18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

mechaniczna pomarańcza

Scarlet • 2010-04-04, 23:54
Cytat:

Akcja filmu rozgrywa się w nieokreślonym czasie w Wielkiej Brytanii. Obraz opowiada historię Alexa DeLarge, młodego, inteligentnego człowieka z dobrze ułożonej rodziny, miłośnika muzyki klasycznej (przede wszystkim Beethovena), zadawania gwałtu i przemocy. Alex jest przywódcą małej grupy podobnych mu przestępców.
Podczas jednego z napadów wspólnicy Alexa zdradzają go i pozwalają mu wpaść w ręce policji. Oskarżony o morderstwo zostaje skazany na karę więzienia. Po dwóch latach zgadza się wziąć udział w eksperymencie mającym na celu szybką resocjalizację więźniów przy pomocy tzw. techniki Ludovica. Ów eksperyment obrzydza mu przemoc tak skutecznie, że od tej pory nie jest w stanie się nawet bronić. Jego przypadek zostaje wykorzystany w rozgrywkach politycznych, a sam Alex „wyleczony jak trzeba”.



film trochę popie**olony, ale pozytywnie ;)



Krzysztof

2010-04-14, 21:53
TAK - to jest właśnie taka pozycja do której warto wracać po paru latach.

Polecam :
Krzysztof

Wilczex

2010-04-15, 21:48
ooooo taaak!

Rh...........ox

2010-04-15, 22:37
Bardzo fajny film ale książka jest dla mnie dużo lepsza ;-) Burgess uczestniczył jako konsultant ale Kubrick go olał i nakręcił film na podstawie amerykańskiego wydania gdzie został obcięty 7 rozdział 3 części. Jeśli podobał się wam film to gorąco polecam lekturę ;-)

zefir666

2010-04-19, 00:10
Dobry film , trochę popieprzony.

blue-velvet

2012-05-04, 15:07
Popieprzony może i jest, ale i tak denerwują mnie ludzie, którzy oglądają Mechaniczną Pomarańczę tylko dlatego, że słyszeli, że jest popieprzona. To trochę degraduje cały obraz i po niektórych wypowiedziach, które słyszałam można sądzić, że kompletnie nie zastanawiają się nad tym czy to co obejrzeli ma jakiś sens czy po prostu jest "fajne"

boogeyman

2012-10-27, 22:34
Naprawdę, kino wysokich lotów. Mocno odziałuje na widza, skłania do refleksji. Jeżeli chcecie obejrzeć ten film tylko z uwagi na treści "sadystyczne" to nie polecam, jest wiele innych produkcji o wyższym nasyceniu przemocą. To spektakl niebanalny, sadyzm i kunszt zabawy percepcją oraz nastrojem odbiorcy. Polecam! :)

AlveA

2012-10-28, 21:02
Dobry film, poj***ny, ale fajny.

contowsky

2012-10-28, 21:43
filmu nie oglądałem, czytałem natomiast książkę. I powiem że jest to jedna z lepszych i bardziej oddziałujących na człowieka książek jakie widziałem. Na dodatek jest napisana trochę innym językiem (nie wiem jakim językiem posługują się aktorzy w filmie, ale w książce było sporo "nowych" wyrazów). Idealna na jesienno-zimowe wieczory ;)