topic

Mitologia Słowian

traf • 2019-01-09, 18:02
Jednak przed 966 coś było :)

TB303

2019-01-09, 18:22
Jeden z najbardziej wartościowych kanałów na polskim YT. Polecam absolutnie każdemu.

Rebeliant

2019-01-09, 20:25
Co do przed 966...


Problemem jest to, że naszej własnej historii uczymy się z kronik zachodnich, a oni nie byli mile widziani na naszych terenach, w sensie na Łabie się kończyła cywilizacja Franków, a zaczynała Słowian. Sasowie ch*ja znaczyli i ch*j mieli. Z racji siły Franków jednak Sasowie->Germanie parli na wschód i siłą rzeczy zrobili sobie nieco miejsca.

Co do cywilizacji jakie tam panowały w czasach SR - ktoś im wpie**ol spuścił, tereny obecnej Polski były wyjątkowo zajebiste jak na tamte czasu i także gęsto jak na tamte czasy zaludnione.


Nie było jeszcze wskrzeszonego Cesarstwa Rzymskiego, a Słowianie już byli i spuszczali wpie**ol wszystkim niemym sk***ielom :)


Szkoda, że po przyjęciu chrztu zaczęliśmy wymazywać historię sprzed tego czasu, jak i nasze tradycje i pismo. Byśmy wiedzieli o naszych przodkach w ch*j więcej.

son_of_urza

2019-01-10, 00:06
@up masz na myśli okres przed dominacją wikingów, którzy dość szybko doszli do wniosku, że poza Rusią (jedną i drugą) na wschodzie jest tylko smród, kłaki i bieda?

traf

2019-01-10, 08:05
@ up jesteś chyba lekko niedoinformowany w tym temacie ;) wikingowie często i gęsto dostawali od naszych wojów oklep więc pływali na ruś bo tam mieli łatwiej ;) https://rudaweb.pl/index.php/2017/04/11/slowianskie-mega-warownie-waly-od-wicina-do-zmijowych/ tutaj masz przykłady fortyfikacji w tej bidzie z nędzą :) dodam także że jakiś czas temu odnaleziono grób ważnego historycznie króla duńskiego ( jak znajde ten artykuł to stworzę osobny temat) którego gwardię przyboczną tworzyli wielkopolscy wojowie więc trochę pokory proszę :) już nie wspmnę o Arkonie na wybrzeżu do której sciągali pielgrzymi z wielu zakatków Europy ;)

kolosasz

2019-01-10, 12:33
Słowianie - co najmniej sto lat za Żydami

Abraxus

2019-01-10, 12:40
Mitologia Słowian jest bardzo ciekawa. Powinno się jej uczyć dziatwę zamiast pie**olonej mitologii chrześcijańskiej.
Wierzenia Słowian to szacunek do ludzi i natury w przeciwieństwie do mitologi chrześcijańskiej, która jest nienawiścią do wszystkiego co inne i propagującą zło, zepsucie i rozlew krwi.

Wstyd przed przyszłymi pokoleniami, że w erze rozwoju sztucznej inteligencji i lotów na Marsa żył ciemnogród, który wierzył takie absurdy.

Rebeliant

2019-01-10, 13:25
@Abrax: Piwo za pierwszy akapit. Na drugi mam inne zdanie, aczkolwiek z wielką chęcią zobaczyłbym symulacje wykonaną przez jakąś kwantową AI na temat tego co by było gdyby Mieszko I powiedział: "pie**olę was! Wk***iliście mnie w ch*j. Jedziemy wam wszystkim wpie**olić." po czym może tak, a może nie, wpie**olilibyśmy się na półwysep Apeniński paląc i gwałcąc wszystko co popadnie ;-) Jedyne co by trzeba, to nakarmić AI informacjami zagubionymi w wiekach czasu, informacjami o tym co się faktycznie działo w naszej pięknej krainie w X wieku n.e. jak i przez 3-4 stulecia przed.

Abraxus

2019-01-10, 13:47
@up warto było próbować! Słowianie powinni byli nawlekać na pal każdego chrześcijańskiego domokrążce jaki przylazł na nasz ziemię i pie**olił o swojej religii.

Rebeliant

2019-01-10, 14:59
Abraxus napisał/a:

@up warto było próbować! Słowianie powinni byli nawlekać na pal każdego chrześcijańskiego domokrążce jaki przylazł na nasz ziemię i pie**olił o swojej religii.Wszystko zależy od tego co takiego Mieszko I zobaczył na dworze Cesartwa. Bolek, syn jego, był tam też edukowany. Może z góry wiedział, że czeka ich wpie**ol? A może mu obiecano garniec złota?

O, piwa zapomniałem postawić tematowi :)

Caramon

2019-01-10, 17:05
Wszyscy się mylicie, podobnie jak historycy, bo to nie my spuszczaliśmy wpie**ol niemym, tylko weltowie, których przez swoją ignorancję merowingowska hołota pomyliła oczywiście z Mazowszanami i Wiślanami, i stąd cała nasza geopolityczna tragedia, która ciągnie się już od ponad półtora tysiąca lat.

Mało kto wie, że określenie Niemcy wywodzi się nie stąd, że nie mówili naszym językiem, tylko właśnie stąd, że nieustannie mylili nas z hołotą. Wszystko staje się jasne dopiero po sięgnięciu do źródłosłowów i wyekstrapolowaniu sobie faktów na podstawie takich źródeł jak Szafarzyk w przekładzie Bońkowskiego. Polecam nota bene - po przeczytaniu dwóch tomów odkryjecie całkiem nowy poziom i koloryt świadomości geopolitycznej :)

Rebeliant

2019-01-11, 08:41
@Caramon: Chyba troszkę Cię poniosło :)


Natomiast Berlin to slowianskia osada, raczej nie ma co do tego wątpliwości wśród historyków zajmujących się Słowianami :)

Caramon

2019-01-12, 11:19
No wiadomo, że mnie poniosło, bo pozwoliłem sobie na sporą generalizację ;) Ale chyba bardziej to ponosi tych, którzy wywodzą nazwę Polan od Pól... albo nie znajdują powodów odejścia od nazwy Lechici via Lachy ;)

skywalker75

2019-01-13, 15:16
ch*j w dupę słowiańskim bożkom, prawie nic po nich nie zostało. Ciężko się z tym identyfikować bo sami nie mieli poczucia jedności , wąsaci woje, każdy sobie rzepę skrobie. Dopiero Chrześcijaństwo nas zjednoczyło, popchnęło cywilizacyjnie , organizacyjnie i mentalnie do przodu

TB303

2019-01-13, 15:31
skywalker75 napisał/a:

ch*j w dupę słowiańskim bożkom, prawie nic po nich nie zostało. Ciężko się z tym identyfikować bo sami nie mieli poczucia jedności , wąsaci woje, każdy sobie rzepę skrobie. Dopiero Chrześcijaństwo nas zjednoczyło, popchnęło cywilizacyjnie , organizacyjnie i mentalnie do przodu


Z tą religijną propagandą, to sobie do kościoła wracaj, ciemniaku.