topic

Meksykański kartel CJNG - Cártel de Jalisco Nueva Generación

Macx83wwww • 2020-07-19, 21:11


Jalisco New Generation Cartel (hiszpański: Cártel de Jalisco Nueva Generación, CJNG, Los Mata Zetas i Los Torcidos) to zmilitaryzowana meksykańska grupa przestępcza z siedzibą w Jalisco i kierowana przez Nemesio Oseguera Cervantesa ("El Mencho"), jednego z najbardziej poszukiwanych handlarzy narkotyków w Meksyku. CJNG walczy obecnie z kartelem La Nueva Plaza o kontrolę nad miastem Guadalajara w Jalisco; Los Viagras dla stanu Michoacán; Los Zetas dla miasta Puebla; kartel Sinaloa w Tijuanie i Baja California; Cartel de Juarez w Ciudad Juarez i Santa Rosa de Lima Cartel w Guanajuato. CJNG działa również w stanach Nayarit i Colima. Chociaż kartel ten jest najbardziej znany z walk z Zetas, walczy również z La Resistencia o kontrolę nad Jalisco i okolicami.

Jalisco New Generation Cartel powstał jako jeden z oddziałów Milenio Cartel, drugi to La Resistencia. La Resistencia oskarżyła CJNG o oddanie Oscara Valencia (El Lobo) władzom i nazwał ich Los Torcidos (The Twisted Ones). Jalisco Cartel pokonał La Resistencia i przejął kontrolę nad sieciami przemytniczymi Millenio Cartel. Jalisco New Generation Cartel rozszerzył swoją sieć operacyjną od wybrzeża do wybrzeża w zaledwie sześć miesięcy, co czyni go jedną z grup przestępczych o największej zdolności operacyjnej w Meksyku od 2012 r.Domniemani zabójcy z Elite Group kartelu Jalisco Nueva Generación pod kierownictwem ,,El Mencho", opublikowali kolejny film, ale teraz z większym rozmachem, skierowany do José Antonio Yépeza „El Marro”, domniemanego przywódcy kartelu Santa Rosa de Lima.
Aby sfilmować sceny, użyli drona i kilku kamer, aby nadać wideo więcej polotu, a także dokładnie pokazać każdy szczegół domniemanych zabójców, ich mundury, wyposażenie taktyczne, broń i pojazdy.
Jeden z przedstawicieli CJNG, z zakrytą twarzą i zakamuflowanym mundurem, jest odpowiedzialny za przesłanie wiadomości do domniemanego przywódcy CSRL, gdzie nazywają go brudnym, członkiem gangu, mordującym niewinnych.
Ponadto zapewniają, że nie jest to wojna przeciwko zwykłym ludziom, a tym bardziej przeciwko rządowi lub jego siłom federalnym, ale przeciwko ludziom wspierającym „El Marro”, przeciwko którym przeprowadzają ataki, w tym niedawno zamordowanym rodzinnym prawniku.
„Nie zabijamy rodzin, kobiet, dzieci. Marro, od razu zrozumie, że całe Guanajuato ma już właściciela, to CJNG. Przestaje już zabijać niewinnych ludzi i wpływać na miasto, w którym przez lata wymuszał, kradł i porywał. Ludzie już się nie boją, bo zdali sobie sprawę z tego, jaką jesteś świnią. Skończyła ci się moc, ta, którą narzuciłeś strachem, cholernym zabijaniem niewinnych. ”
Obwiniają także kartel Santa Rosa de Lima za zabicie całej rodziny, w której były kobiety i dziewczynki, a także masakrę 25 osób w Irapuato.
Z drugiej strony ostrzegają go, że dotarli już do Dolores w Hidalgo, „gdzie ludzie są również zmęczeni wymuszaniem; Zapewnili jednak, że „El Marro” nie zdał sobie sprawy z ukrytej rzeczywistości i „troszczy się tylko o siebie, a nie o swoich ludzi i nie ma pojęcia, jak ich bronić”.
„Ludzie z całego Guanajuato: wiedzcie, że macie nasze wsparcie, a wkrótce wyciągniemy tego plugawego drania. Nie pozwolimy mu wywiesić białej flagi, jak mówi, ponieważ nie zawieramy rozejmu z brudnymi ludźmi, a tym bardziej z mordercami niewinnych" - zapewniali.
CJNG przekazuje również, że CSRL zabijało niewinnych ludzi, w tym policjantów, którzy się nawet nie mieszali w ich sprawy. Zapewnia, że pomimo braku problemów z siłami federalnymi, to jeśli ci staną im na drodze, zmierzą się z nimi całym swoim arsenałem.
„Ponieważ ludzie wiedzą, że prawdziwym rakiem społecznym są zabójstwa niewinnych przez „ El Marro ”, a jeśli generuje się tyle przemocy, to z powodu wojny przeciwko zabijaniu niewinnych, ale to się wkrótce skończy, jesteśmy bliscy tego zakończenia. Zarzuca się nam porwania, wymuszenia lub pobieranie opłat za mieszkania, biznesy CJNG są czym innym.
Wreszcie zapewnili, że będą szukać „El Marro” w każdej nowej kryjówce, gdzie ucieknie, ponieważ celem jest przedstawienie go „El Mencho”, aby „powiedział mu, co o nim myśli, twarzą w twarz” i że zapłaci za ludzi, których zabiła jego organizacja przestępcza.
Mom and Death

2020-07-21, 23:01
No takie materiały to ja rozumiem, bronks+.

Caramon

2020-07-22, 23:55
Robota dla Johna Rambo jak nic :)

bloodwar

2020-07-25, 18:28
Aż się łezka w oczku kręci jak zabójcy wytykają innemu zabójcy, że zabija :)