18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Metal w palcu

Marcin2178 • 2020-11-15, 19:58
Jakieś 2 lata temu podczas uderzenia młotkiem o młotek kawałek jednego z nich wbił mi się w palec. Na zdjęciu chirurg wbił sobie igły, żeby po zdjęciu RTG wiedzieć gdzie szukać "młotka" :)




DanBK

2020-11-16, 02:43
A tak sobie pomyślałem... a jakby przyłożyć magnes do tej dziury po odłamku...

gabriel0

2020-11-16, 02:55
@up
Nie jest to takie proste. Sam kiedyś miałem dokładnie ten sam przypadek. Ni holery tego wyjąć jak dobrze wejdzie, tylko skalpel.

Igorek95

2020-11-16, 07:02
Lekarz sadol, te igły śmierdzą na kilometr :D

Ober18

2020-11-16, 07:16
A widzisz. Ja kiedyś uderzyłem młotkiem w bęben hamulca i kawałek wbił mi się w oko. Lekarz nie wpadł na to żeby wbić igły w oko i na zdjęciach RTG nic nie znalazł. Minęły już ze dwa lata a ten odłamek dalej mam w oku i od czasu do czasu mi przeszkadza.

Marcin2178

2020-11-16, 18:41
petru23 napisał/a:

mam nadzieję, ze wdała się gangrena i umarłeś. Daj znać czy się bardzo pomyliłem.



Niesty dalej żyje :p chociaż lekarz się starał zeby

petru23 napisał/a:

mam nadzieję, ze wdała się gangrena i umarłeś. Daj znać czy się bardzo pomyliłem.



Niesty dalej żyje :p chociaż lekarz się starał żeby było inaczej

miksuss napisał/a:

Szczerze to nie kumam wbicia tych igieł. Tylko dodatkowy ból. Jak można nie wiedzieć, gdzie szukać odłamków? Palec wskazujący koło środkowego paliczka.
Jest ktoś kto naprawdę potrafi wytłumaczyć potrzebę zaznaczenia takiej miejsca igłami?



Przed włożeniem igieł lekarza gmerał mi jakieś 1h w palcu. Igły włożył i kazał zrobić RTG, na zdjęciu z igieł powstała oś XY i na tej podstawie widział gdzie ma dokładnie szukać elementu. Po tym faktycznie 5min i po sprawie

miksuss napisał/a:

Szczerze to nie kumam wbicia tych igieł. Tylko dodatkowy ból. Jak można nie wiedzieć, gdzie szukać odłamków? Palec wskazujący koło środkowego paliczka.
Jest ktoś kto naprawdę potrafi wytłumaczyć potrzebę zaznaczenia takiej miejsca igłami?



Przed włożeniem igieł lekarza gmerał mi jakieś 1h w palcu. Igły włożył i kazał zrobić RTG, na zdjęciu z igieł powstała oś XY i na tej podstawie widział gdzie ma dokładnie szukać elementu. Po tym faktycznie 5min i po sprawie

piterzaut

2020-11-16, 21:43
Piwko dla Pana Lekarza za skuteczną metodę diagnostyczną.