18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Minus dwa tysiące, czyli Madka P0lka Niezabezpieczona

hanney • 2020-01-31, 15:16
Kiedy? Prawdopodobnie styczeń 2020 roku
Gdzie? Pogotowie opiekuńcze, Tarnów, województwo Małopolskie
Kto? 25 letnia madka, brak danych nt ojca
Cel wizyty? Oddanie czterech chłopców w wieku od roku do 6 lat
Rzekomy powód oddania? Weźcie je sobie, nie chcę ich wychowywać, nie chcę się nimi zajmować, nie mogę ich utrzymywać.
Informacje dodatkowe: Dzieci 2 tygodnie wcześniej trafiły na pogotowie, gdzie stwierdzono zaniedbania w kwestii rozwoju socjalnego (co sugeruje brak uwagi ze strony rodziców - tj. samopas) lub i nie).
Źródła: RMF

Komentarz: Dana kobieta rodziła dzieci przynajmniej od 18/19 roku życia, co jasno sugeruje, iż nie używa zalecanych metod antykoncepcyjnych, gdyż takowe mają skuteczność na poziomie min. 98%+ przy stosowaniu wyłącznie jednej z nich, co sugeruje pochodzenie raczej z niższych warstw społecznych, dla których wyciąganie na czas jest skuteczne - choć statystycznie nawet takowa metoda nie była stosowany, gdyż w takim wypadku zakładając prawidłowe wykonywanie, matka miałaby 1-3 dzieci (z prawdopodobieństwem wynoszącym 70%+).
Kolejną kwestią jest fakt, iż są to sami chłopcy, a jak niektórzy wiedzą, plemniki z chromosomem Y są szybsze od tych z X (ale gorzej sobie radzą z penetracją osłonki przejrzystej od tych z X), dlatego jeśli zostaną dostarczone przed owulacją, to szansa na potomka męskiego jest dużo wyższa niż żeńskiego, a po owulacji sytuacja się odwraca, co wynika z twardnienia osłonki przejrzystej. Lub jej wiadro było częściej zalewane niż bukłaki mleczarza.

Dane statystyczne:
- owulacja ma miejsce 14-17 dnia od rozpoczęcia krwawienia
- komórka jajowa żyje 24h (b. rzadko do 48h)
- plemniki żyją do 3 dni (w bardzo rzadkich wypadkach 4-5 dni)
- szansa na zapłodnienie w czasie pojedynczego zaplemnienia kobiety w czasie tuż przed owulacją lub w czasie owulacji ~28%
- szansa na zapłodnienie kobiety przez prawidłowy stosunek przerywany przez cały miesiąc stosowania wynosi <3%
- Zaplemnienie przed owulacją zwiększa szansę na powstanie zygoty XY, a po owulacji na zygoty XX (nie pamiętam dokładnie o ile, ale jest to statystycznie istotna zmiana)

Dni płodne kobiety występują:
- od 10 dnia od rozpoczęcia krwawienia do 19 dnia od rozpoczęcia krwawienia
---> a dokładniej 3 dni przed owulacją i 2 dni po, w/w przedział jest prawdziwy dla 95%+ kobiet - dlatego znajomość kalendarzyka swej wybranki w połączeniu z np. stosunkiem przerywanym drastycznie zmniejsza szansę na zapłodnienie
- szansa na zapłodnienie w pozostałych dniach jest <1% po całorocznym stosowaniu przy w miarę regularnych cyklach (wraz ze stosunkiem przerywanym)

Skuteczność metod antykoncepcyjnych w ciągu całego roku przy prawidłowym stosowaniu:
- Prawidłowy stosunek przerywany: 2800 kobiet na 10 000 zajdzie w ciążę
- Prezerwatywy: <200 kobiet na 10 000 zajdzie w ciążę (bo gumka pękła lub miała ślady nasienia)
- Spirala: <20 kobiet na 10 000 (bo była źle założona lub przez in. zaburzenia, np. leczenie pewnymi lekami czy anomalie anatomiczne/genetyczne)
- Antykoncepcja hormonalna: <1 kobieta na 10 000 zajdzie w ciąże
- Antykoncepcja analna: 0 kobiet na 10 000 zajdzie w ciążę

Podsumowanie i ciekawostki:
- Pojedynczy stosunek przerywany jest 10-15x bezpieczniejszy od stosunku zakończonego zaplemnieniem w czasie dni płodnych
- Stosowanie dwóch metod antykoncepcyjnych jednocześnie (np. prezerwatyw i stosunku przerywanego) powoduje, iż szansa na zapłodnienie jest znikoma i porównywalna z antykoncepcją za pomocą spirali
- Przy stosowaniu metod inwazyjnych należy pamiętać o poinformowania lekarza o lekach, które się przyjmuję, gdyż np. inhibitory pompy protonowej czy induktory cytochromów P450 hamują działanie antykoncepcji hormonalnej, czego efektem może być niechciane bobo
- Każdą metodę antykoncepcyjną należy stosować zgodnie z zaleceniami instrukcją, gdyż złe założenie prezerwatywy czy niewłaściwe przyjmowanie tabletek zwiększa szansę na niechcianą ciążę
- Młodym kobietom, z zakrzepicą, palącym, po 35 roku życia nie zaleca się antykoncepcji hormonalnej - a przed podjęciem jakiejkolwiek antykoncepcji zalecam porozmawiać ze swoim lekarzem lub farmaceutą, gdyż jest to tańsze niż wycieczka do Czech
- Antykoncepcja za pomocą spirali nie chroni przed zapłodnieniem, ale przed rozwojem zarodka, dlatego ma działanie wczesnoporonne (antykoncepcja hormonalna nie ma takiego działania)
- Tabletka dzień po to de facto antykoncepcja hormonalna, ale w dużo większym stężeniu stosowana w dużo krótszym okresie czasu
- Tabletki powodujące poronienie można kupić w Polskich aptekach za ok. 500 zł mając odpowiednią receptę - są to analogi prostaglandyn, przepisywane np. na niektóre choroby reumatyczne
- Aborcja w Czechach kosztuje z transportem ok. 1000 - 1500 zł

PS. Zapraszam do dyskusji i ew. pytań. Skąd info? Wykłady z ginekologii, farmakologii i badań klinicznych, jak ktoś jest nadgorliwy to mogę ich poszukać. Oczywiście wszystko w/w ma cel wyłącznie informujący i może zawierać błędy (np. szansa na zapłodnienie zależy od ilości stosunków, a takowe są bardzo zmienne osobniczo xD).

St...........on

2020-01-31, 16:29
Hanney to teraz recepta na bobo do kompletu ;)

hanney

2020-01-31, 17:03
alexandrus napisał/a:

Hanney to teraz recepta na bobo do kompletu



Ło Panie, to już trudniejszy temat, gdyż de facto przy dwójce zdrowych ludzi wystarczy 5 stosunków w ciągu miesiąca (najlepiej codziennie w okolicy dni płodnych), ażeby w ponad 70-90% przypadków doszło do zapłodnienia, a u osób, którym się to nie udaje często chodzi o poważniejsze zaburzenia, np. genetyczne.

Nie jestem ginekologiem ani seksuologiem, więc tak z grubsza wymienię czynniki, które mogą przeszkadzać, a na które jako para macie wpływ:
- palenie papierosów (uszkadza jądra i zmniejsza jakość plemników przez kumulacje kadmu)
- niedostateczna ilość cynku i selenu (szczególnie u mężczyzn)
- przewlekły stres (szczególnie u kobiet)
- brak orgazmu u kobiety (w czasie orgazmu macica swymi r*chami łapczywie zasysa nasienie :D )
- niedostateczna ilość pożywienia/nadmiar alkoholu/niektóre leki - o tym wam już wasz lekarz opowie jak zapytacie
- seks poza dniami płodnymi (a dokładniej, daleko od owulacji)
- zbyt częsta masturbacja mężczyzny tuż przed stosunkiem (spada ilość plemników i płynów dodatkowych)
- stosowanie antykoncepcji hormonalnej lub spirali (dosyć często tak kobiety lecą w uja ze swoimi facetami, serio)

Polecam:
Teoretyczne podstawy zapłodnienia
Teoretyczne podstawy zapłodnienia II
Medycyna rozrodu - skrypt UM w Łodzi

Wiewór

2020-01-31, 17:15
Mogła tradycyjnie po polsku ukisic bombelki w beczce.

poligon6

2020-01-31, 17:18
hanney napisał/a:

Ło Panie, to już trudniejszy temat,



No z tymi papierochami i alkiem to musi iść w parze z innymi schoprzeniami. Bo znam takich co kopca jak lokomotywy i non stop nawleni i co rok to prorok.

hanney

2020-01-31, 17:33
poligon6 napisał/a:

No z tymi papierochami i alkiem to musi iść w parze z innymi schoprzeniami. Bo znam takich co kopca jak lokomotywy i non stop nawleni i co rok to prorok.



Pewnie, to zależy od stopnia uszkodzenia i cech osobniczych, jednych plemniki przypominają rambo a innych grodzką.

gabriel0

2020-01-31, 18:06
Do dziś dnia nie rozumiem, czemu r*chacze nie pozbawią się możliwości wyprodukowania dziecka. Przecież jak się kiedyś komuś odwidzi, to zawsze można wziąć używane.

aaaaaaaaaaaaaa

2020-01-31, 19:10
Mam ratę za dom 2000. Mogę przygarnąć?? ;)

Presty

2020-01-31, 19:28
hanney - dużo piwa za Twój wpis :)

jakuzapk

2020-01-31, 19:58
To jest ten moment w którym cywilizacja łacińska się kończy.
Nie jestem fanem jakichś fizycznych zabiegów ale takie przypadki powinno się kastrować (oczywiście za jej/jego siano)

Reyser

2020-01-31, 23:18
Matka polka zmęczona

niemamskarpet.

2020-01-31, 23:26
oj tam, najlepszym środkiem antykoncepcyjnym jest środek dupy..... ewentualnie finalny facefuck i po problemie :)

MadżikDżon

2020-02-01, 00:04
Panie Złoty, było być tu chwilę wcześniej...
Było by o 2 sadoli mniej.

agrest_j

2020-02-01, 06:18
Proponuję "podwiązać jaja" i w dupie mieć czy ona ma dni płoden czy nie. Ja tak zrobiłem po dwójce dzieci i polecam.

elwariatuncio

2020-02-13, 15:10
Cytat:

Antykoncepcja analna

:banany