18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Miał w domu 25 hełmów, grozi mu 5 lat

CiociaPestka • 2016-01-11, 15:40
Nie znalazłem, a temat już trochę ma. Ale nigdy nie jest za późno jak to mówią.

Fan militariów aresztowany. Grozi mu 5 lat więzienia, miał 25 zardzewiałych hełmów


W czwartek 17 grudnia do komendy wojewódzkiej w Łodzi wpłynął donos na miłośnika militariów. Policja została zaalarmowana, że kolekcjoner trzyma na swojej posesji groźne militaria.

Policja natychmiast podjęła działania. Wysłano funkcjonariuszy na miejsce, gdzie dokonano przeszukania. Okazało się, że militaria, które posiada kolekcjoner nie są niebezpieczne. Zarekwirowano mocno zardzewiałe: hełmy wojskowe i strażackie w liczbie 25, manierki i kubki wojskowe, łuski, elementy pocisków i wykrywacze metali.

Mimo że znalezione przedmioty nie stanowią zagrożenia, miłośnik militariów i tak ma kłopoty. Ustalono, że militaria zostały uzyskane wskutek działań o charakterze archeologicznym, a na takie kolekcjoner nie miał zezwolenia od odpowiedniego urzędu.

W świetle prawa prawowitym właścicielem takich przedmiotów jest państwo. Zbieraczowi militariów grozi teraz 5 lat pozbawienia wolności, za naruszenie praw własnościowych Skarbu Państwa.


źródło, dla tych co będą marudzić

TB303

2016-01-11, 15:43
Cytat:

wpłynął donos na miłośnika militariów.


Ja pie**ole... rozumiem donieść za coś poważnego, ale zgłosić donos za taką błahostkę? Skąd się biorą takie sk***ysyny bez krzty honoru i godności... :homer:

cys23

2016-01-11, 16:02
@up

pewnie jakiś janusz, co pozbierał parę hełmów i zgrywał rambo, bo ma militaria w domu. Albo to, albo ludzie to po prostu k***y.

dzarul

2016-01-11, 16:12
Podejrzewam, że to rolnik go podpie**olił. Wk***ił się że ryje mu po jego ziemi.

Murgen

2016-01-11, 16:20
ch*ja mu zrobią, znalazł pewnie kilka niemieckich hełmów, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu służyły za nocniki dziecięce bo tyle się tego walało. To co znalazł ma pewnie nikłą wartość materialną i zerową wartość zabytkową, więc nawet jak sprawa trafi gdzieś dalej, to i tak pewnie zostanie umorzona. Na dodatek i to muszą mu udowodnić, bo wystarczy, że powie że kupował to na różnych targach staroci, a sam jak narazie gówno znalazł...

stery_srh

2016-01-11, 16:22
CiociaPestka napisał/a:

...Ustalono, że militaria zostały uzyskane wskutek działań o charakterze archeologicznym, a na takie kolekcjoner nie miał zezwolenia od odpowiedniego urzędu.

W świetle prawa prawowitym właścicielem takich przedmiotów jest państwo. Zbieraczowi militariów grozi teraz 5 lat pozbawienia wolności, za naruszenie praw własnościowych Skarbu Państwa...


To jest właśnie popie**olona kwestia. W hameryce jak masz działkę, to jest twoja w 100% zarówno na powierzchni ziemi, jak i pod nią, w głąb ziemi. Zajdziesz zakopany wagon złota u siebie, to masz fart i tyle. A u nas oddasz to szanownemu Skarbowi Państwa.
Dla mnie to jakaś poj***na sprawa jest, że ziemia, która znajduje się w posiadaniu danej rodziny od setek lat i tak do końca nie jest jej własnością. Nie dość, że ciągle trzeba płacić podatek od niby swojej rzeczy, to jeszcze właśnie "swoja" to ona nie do końca jest.
Twój dziadek posadzi drzewo (nie owocowe), albo i kilka, a ty za 30 lat żeby je wyciąć, bo np. grozi zawaleniem na dom (albo zwyczajnie chcesz je wyj***ć), to pisz o pozwolenia, bo samemu ci zrobić ot tak sobie nie wolno.
Nawet drewnianej szopy nie możesz postawić bez j***nych pozwoleń.
Swoją drogą, mógł ściemnić, że na strychu je znalazł, albo gdzieś kupił.

donkapusta

2016-01-11, 16:35
Chodziłem po śmietnisku. Gdzie?
Co to za śmietnik? - Łódź.

Zgon14

2016-01-11, 16:40
A jakim k***a cudem doszli do tego że uzyskał to w skutek działań archeologicznych? Do wróżbity Macieja zadzwonili? Może po prostu na złomie znalazł albo od dziadka albo ch*j wie jak jeszcze.

jonaona

2016-01-11, 19:32
pewnie się przyznał biedak nieświadomie, że je wykopał, a teraz ma kłopoty
uczmy się na błędach innych, choć szczerości nie jest łatwo się wyzbyć

ahbhch

2016-01-11, 20:07
Zawsze się jakiś "życzliwy" trafi.

mi...........80

2016-01-11, 21:01
Mógł powiedzieć że znalazł...

Harry Pojeb

2016-01-11, 21:11
Gdzie jest k***a ten złoty pociag !

Volfodzio

2016-01-11, 21:42
Kiedyś kopałem sławojkę i już na tym etapie wpadło mi w szpadel pierwsze gówno, właśnie takie zardzewiałe - groźne militarium. Czy to też podchodzi pod "prace archeologiczne" ?

Tradyt

2016-01-11, 22:16
Ta Łódź to przej***na co jakiś czas ktoś tam wpada za takie rzeczy, podobno tamtejszy WKZ jest ostro poj***ny. Taki pies ogrodnika sam nie weźmie i drugiemu nie da.

mesiash

2016-01-11, 22:25
Oczywiście umknął wam fakt, że oprócz hełmów miał też elementy pocisków? k***a, jakbym wiedział, że sąsiad zbiera stare niewybuchy i ma je w mieszkaniu, to sam bym na niego nakapował.