18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mermaids - the Body Found (HD) (sadistic uczy i bawi)

In...........eo • 2013-03-11, 16:50
Mermaids - the Body Found, bo taki jest tytuł dokumentalnego filmu który opowiada grupie naukowców badających dziwne zwłoki znajdowane na wybrzeżach na całym świecie. Szybko okazuje się, że mają doczynienia z Człowiekiem-Rybą, Wodną Małpą czy mówiąc prościej Syreną.
Film produkcji Animal Planet.






Niestety film jest po angielsku,szukałem ale nie ma w sieci polskie wersji. Trwa około półtorej godziny. Czasem puszczają na święta z polskim lektorem na Animal Planet.


Wiem, że nie każdemu chce się oglądać cały film więc przedstawie argumenty podane w filmie fraz z jego fragmentami oraz ogółem go streszcze. Między innymi takie jak hipoteza wodnych małp.

Fragment filmu:




UWAGA SPOJLER!


Film jest rekonstrukcją pracy grupki naukowców którzy znajdują dziwne ciało na plaży. Wkrótce zdają sobie sprawę, że są ta legendarne syreny, przedstawiają multum racjonalnych dowodów na ich istnienie niestety, rząd USA który testuje nową broń na nieznanych wodach (i jest bezpośrednio związany z śmiercią zwierząt wywalanych na plaże, nie tylko dziwnych zwłok), nie może dopuścić aby ludzie poznali prawdę. Konfiskuje wszystko wraz z ciałem. Gdzie znajdą nowe ciało, oni tam już są. Wk***ieni i pozbawieni nadziei na lepsze jutro, niespodziewanym trafem dowiadują się o 2 chłopcach którzy gdy bawili się na plaży znaleźli zwłoki syreny i zrobili wideło kamerą z telefonu komórkowego, zanim źli amerykanie przyszli i zabrali im zabawki. Film zawiera też animacje w której autor przedstawia swoją wizje rozwoju naszych małpich wodnych kuzynów.

Jak chcecie znać szczegóły to obejrzyjcie film.


UWAGA! KONIEC SPOJLERA!


Niektóre argumenty przedstawione w filmie:

- Filmiki z sieci oraz oczywiście ich relacje słowne z przebiegu polowania na łososia, przedstawiające rybaków którzy wyławiali/ją (do tej pory) dziwne, agresywne, defliniczłowiekowate stworzenia.

Są też filmiki i relacje żołnierzy piechoty morskiej stacjonujących w łodziach podwodnych



Akurat fragment z filmu, ale w ch*j trudno to znaleść bo zwykle są kasowane od razu.

- Groty, różnego rodzaju narzędzia i broń wyławiane wraz z rybami na całym świecie.




- Pradawne rysunki na ścianach w jaskiniach.



- Analiza dźwięku bloop , i jemu podobnych, których nie da się utożsamić z żadnym stworzeniem ani machiną czy wybuchem znanym człowiekowi. Podają jako miał by to być przykład komunikowania się miedzy syrenami.

- Istnienie mitu syreny jako człowieka-rybę we wszystkich kulturach i starożytnych państwach żyjących blisko morza, rozwijających się niezależnie od siebie.




Na końcu tego fragmentu pokazano średniowieczną rycinę która miała by jakoby przedstawiać człowieka z licznymi mutacjami. Przynajmniej tak do niedawna sądzono. (Opis, i rysunki idealnie pasują do znaleziska i badań naukowców od wodnych małp.)

- I ostatni argument, Teoria Wodnej Małpy, która jest przeciwstawną teorią do teorii sawanny (tak o tej co mówi, że człowiek zeszedł z drzewa)

cytat z wikipedii:

Cytat:

Hipoteza wywodząca pochodzenie gatunków z rodzaju Homo ze środowiska wodnego, w którym miały wyewoluować fizyczne cechy odróżniające ludzi od innych człowiekowatych.



Teoria ta mówi o tym, że człowiek w pewnym momencie rozwoju prowadził wodno-lądowy lub wodny tryb życia. Dzięki czemu rozwinął duży mózg itd. (Wszystkie ssaki wodne, w tym wieloryby, delfiny, orki mają bardzo duże i bardzo dobrze rozwinięte mózgi, potrafią być mądrzejsze od niektórych ludzi, np. od gimbusów. Woda i dieta rybna sprzyja rozwijaniu dużej głowy, i dużego ciała, a zauważcie iż nasi przodkowie są dużo więksi i wyżsi od nas). W pewnym momencie nasi przodkowie przodkowie opuścili wodny dom. Ale niektórzy z ówczesnych człekokształtnych mogli pozostać w wodzie i przystosować się do całodobowego życia w środowisku wodnym.

Argumenty za teorią przybrzeża:

- skóra – brak owłosienia, sposób pocenia się oraz rozmieszczenie i grubość komórek tłuszczowych (dziesięć razy więcej tych komórek niż u innych małp) tkanki podskórnej podobne do spotykanego u ssaków wodnych wskazują na lepsze przystosowanie do przebywania i poruszania się w wodzie niż na lądzie.

- dwunożność – częste pływanie sprzyjało wyprostowaniu kręgosłupa, a brodzenie w płytkiej wodzie - przyjęciu pionowej postawy i poruszaniu się na dwóch nogach.

- oddychanie – człowiek potrafi kontrolować swój oddech (np. wstrzymanie oddechu przy nurkowaniu), oddychać nosem i ustami (obniżona krtań), cechy te są charakterystyczne dla ssaków wodnych i wodno-lądowych, Morgan uważa, że ta zdolność przyczyniła się do rozwoju ludzkiej mowy . Drugim ewenementem jest to, że potrafimy jednocześnie pić i oddychać.

- poród – stosunkowo duża czaszka płodu przy wąskim kanale dróg rodnych kobiety niesie duże ryzyko powikłań w czasie porodu, środowisko wodne ułatwia poród i zmniejsza ryzyko matki i dziecka.

- zdolność pływania - Noworodki potrafią wstrzymywać oddech w wodzie i bez lęku pływać delikatnie zanurzone w pozycji brzuchem do dołu. Na jednej z wysp Oceanu Indyjskiego odkryto kamienne narzędzia datowane na 900 tys. lat i wykonane przez przedstawiciela gatunku Homo erectus. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że aby się dostać na wyspę, trzeba pokonać liczący 19 km szerokości bardzo głęboki rów morski. Mało prawdopodobne, aby pitekantrop potrafił konstruować tratwy i w ten sposób pokonać przeszkodę wodną. Musiał więc ją przepłynąć wpław, a to z kolei wymagało bardzo dobrych umiejętności poruszania się w wodzie. Nie umieją tego inne małpy człekokształtne.

- odżywianie – organizm człowieka jest lepiej przystosowany do spożywania pokarmów obecnych w wodzie niż mięsa zwierząt lądowych (zapotrzebowanie na egzogenne kwasy tłuszczowe oraz brak obserwowanych u innych lądowych mięsożerców enzymów neutralizujących działanie cholesterolu). Śledząc ewolucję człowieka, można zauważyć, że 200 tys. lat temu nastąpił nagły wzrost wielkości mózgu u pierwszych przedstawicieli gatunku Homo sapiens (jest on większy o ponad 50 proc. niż u Homo erectus). Taka radykalna zmiana, zdaniem brytyjskich naukowców, mogła nastąpić tylko w środowisku bogatym w dwa specyficzne kwasy tłuszczowe - DHA i AA. Odgrywają one bardzo ważną rolę w tworzeniu błon komórkowych neuronów i ścian naczyń krwionośnych. Odpowiednią ilość DHA i AA mogła dostarczyć wyłącznie dieta obfita w ryby i owoce morza.

- zęby – Marc Verhaegen z Centrum Studiów Antropologicznych w Putte w Belgii twierdzi, że budowa zębów hominidów, a dokładnie ich szkliwa, wykazuje zdumiewające podobieństwo do zębów ssaków przystosowanych do życia w środowisku bagien i nadbrzeżnej roślinności.

Dodatkowo można wymienić posiadanie szczątkowej błony pławnej między palcami rąk i nóg (założe się, że patrzycie się na swoje ręce) , płakanie łzami oraz odmienne od współczesnych małp wzory owłosienia (u człowieka opływowe).

Przeciw:

Brak możliwości jej udokumentowania. Ewentualne ślady kopalne znajdowałyby się na terenach obecnie pokrytych wodą.

Pragnę zauważyć, że według teorii sawanny wiele małp zeszło z drzewa a tylko ludzie mają postawę dwunożną.

_____________________________________________________________________________
VvVvVvVvVvVvVvVvVvVvVvVvVvVvVvVvVvVvVvVvVvVvVvVvVv


Strona na której możecie sprawdzić więcej na temat syren.

http://www.believeinmermaids.com/

Tak, tak została zablokowana przez rząd USA (Ciekawe dlaczego? Hmm, może zapomnieli płacić abonament.) ale może ją przywrócą więc warto mieć link.



I tak prywatnie to myślę, że biali ludzie mogą pochodzić od wodnych małp. (Wszystkie delfiny są szare lub białe.)

A murzyni czy tam afroamerykanie to hybrydy małpy drzewnej z wodną małpą, lub pochodzą od małpy z sawanny która przystosowała się do życia wśród białych małp. To tłumaczyło by dlaczego plemiona afrykańskie które nie miały kontaktu z białym człowiekiem (spółkowały), mają małpią czaszkę oraz rysy twarzy podobne do małp.

Ale to tylko moje prywatne zdanie.

Vivil

2013-03-11, 17:50
Po pierwsze Bloop został rozpoznany dawno temu. (http://www.pmel.noaa.gov/vents/acoustics/sounds/bloop.html)

Szkoda iż Animal Planet odeszło od programów naukowych na rzecz pseudonauki oraz sensacji. Niestety robi to samo co Discovery które zauważyło iż ważniejsza jest oglądalność od poprawności naukowej. Oczywiście bez uogólniania, niektóre programy mają w porządku lecz nie radzę przyjmować ich informacji bez namysłu.

Osobiście polecam National Geographic. Jedyny program który według mnie warto oglądać w TV. Do tej pory jeszcze się na nim nie zawiodłem ale słyszałem iż niestety zmierza w kierunku Discovery Channel.

Nie znam teorii "wodnych małp" lecz myśl że pochodzimy od delfinów bo mamy ten sam kolor pewnego organu (skóra) jest po prostu śmieszna. To jak powiedzieć że pochodzimy od surykatek bo też mamy czerwoną krew.

Sadistic bawi, Sadistic kocha populizm :kawa:

Edit: Zapomniałem napisać że ładnie się rozpisałeś tylko szkoda że nie posprawdzałeś informacji ;-)

In...........eo

2013-03-11, 18:57
@up nie rozumiem co ma bloop do wiatraka? To, że nie wiadomo jaki to dzwięk to nie znaczy, że to nie może być syrena, a tak apropo link nie działa.

Delfiny dałem jako przykład i w dodatku w końcówce gdzie pisze wyraźnie, że to moje prywatne zdanie i jest oddzielone krechą.

Po drugie i najważniejsze widać, że nie raczyłeś ani filmu obejrzeć ani przeczytać tekstu nad którym się namęczyłem bo pie**olisz farmazony.

ru_ziolo

2013-03-11, 20:29
Syrenki fajne dupy. Tylko weź taką puknij ;]

WhoCaresAboutNik

2013-03-11, 21:56
@up
Pozostaje handjob, blowjob, na hiszpana, a jak ktoś ma taki fetysz, to i z takich długich włosów można coś zrobić do wkładania :D

Vivil

2013-03-12, 00:13
Link działa lecz trzeba było go skopiować do paska adresu. Proszę Panie, dla twej wygody: zapraszam.

Bloop ma bardzo duże znaczenie w moich oczach. Mógłby być dowodem komunikacji tych mitycznych stworzeń.


Jak już powiedziałem nie znam teorii wodnych małp. Napisałem to byś nie odebrał tego jako analizy tej teorii lecz jako frywolny komentarz. Niestety nie odebrałeś to inaczej.

Niestety zawiodę cię po raz kolejny przeczytałem około połowę twoich wypo.. twojego artykułu. Po tym uznałem że więcej ciekawego nie ma. Czytamy (bądź oglądamy) bzdurne informacje a później zapominamy że były one wyssane z palca. Podziękuję.

Widzę gdzie to zmierza więc jeżeli chcesz podyskutować to zapraszam na PW. Nie chcę zaśmiecać/promować tematu.

Re...........ms

2013-03-12, 14:17
ciekawe, ale za dużo naciągnięć... a i tak piwko dam.

In...........eo

2013-03-12, 16:32
@Vivil panie wszechwiedzący, to jest tylko jedna z możliwości źródła dzwięku bloop. I już mówiłem, nie przeczytałeś a pie**olisz, żeby tylko wtrącić swoje trzy grosze, uważasz że twoje zdanie i twój pogląd na świat jest jedyny i jedynie słuszny. Otóż nie jest. Nigdzie nie napisałem, że człowiek lub jego przodkowie mają jakiekolwiek pokrewieństwo z delfinem. (Jakieś napewno mają ale nie tak jak to ty opisałeś). Jesteś typowym przykładem docta ignorantia, w znaczeniu dosłownym tego wyrażenia. Wszystko co miało zostać powiedziane powiedziałem i jak czegoś nie rozumiesz to zacznij myśleć. Więcej sie udzielać nie będe.

ne...........fi

2013-03-22, 12:39
Ludzie jarają się takimi bzdurami a wystarczy pomyśleć trochę racjonalnie. W jaki sposób podwodna cywilizacja miała by wytwarzać narzędzia i broń znalezioną w tych martwych rybach pod wodą? Wątpię aby na dnie oceanu znajdowały się wystarczająco wytrzymałe materiały a w kości morskich ssaków nie chce mi się wierzyć, może koralowiec ale to wszystko trzeba czymś twardszym wyżłobić a pod wodą trudno wytapiać metal.

truskawkowabuba

2013-06-05, 21:58
http://dwn.so/v/DSD7D188C7

film jest do obejrzenia po polsku. przyznam, że byłam w szoku jak to zobaczyłam.
a jeśli to prawda, choć jeśli nawet nie, to i tak uważam, że ludzie to k***y i ten świat jest k***ą. być może jedno z największych odkryć w historii ludzkości, badania nad współcześnie żyjącą inteligentną formą podobną do człowieka, zostały zatuszowane, ba, zniszczone, tylko dlatego, żeby brudy armii wojennej USA nie wyszły na jaw. gdzie ja żyję.

nestofi napisał/a:

Ludzie jarają się takimi bzdurami a wystarczy pomyśleć trochę racjonalnie. W jaki sposób podwodna cywilizacja miała by wytwarzać narzędzia i broń znalezioną w tych martwych rybach pod wodą? Wątpię aby na dnie oceanu znajdowały się wystarczająco wytrzymałe materiały a w kości morskich ssaków nie chce mi się wierzyć, może koralowiec ale to wszystko trzeba czymś twardszym wyżłobić a pod wodą trudno wytapiać metal.



no ale jak w kości zwierząt nie chce ci się wierzyć, jak naukowiec, który badał szczątki wyraźnie mówi o kości niepasującej do szkieletu. nie jego wina, że jakieś ścierwo na wysokim stołku kazało zniszczyć wszystkie dokumenty dotyczące badań i same dowody. kość była regularnie wyżłobiona z włóknami jakiejś rośliny w środku, za pomocą których mocowano kolec płaszczki.
i jaki metal? kilkset tysięcy lat temu praczłowiek na lądzie przetapiał ci metal? nie, robił narzędzia z pie**olonych kości.

zresztą nieważne, historia jest pewnie mocno podkoloryzowana, ale film tak czy siak daje do myślenia o testach nowych broni, które katastrofalnie wpływają na zwierzęta i środowisko.

Legwan220

2013-06-30, 23:13
Jestem trochę zmęczony, ale czy wy serio w to wierzycie? Przecież oglądając ten program od razu widać, że to fotomontaże. Nie wystąpił tam ani jeden naukowiec, wszystko to byli podstawieni aktorzy. Przyznajcie się, brał to ktoś na poważnie?