawzajem. :mrgreen:

krecikprecik

2017-12-16, 12:24
@RedIsGood

Tak, natomiast komunistom to wszędzie nogi łamią ;)

Suspens

2017-12-16, 13:18
@ RedIsGood

To prawda rasizm jest wszędzie. Jednak wyobraź sobie, że w Polsce pobiją anglika bądź niemca. Wiesz jaka ryfa by była? Ostatnie rządy zrobiły z nas cioty do bicia i wykorzystywania. Fanem PiS nie jestem, ale jak dla mnie to będzie jeden z lepszych rządów dla naszego narodu. Co nami rządziło wcześniej możemy zobaczyć na manifestacjach i innych gównach przez nie organizowanych.

Rzuca się jedno słowo: O k***a! Ci ludzie rządzili nami ponad dekadę?!


A wszystkich byłych ubeków należy zaj***ć i wrzucić do ścieków- bo nie ma z nich żadnego pożytku. Nawet robaki nie będą chciały w tym gnijącym gównie żyć.