topic

Minus dwa tysiące, czyli Madka P0lka Niezabezpieczona

hanney • 2020-01-31, 15:16
Kiedy? Prawdopodobnie styczeń 2020 roku
Gdzie? Pogotowie opiekuńcze, Tarnów, województwo Małopolskie
Kto? 25 letnia madka, brak danych nt ojca
Cel wizyty? Oddanie czterech chłopców w wieku od roku do 6 lat
Rzekomy powód oddania? Weźcie je sobie, nie chcę ich wychowywać, nie chcę się nimi zajmować, nie mogę ich utrzymywać.
Informacje dodatkowe: Dzieci 2 tygodnie wcześniej trafiły na pogotowie, gdzie stwierdzono zaniedbania w kwestii rozwoju socjalnego (co sugeruje brak uwagi ze strony rodziców - tj. samopas) lub i nie).
Źródła: RMF

Komentarz: Dana kobieta rodziła dzieci przynajmniej od 18/19 roku życia, co jasno sugeruje, iż nie używa zalecanych metod antykoncepcyjnych, gdyż takowe mają skuteczność na poziomie min. 98%+ przy stosowaniu wyłącznie jednej z nich, co sugeruje pochodzenie raczej z niższych warstw społecznych, dla których wyciąganie na czas jest skuteczne - choć statystycznie nawet takowa metoda nie była stosowany, gdyż w takim wypadku zakładając prawidłowe wykonywanie, matka miałaby 1-3 dzieci (z prawdopodobieństwem wynoszącym 70%+).
Kolejną kwestią jest fakt, iż są to sami chłopcy, a jak niektórzy wiedzą, plemniki z chromosomem Y są szybsze od tych z X (ale gorzej sobie radzą z penetracją osłonki przejrzystej od tych z X), dlatego jeśli zostaną dostarczone przed owulacją, to szansa na potomka męskiego jest dużo wyższa niż żeńskiego, a po owulacji sytuacja się odwraca, co wynika z twardnienia osłonki przejrzystej. Lub jej wiadro było częściej zalewane niż bukłaki mleczarza.

Dane statystyczne:
- owulacja ma miejsce 14-17 dnia od rozpoczęcia krwawienia
- komórka jajowa żyje 24h (b. rzadko do 48h)
- plemniki żyją do 3 dni (w bardzo rzadkich wypadkach 4-5 dni)
- szansa na zapłodnienie w czasie pojedynczego zaplemnienia kobiety w czasie tuż przed owulacją lub w czasie owulacji ~28%
- szansa na zapłodnienie kobiety przez prawidłowy stosunek przerywany przez cały miesiąc stosowania wynosi <3%
- Zaplemnienie przed owulacją zwiększa szansę na powstanie zygoty XY, a po owulacji na zygoty XX (nie pamiętam dokładnie o ile, ale jest to statystycznie istotna zmiana)

Dni płodne kobiety występują:
- od 10 dnia od rozpoczęcia krwawienia do 19 dnia od rozpoczęcia krwawienia
---> a dokładniej 3 dni przed owulacją i 2 dni po, w/w przedział jest prawdziwy dla 95%+ kobiet - dlatego znajomość kalendarzyka swej wybranki w połączeniu z np. stosunkiem przerywanym drastycznie zmniejsza szansę na zapłodnienie
- szansa na zapłodnienie w pozostałych dniach jest <1% po całorocznym stosowaniu przy w miarę regularnych cyklach (wraz ze stosunkiem przerywanym)

Skuteczność metod antykoncepcyjnych w ciągu całego roku przy prawidłowym stosowaniu:
- Prawidłowy stosunek przerywany: 2800 kobiet na 10 000 zajdzie w ciążę
- Prezerwatywy: <200 kobiet na 10 000 zajdzie w ciążę (bo gumka pękła lub miała ślady nasienia)
- Spirala: <20 kobiet na 10 000 (bo była źle założona lub przez in. zaburzenia, np. leczenie pewnymi lekami czy anomalie anatomiczne/genetyczne)
- Antykoncepcja hormonalna: <1 kobieta na 10 000 zajdzie w ciąże
- Antykoncepcja analna: 0 kobiet na 10 000 zajdzie w ciążę

Podsumowanie i ciekawostki:
- Pojedynczy stosunek przerywany jest 10-15x bezpieczniejszy od stosunku zakończonego zaplemnieniem w czasie dni płodnych
- Stosowanie dwóch metod antykoncepcyjnych jednocześnie (np. prezerwatyw i stosunku przerywanego) powoduje, iż szansa na zapłodnienie jest znikoma i porównywalna z antykoncepcją za pomocą spirali
- Przy stosowaniu metod inwazyjnych należy pamiętać o poinformowania lekarza o lekach, które się przyjmuję, gdyż np. inhibitory pompy protonowej czy induktory cytochromów P450 hamują działanie antykoncepcji hormonalnej, czego efektem może być niechciane bobo
- Każdą metodę antykoncepcyjną należy stosować zgodnie z zaleceniami instrukcją, gdyż złe założenie prezerwatywy czy niewłaściwe przyjmowanie tabletek zwiększa szansę na niechcianą ciążę
- Młodym kobietom, z zakrzepicą, palącym, po 35 roku życia nie zaleca się antykoncepcji hormonalnej - a przed podjęciem jakiejkolwiek antykoncepcji zalecam porozmawiać ze swoim lekarzem lub farmaceutą, gdyż jest to tańsze niż wycieczka do Czech
- Antykoncepcja za pomocą spirali nie chroni przed zapłodnieniem, ale przed rozwojem zarodka, dlatego ma działanie wczesnoporonne (antykoncepcja hormonalna nie ma takiego działania)
- Tabletka dzień po to de facto antykoncepcja hormonalna, ale w dużo większym stężeniu stosowana w dużo krótszym okresie czasu
- Tabletki powodujące poronienie można kupić w Polskich aptekach za ok. 500 zł mając odpowiednią receptę - są to analogi prostaglandyn, przepisywane np. na niektóre choroby reumatyczne
- Aborcja w Czechach kosztuje z transportem ok. 1000 - 1500 zł

PS. Zapraszam do dyskusji i ew. pytań. Skąd info? Wykłady z ginekologii, farmakologii i badań klinicznych, jak ktoś jest nadgorliwy to mogę ich poszukać. Oczywiście wszystko w/w ma cel wyłącznie informujący i może zawierać błędy (np. szansa na zapłodnienie zależy od ilości stosunków, a takowe są bardzo zmienne osobniczo xD).

Kriski

2020-01-31, 15:28
Nie chce kasy z dzieci to ch*j jej w grzbiet. dostanie ten co będzie wychowywać (może i lepiej)
Aborcja jest dobra jeśli chodzi o jakieś niedorobki, w przypadku zdrowych dzieci ma być zakazana. kto będzie na moją i innych emeryturę pracował w przyszłości?
Tępa dzida dobrze postąpiła dzieci oddając, lepsze to jak je kisić klik

poligon6

2020-01-31, 15:28
Zaraz ktoś napisze "Didint read" i wklei głupi obrazek.

No...........iX

2020-01-31, 15:33
Myślisz, że ona lub jej podobne to przeczytają?

Kriski

2020-01-31, 15:35
NorbiX napisał/a:

Myślisz, że ona lub jej podobne to przeczytają?Jeśli będzie na pudelku to jest takie prawdopodobieństwo. Choć w takich wypadkach lepiej posłużyć się pismem obrazkowym.

swampman

2020-01-31, 15:38
Kriski napisał/a:

Aborcja jest dobra jeśli chodzi o jakieś niedorobki, w przypadku zdrowych dzieci ma być zakazana. kto będzie na moją i innych emeryturę pracował w przyszłości?
Tępa dzida dobrze postąpiła dzieci oddając, lepsze to jak je kisićniechciane dziecko zawsze bedzie niechciane a tobie ch*j do tego czy ktos dokona aborcji czy nie. martw sie o siebie i swoje poglady.
na co beda pracowac ?! na emeryture? zebys sie k***a nie zdziwil jak ją w ogole dostaniesz za x lat w pieknym kraju dobrobytu :D

mygyry

2020-01-31, 15:42
Pierwsza madka, która zauważyła, że dzieciaki kosztują więcej niż 500/miesiąc, może kiedyś do gimbazy też to dotrze i przestanie pod każdym tematem pisać o burżujstwie z 500+

hanney

2020-01-31, 15:43
NorbiX napisał/a:

Myślisz, że ona lub jej podobne to przeczytają?Właściwie jestem przekonany, że nie. Po prostu zebrałem najważniejsze informacje nt. antykoncepcji w jednym miejscu, ażeby drogie Sadole i Sadolki nie musieli szukać informacji w randomowych zaułkach internetu. Dla patusów łatwiej zostawić bachora/dziecko niż założyć prezerwatywę.

No...........iX

2020-01-31, 15:52
hanney napisał/a:

Właściwie jestem przekonany, że nie. Po prostu zebrałem najważniejsze informacje nt. antykoncepcji w jednym miejscu, ażeby drogie Sadole i Sadolki nie musieli szukać informacji w randomowych zaułkach internetu. Dla patusów łatwiej zostawić bachora/dziecko niż założyć prezerwatywę.I hałwa Ci za to!

mygyry

2020-01-31, 15:53
hanney napisał/a:

Dla patusów łatwiej zostawić bachora/dziecko niż założyć prezerwatywę.Dla bogatych,nowoczesnych i wykształconych łatwiej usunąć dziecko/płód niż założyć prezerwatywę

poligon6

2020-01-31, 15:55
hanney napisał/a:

Właściwie jestem przekonany, że nie. Po prostu zebrałem najważniejsze informacje nt. antykoncepcji w jednym miejscu, ażeby drogie Sadole i Sadolki nie musieli szukać informacji w randomowych zaułkach internetu. Dla patusów łatwiej zostawić bachora/dziecko niż założyć prezerwatywę.Pan Doktor Zieba na niechciane ciaże poleca zastrzylki z perhydrolu, ostatnio tak leczył koronowirusa, aż mu konto na Youtubie zablokowali :-) .

Dodam ze perhydrolu uzywało sie do usypiania psów, jeden zastrzyk za ucho i po sprawie.

No...........iX

2020-01-31, 16:02
poligon6 napisał/a:

Pan Doktor Zieba na niechciane ciaże poleca zastrzylki z perhydrolu, ostatnio tak leczył koronowirusa, aż mu konto na Youtubie zablokowali .
Dodam ze perhydrolu uzywało sie do usypiania psów, jeden zastrzyk za ucho i po sprawie.Jedne głąby dają się robić w ciula przez innych głąbów. Zięba mówił o roztworze 0.05% . Przy tego typu wlewach zachodzą pozytywne procesy, które warto zbadać i do tego namawiał Zięba lekarzy.


Oponka

2020-01-31, 16:06
NorbiX napisał/a:

Jedne głąby dają się robić w ciula przez innych głąbów. Zięba mówił o roztworze 0.004% . Przy tego typu wlewach zachodzą pozytywne procesy, które warto zbadać i do tego namawiał Zięba lekarzy.mam nadzieję, że leczysz siebie metodami zięby. oby skutecznie :homer:

hanney

2020-01-31, 16:12
mygyry napisał/a:

Dla bogatych,nowoczesnych i wykształconych łatwiej usunąć dziecko/płód niż założyć prezerwatywęZ osobistych doświadczeń właśnie tak nie jest, ludzie z świetnymi zarobkami praktycznie zawsze stosują przynajmniej jedną metodę antykoncepcyjną (wyjątkiem są szerokopojęci artyści, szczególnie aktorzy i muzycy, a także „humaniści”, których kompletnie nie potrafię zrozumieć).

Z ciekawostek znam osobiście tylko jeden przykład wpadki lekarzy, zero panów mgr. inż., a 15 ludzi bez studiów. O aborcji wiem u dwóch osób, jednej studentki aktorstwa, a drugiej u pewnej znanej piosenkarki, której imienia nie wymienię, aczkolwiek jest dosyć znaną i „szanowaną rockmenką”.

NorbiX napisał/a:

Jedne głąby dają się robić w ciula przez innych głąbów. Zięba mówił o roztworze 0.05% . Przy tego typu wlewach zachodzą pozytywne procesy, które warto zbadać i do tego namawiał Zięba lekarzy.„Zachodzą pozytywne procesy”. Taki wlew jest równie aktywny jak głaskanie Freda piórkiem, ogólnie to super wydział chemii uniwersytetu jagiellońskiego (w skrócie WCh UJ).

mygyry

2020-01-31, 16:18
Zięba to was nawet w ch*ja robi z tym tytułem doktora